Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Niezadowolony rodzic
strony: [ 1 ]
beegees18-12-2003 19:14:46   [#01]

Poradźcie!Otrzymałam dziś list od niezadowolonego rodzica,który chciałby,cytuję:,,zasygnalizować niekompetencję pracowników placówki".Dodam ,że najpierw dzwonił do mnie w tej sprawie,ale nie chciałam rozmawiać przez telefon na ten temat.Zaproponowałam rozmowę następnego dnia,ale jemu nie pasowało.Stąd ta korespondencja.

Nie spodobało mu się  min. to,że ,gdy wszedł do szkoły po godz.18 (nie ma już zajęć w szkole) woźny szkolny zapytał z kim chciałby rozmawiać,do kogo przyszedł itd.Nie podoba mu się również to,że z powodu dłuższej  nieobecności nauczyciela(zastępstwa są organizowane) spadła motywacja uczniów do nauki.W ostatnim zdaniu pisze:,,Proszę o ustosunkowanie się do mojego pisma w obligatoryjnym terminie oraz podjęcie stosownych działań.

Co należy zrobić w takiej sytuacji? Odpisać na list,tłumaczyć się,nie chciałabym polemizować z nim.Poradźcie!

RomanG18-12-2003 19:22:54   [#02]

Co do woźnego napisz mu, że uważasz jego reakcję za jak najbardziej prawidłową i będziesz o tym pamiętać przy rozdzielaniu premii.

Co do drugiego zarzutu wyraź nadzieję, że dzięki jego rodzicielskiemu zaangażowaniu motywacja jego osobistego dziecka prędko wróci co najmniej do poprzedniego poziomu.

Albo poślij go na drzewo jakoś inaczej.

fredi18-12-2003 19:25:28   [#03]
z wymiany sciągnij tryb przyjmowania skarg i postępuj tak jak tam zaproponowano.
beera18-12-2003 19:26:47   [#04]

:-)))

Mojej przyjaciółce uczeń na lekcji czytał książkę o astronomii ( a to polonistka)

Ona zareagowała niezadowoleniem. Następnego dnia otrzymala od ojca dlugi list, ktorego fragment wspominamy nieraz ze smiechem " Na miły Bog, niech pani nie zabija jego skłonności do czytania!!!"

co do sposobu reagowania, zgadzam się z Romanem:-)

Majka18-12-2003 19:27:16   [#05]

rodzic dziwo...

U nas o każdej porze zostałby zatrzymany na portierni, przepytany, a jeśli nie spodobałby się pani Zosi - osobiście eskortowałaby go do nauczyciela czy sekretariatu :) (by sprawdzić, czy nie oszukuje;)
Gaba18-12-2003 20:32:59   [#06]
ja już kocham panią Zosię
Leszek18-12-2003 20:44:23   [#07]

Mimo wszystko nie posyłaj rodzica na drzewo, nikt nie chciałby być tak potraktowany, nawet tak bardzo przewrażliwiony lub "chory" człowiek.

Po prostu przygotuj spokojną odpowiedź, wyjaśniając specyfikę funkcjonowania Twojej szkoły.

Szablon odpowiedzi zachowaj w komputerze, może się przydać na przyszłość dla następnych tego typu petentów.

Zwróć uwagę, że (przynajmniej tak czytam) rodzic nie wystąpił agresywnie, zatem spokój odpowiedzi powinien zakończyć sprawę. Powinien poczuć się usatysfakcjonowany odpowiedzią. Przy okazji dołącz życzenia świąteczne i podziękowanie za zainteresowanie życiem szkoły.

Wyślij (jak mówi Kodeks postępowania administracyjnego) bez zbędnej zwłoki.

Pozdrawiam

Marek Pleśniar18-12-2003 20:50:16   [#08]
popieram
Piotrek19-12-2003 08:22:54   [#09]

Wyrazy uznania dla woźnego... to pełny profesjonalizm, bardzo mi go brakuje na co dzień.

Jeżeli dziecko tego gościa chodzi do klasy, gdzie odbywają się zastępstwa, to nie bardzo mu sie dziwię. Ma prawo do swoich spostrzeżeń i w tym wypadku one mogą być prawdopodobne.

Nie ma sensu przekonywać go, że jest inaczej, ale wypada wytłumaczyć powód i splot okoliczności zarysowując przewidywanych czas zastępstw i rychłą poprawę sytuacji z chwilą powrotu utęsknionej pani....

Pomysł z zyczeniami bardzo dobry!

Powodzenia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]