Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwykły dzień
strony: [ 1 ]
Ela09-04-2002 16:43:07   [#01]
 

Ale miałam dzień !!!!!!!!!!!!!!!

Czy ktoś wie jakie są procedury postępowania w przypadku zaginięcia dziennika lekcyjnego?

beera09-04-2002 17:00:53   [#02]

no więc...

nie wiem, czy te przepisy są aktualne, ale:

& 20 roz . MEN w sprawie sposobu prowadzenia dokumentacji...itd z dnia 19 04.99:

  1. W przypadku zniszczenia dokumentacji przebiegu nauczania wskutek pożaru, powodzi i innych zdarzeń losowych dyrektor szkoły powołuje komisję w celu ustalenia zakresu zniszczeń oraz odtworzenia tej dokumentacji

jest w tym paragrafie mowa o szczegółach posiedzeń  komisji, ale nie wiem, czy zaginięcie mieści się w tej kategorii zdarzeń losowych..

Jest także takie pismo MEN z 25 II 1996 w sprawie dzienników lekcyjnych, i tu czytamy:

"dzienniki lekcyjne stanowią dokumentację przebiegu nauczania (...) Za właściwe prowadzenie i przechowywanie dokumentacji przebiegu nauczania odpowiada dyrektor, który powinien określić zasady dotyczące bieżącego posługiwania się dziennikami lekcyjnymi.

Zdaniem Departamentu Prawnego fakt zaginięcia dziennika powinien zwrócić uwagę RP danej szkoły na wyjaśnienie przyczyn, które do tego doprowadziły, a także stać się powodem podjęcia przez radę ustaleń zapobiegającym takim przypadkom w przyszłości. Przerzucanie na uczniów odpowiedzialności za zaginięcie dziennika nie jest właściwym postępowaniem.

DP wyraża pogląd, iż w sytuacji, gdy doszlo do zaginięcia dziennika lekcyjnego i konieczne jest odtworzenie ocen uczniów, nauczyciele posiadający notatki z wystawionymi ocenami oraz Ci przechowujący prace powini wpisać te oceny do nowego dzinnika lekcyjnego. Praktyka polegająca na odmowie wpisania ocen jest niezrozumiała i nieuzasadniona.

Tyle mam :-(

Jak na zwykły dzień- jest on dość niezwykly, Elu!

Matko- jak to się stało?

beera09-04-2002 17:04:49   [#03]

pomyłka!

Pismo nie z 25 II 1996, a z 25 I 1996 ( DP-024-639/95/96/MS)
HenrykB09-04-2002 17:04:58   [#04]

Odpukać

odpukać, odpukać w niemalowane :-(
Ela09-04-2002 17:10:22   [#05]

Asia opowiem póżniej .Dzisiaj trudno mi coś mądrego powiedzieć. Jutro sprawdzian ,pracy moc ,głowa mi pęka z dzisiejszych wrażeń.

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Na marginesie Polak mądry po szkodzie-pilnujcie  dzienników ,przecież wakacje blisko.

stan09-04-2002 21:42:44   [#06]

~?

"Nieoficjalnie" ogłosić egzaminy sprawdzające ze wszystkich przedmiotów w celu ustalenia ocen na koniec roku ... i najprawdopodobniej dziennik się znajdzie ...
stan
Zola09-04-2002 21:48:04   [#07]

kiedys mam wrażenie częsciej dzienniki ginęły niż teraz.U nas wynika to między innymi stąd ,że spora grupa nauczycieli notuje oceny takze w swoich kajetach.

Pamiętam z lat szkolnych,że zginęły dzienniki wszystkich klas -wtedy ósmych.Też nieoficjalnie puszczono informację o egzaminach.Dzienniki jednak się nie znalazły.Nie mogły się znależć bo wcześniej społonęły. I egzaminy się odbyły i było fatalnie.Nagorzej dostali w siedzenie pracowici .To był koszmar.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]