Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Diabli wiedzą:-)
strony: [ 1 ]
AnJa16-12-2003 15:38:34   [#01]

Szukaja użyłem,chyba tego jeszcze nie było:

Nauczyciel mianowany, kilkanaście lat pracy, wykorzystany w 2003 roku urlop (ferie zimowe+letnie). Z dniem 31 grudnia chce rozwiązać umowę o pracę, mnie to pasuje, rozstanie absolutnie przyjacielskie.

Problem: czy należy mu się urlop ( a właściwie ekwiwalent) za okres wrzesień - grudzień 2003 ?

Po lekturze KN

(Art. 65. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.)

mam wrażenie, że nie.

Wykonałem parę telefonów - pierwsze skojarzenie jest takie, że oczywiście należy się - proporcjonalnie. Jak cytuję KN - odpowiedź - jak w tytule wątku :-)

Wiecie???? To podpowiedzcie:-)))

Dana G16-12-2003 17:33:19   [#02]
Urlop wypoczynkowy rozliczamy w tym przypadku rokiem kalendarzowym. Nauczycielka wykorzystała przysługujący juz urlop i nie wchodzi tu ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy.
Ewa z Rz17-12-2003 02:28:50   [#03]

nie należy się.

Ale na podstawie tego samego art KN należy cię cały urlop (8 tygodni) nauczycielowi, któremu wygasa umowa o pracę w końcu lutego w związku z przebywaniem 6 m-cy w stanie nieczynnym.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]