Forum OSKKO - wątek

TEMAT: badanie okresowe
strony: [ 1 ]
Elżbieta Wysocka18-12-2003 21:05:43   [#01]
czy miał ktoś, z całej Polski, ( szukałam wątku - chyba nie ma )  prozaiczny problem dot. okresowego badania lekarskiego? Otóż poinformowano mnie oficjalnie, że jedna z nauczycielek od ponad roku nie ma aktualnego badania lekarskiego. Domyślam się,że wcześniej proszono bezskutecznie Panią o dostarczenie wymaganego dokumentu, ale niestety - kiedy te próby okazały sie nieskuteczne - poinformowano dyrekcję. Zgodnie z art. 229 KP - pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego ...

proszę o poradę -
Małgoś18-12-2003 22:36:58   [#02]

kiedys własciciel  mojej szkoły zapłacił spora karę za kilkudniowe przegapienie terminu badan okresowych u jednej z nauczycielek

mozna dac jej na pismie, że w związku z art..... kp od dnia XX odsuwasz ja od pełnienia obowiązków zawodowych w ramach urlopu bezpłatnego, do czasu wykonania obowiązkowych badań

a jesli nie zrobi ich w treminie YY to rozwiążesz z nią umowę o prace (bo musisz, a nie że chcesz ;-)

nie ma siły...poskutkuje z pewnością

ReniaB18-12-2003 22:40:59   [#03]
chyba jako pracodawca to nawet musisz posłuchać Małgosi, bo za sprawy bhp odpowiedzialny jest dyrektor.
Lucyna N18-12-2003 23:17:08   [#04]

A nie mozna postraszyć zastosowaniem Art. 23, ust. 4 pkt 2 KN?

"Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania moze nastąpić również:

1)....

2)w razie niezusprawiedliwonego niezgłoszenia się na badanie okresowe lub kontrolne, z końcem miesiąca, w którym dyrektor otrzymał o tym informację.."

Gaba19-12-2003 01:59:11   [#05]

Ja miałam (i już nie mam!!!) podobne problemy z dwoma nauczycielami

- jeden chory dostawał stale dopuszczenie do pracy, a stale kwękał, że czegoś nie może... - więc co zwolnienie L4 najpierw skierowanie na badanie przed dopuszczeniem do pracy. Aktualnie jest na urlopie dla poratowania zdrowia w 41 roku swojej pracy -(ja naprawdę się nie dziwię pewnym zmianom w karcie nauczyciela tym ostatnim, jak człowiek chory na kręgosłup - emeryt - może dostać urlop dla poratowania zdrowia, urlop, którego istotą jest powrócenie zdrowego pracownika do pracy... co uzdrowią go... ?)

 

- drugi kolega stałe zwolnienie w kratkę - tydzień chory, tydzień zdrowiał (jak to było dokładnie nie powiem publicznie - nie wtrącam się, ale dziwnie - nie chcę wyciągać poziomu niektórych z nas), co mi dzwonił z komórki w trakcie swojej lekcji, że mnie informuje, że właśnie wychodzi ze szkoły, bo się źle poczuł, to - ja notatkę + stopniowe niepłacenie za nieodbyte godziny, nawet niepłacenie za dniówki, pouczanie dyscyplinujące i... po trzech razach skierowania na badania - jak se porobił ich 4 czy 5, to się wyleczył - pracodawca może bowiem powziąć informację, że pracownik jest chory (albo w stanie psychicznym zagrażającym innym) i musi pracownika od pracy odsunąć - konsultowałam sprawę powyżej z samą PIP. Było to okropne, ale nie mogłam inaczej zadziałać - jego odmowa (on wiedział o tym) skutkowała zwolnieniem w pracy.

 

A jak się coś stanie uczniom, pracownikowi w trakcie pracy - a był nauczyciel niesprawny, bez szkolenia bhp, bez badań - będzie na Ciebie! Broń się, uważaj na siebie - stosuj pupochron.

- każdy dziś robi u nas badania, udaje się nam w trybie normalnym - czyli karteczka w łapkę, jedna tylko coś się ociągała - była pisemna prośba: dyrekcja szkoły uprzejmie przypomina, że...

- referentka przypomina natomiast o mandacie, który otrzymał mój poprzednik - 500zł!

czy chcesz zapłacić... chyba nie!

Elżbieta Wysocka19-12-2003 21:29:31   [#06]

pięknie dziękuję

za cenne porady. Wystosowałam pismo, postraszyłam konsekwenc
jami i liczę, że zadziała.  Jednak w przypadku kontroli pewnie i tak mogę mieć kłopoty ...
Pozdrawiam Was serdecznie -

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]