Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualna a pobyt ucznia w szpitalu
strony: [ 1 ]
luska16-12-2003 16:28:27   [#01]
Wiem, że ten wątek już był, ale proszę o pomoc; uczeń LO ma przyznane nauczanie indywidualne w domu ( dojazdy nauczycieli ) i od dwóch tygodni przebywa w szpitalu. Wszyscy uczący go nauczyciele realizują te godziny jako ponadwymiarowe - co w takiej sytuacji zrobić?
- czy zapłacić za niezrealizowane ( wpisane w dzienniku ) godziny w dniach, w których uczeń był 200 km od domu?
- czy można te godziny zrealizować w czasie wolnym od zajęć szkolnych ( przerwa międzyświąteczna, sobota ? ) i wtedy zapłacić?
- czy "nadrobić" w styczniu ( wpisać do dziennika więcej godzin w tym czasie ) i dopiero wtedy zapłacić?
- czy w ogóle nie "nadrabiać" i potraktować, że po prostu przepadły? i w ogóle nie płacić,
A tak w ogóle, czy jeśli przyznano 13 godzin tygodniowo NI, to muszą być one wszystkie zrealizowane ( np. choroba nauczyciela musi być "nadrobiona"?) w rozliczeniu semestru?
Jacek16-12-2003 16:39:30   [#02]

U mnie w zasadzie wszystkie godziny przyznanego nauczania indywidualnego są realizowane i płatne nauczycielom.

Jesli uczeń jest chory lub z innych przyczyn nie mógł w tych zajęciach uczestniczyć albo też nauczyciel, który ma nauczanie indywidualne u danego ucznia zachorował odrabia po prostu te godziny w późniejszym terminie ustalonym z rodzicami ucznia i po poinformowaniu mnie kiedy je odrobi. Wtedy ma zapłacone za wszystko.

Nie jest to wymóg ale ze względu na dobro ucznia by jak najmniej stracił. Przecież taki uczeń ma tylko te kilkanaście godzin nauczania indywidualnego a nie całą pulę godzin jak reszta klasy.

Ewa z Rz17-12-2003 02:32:04   [#03]

jeśli są to godziny ponadwymiarowe,

to płacimy tylko, jeśli były rzeczywiście przepracowane.

Oczywiście mogą być przepracowane w innym czasie niż pierwotnie był planowany, ale płacimy dopiero po ich zrealizowaniu, czyli "z dołu".

luska17-12-2003 08:06:36   [#04]
Ewa- dzięki, miło usłyszeć twoje zdanie - pozdrawiam - Sędziszów

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]