Forum OSKKO - wątek

TEMAT: na słowie harcerza polegaj
strony: [ 1 ]
Gaba26-12-2003 06:09:51   [#01]

albo ja czegoś nie rozumiem - albo mi się rybka przejadła...

to wyczytałam przed chwilą na www. MENiS:

W związku z publikacjami prasowymi dotyczącymi nowych wzorów świadectw szkolnych i obliczania średniej ocen, uprzejmie wyjaśniam:

Dotyczy wyłącznie szkół niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych:

Na nowych wzorach świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego w części dotyczącej obowiązkowych zajęć edukacyjnych będą dodatkowe miejsca na wpisanie, wprowadzonych w szkole niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej obowiązkowych - poza wykazanymi w ramowych planach nauczania - zajęć edukacyjnych. Oceny z tych obowiązkowych zajęć edukacyjnych będą brane pod uwagę przy obliczaniu średniej ocen. 

Dotyczy szkół publicznych:

Przypominam równocześnie, że w szkole publicznej nie można wprowadzić nowych obowiązkowych zajęć edukacyjnych wykraczających poza ramowy plan nauczania. Szkoła publiczna może* wprowadzić dodatkowe zajęcia edukacyjne. W obowiązujących i proponowanych nowych wzorach świadectw jest przewidziane miejsce na wpisanie dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz ocen z tych zajęć, przy czym oceny z dodatkowych zajęć edukacyjnych nie mają wpływu na promocję, ukończenie szkoły i średnią ocen.

 Anna Zawisza, Dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego, Specjalnego i Profilaktyki Społecznej

 

PS. Moje pytanie - *może czy nie może, co znaczy może, w tym ujęciu. Logika wypowiedzi w kontekście całości. Zdanie czytane obok zdania doprowadziło do zaciemnienia maksymalnego.

Jaki jest stan prawny - to już wiemy - nikt tak nie potrafi tłumaczyć jak nasza Rzewa, ale po co tak wyjaśniać. Proponuję wprowadzić nowy gatunek aktu prawnego - wyjaśnienie czyli tzw. ściemnienie.

fredi26-12-2003 07:35:05   [#02]
to jest projekt rozporządzenia
Gaba26-12-2003 08:10:02   [#03]
ja wiem, że to jest projekt - nie o projekt chodzi - chodzi o słowa dwóch po sobie nastepujących zań ztw. zaciemniacza - czyli wyjasnienia, które nic nie wyjaśnia.
fredi26-12-2003 08:14:49   [#04]

dodatkowe zajęcia stają się oczywiscie obowiązkowe jeżeli je wprowadzimy. Ale możemy wybierać tylko te które są w rozp.

Chociaż oczywiscie jest to kolejna gra(gierka) słów w wykonaniu menisa.

AnJa26-12-2003 11:27:59   [#05]

Droga Gabo!

Przyczyn zaćmowyjaśnień niestety szukać trzeba po stronie  polskiej szkoły sprzed lat parudziesięciu.

Otóż ówcześni poloniści nie nauczyli dzisiejszych urzędników tak pisać, aby można było to zrozumieć.

Nie jest to li tylko wina polonistów, ale także systemu. Albowiemw latach 70. i 80. nie można było w pracy ucznia zaznaczać uwag: brak sensu z powodu tego, że w całej ówczesnej rzeczywistości sensu nie było.

Uwaga: brak sensu mogłaby więc zostać poczytana jako działalność antypaństwowa, a nawet godząca w sojusze.

Ponieważ w nauczaniu matematyki też występowały liczne braki na poziomie podstawowym, czego dowody ok. roku 2000 dał pewien profesor nauk ścisłych, zajmujący wówczas stanowisko MInistra, po mnie więcej roki konstatująć, że nie umie dodawać i mnożyć nauczycieli i ich skłądników wynagrodzenia - mamy uzasadnienie, dlaczego reforma systemu była konieczna.

Na pytanie, czy musieli i muszą ją przeprowadzać urzędnicy będący ofiarami systemu edukacji epoki gierkowsko-stanowojennej odpowiedzieć nie umiem:-(

maeljas26-12-2003 16:43:14   [#06]

tia.....

Gaba jest polonistką............
AnJa26-12-2003 16:57:32   [#07]

Oczywiście, że jest

Gdyby nie była, tobym tak nie napisał:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]