Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opieka nad zdrowym dzieckiem.
strony: [ 1 ]
beem27-12-2003 13:42:53   [#01]

Aż głupio mi zawracać głowę świętującym nauczycielom, ale... . Pracuję w przedszkolu więc nie mam aż tylu wolnych dni. Najbliższy poniedz, wtorek i środa są w przedszkolu ( przynajmniej moim ) normalnymi dniami pracy - NIESTETY!!!. Mogę jeszcze wykorzystać urlop z tytułu opieki nad zdrowym dzieckim, nie wiem jednak ile dni mi się należy, 1 czy 2.

Pracuję od 1 IX  2003, wcześniej pracowałam od 1 I - 17 I 2003, a potem byłam na macierzyńskim, nie będąc już pracownikiem szkoły, a następnie na zasiłku dla bezrobotnych.

Bardzo proszę o namiary na jakieś przepisy dotyczące tego urlopu. Z góry dziękuję życząc miłego dalszego świętowania połączonego z regeneracją sił. Pozdrawiam Gosia

jerzyk27-12-2003 14:01:15   [#02]

zobacz tam

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=4116#FBK

Renatka27-12-2003 15:57:21   [#03]
należą się dwa  jeżeli w danym roku ich nie wykorzystałaś, pamiętaj ,że nie przechodzą niewykorzystane dni na następny rok.Kodeks Pracy art.188
Roman K27-12-2003 21:40:37   [#04]

Należą się dwa, chyba że "wykorzystał" je mąż.

On też ma prawo do "zwolnienia od pracy" - art. 188 kodeksu pracy (oczywiście w ramach dwóch dni łącznie z matką).

Pozdrawiam

Roman_K

Gaba28-12-2003 07:30:04   [#05]

w dokumentach ma być oświdczenia pracownika, kto będzie korzystał - można to zmieniać, np. w jednym roku żona a w drugim mąż, ale oświdczenia ma być - jeżeli przekazuje się na męża, ma być oświdczenie, że korzysta mąż i nastąpiłą zmiana, kiedyś się o to czepiała jakaś kontorla u nas - chyba PIP.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]