Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Płaca za zastepstwo
strony: [ 1 ]
ulkowa16-12-2003 13:15:00   [#01]
mam problem. Mamy zatrudniona nauczycielkę w niepełnym wymiarze (10/18 etatu). W poprzednim tygodniu dałem jej 2 godziny zastępstwa. Teraz przy wypisywaniu kartek rozliczeniowych za godziny ponadwymiarowe - sekretarz szkoły poinformowała mnie, że godziny ponadwymiarowe nie należą się przy nie pełnych etatach. Jak ta sprawę potraktować. Czy można uznać, że zastępstwo nie jest godziną ponadwymiarową (chyba nie jest). Czekam na szybką pomoc. Lada dzień będzie wypłata. Dzięki
krystyna16-12-2003 14:01:59   [#02]

płacić

przecież sama piszesz, że "jej wymiar" to 10/18.

Skoro tak, to każda następna godzina np. zastępstwo, jest już ponad ten wymiar, czyli jest "ponadwymiarowa".

AnJa16-12-2003 15:21:32   [#03]

A przy okazji -  zreformuj sekretariat tzn. zamień 1 etat sekretarza na dwa półetaty.Nastepnie na 1 półetacie zatrudnij obecnego sekretarza, a drugi zostaw nieobsadzony. Zastępstwa za wakującego półsekretarza dawaj zatrudnionemu - zobaczysz jak to szybko zadziała to korzystnie na jego rozsądek:-)

Chyba, że w Waszym regulaminie przez organ wprowdzonym akurat taki dziwoląg jest - historia najnowsza zna i takie przypadki;-)

Roman K16-12-2003 22:02:34   [#04]

Cieszę się !!!!;)
Nie tylko u mnie pojawiają się zarządcy ;)

A to rodzic niezadowolony reformuje reformę,

A to nauczyciel ma wizję,

Zdarza się woźnej wziąć swoje sprawy w ręce ;)

O innych nie wspomnę bo się narażę :):)

Teraz poważnie

Mnie to się wydaje, co ja mówię jestem przekonany, że szkołą kieruje dyrektor :)

Popieram przedmówców

Pozdrawiam

Roman_K

Maryśka216-12-2003 22:27:30   [#05]

Krystyna ma rację! Płacić, to są ponadwymiarowe.

Nasz organ swego czasu umieścił w regulaminie, że płacą całą stawkę, jeśli polonista idzie za poloniste, fizyk za fizyka, ale jak matematyuk za muzyka, to już tylko pół stawki godzinowej za zastępstwo. Na szczęście już wszystko doszło do normy i płacą całą stawkę w każdym przypadku ;-)

Ewa z Rz17-12-2003 02:35:22   [#06]

płacić JAK ponadwymiarowe

ale to nie są godziny ponadwymiarowe - to są doraźne zastępstawa.

Za doraźne zastepstawa, jak na razie, powinno sie płacić 100% stawki osobistego zaszeregowania n-la (bez względu na przedmiot)

Janusz Pawłowski17-12-2003 03:07:56   [#07]

Oczywiście - "godziny ponadwymiarow nie należą się przy niepelnych etatach".
Godzina ponadwymiarowa, to godzina zaplanowana - w arkuszu organizacyjnym.
Jeśli zaplanowano, więcej niż 10 (np. 12), to należy zatrudnić na 12/18 etatu, a nie na 10/18.

Oczywiście - zastępstwa (czyli niezaplanowane wcześniej wydarzenia) może przyjąć każdy, bo zastępstwo nie jest godziną ponadwymiarową.

Oczywiście - za pracę należy się zapłata i nie można się jej zrzec.

Ale ...
Na jakiej podstawie Ewo uważasz, że należy płacić 100% stawki osobistego zaszeregowania?
Stracił już moc poniższy punkt?

6. Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego określa dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu:
2) szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 3, oraz za godziny doraźnych zastępstw,

Jak organ ustalił w drodze regulaminu, że czasem 50%, to gdzie odnajdujesz sprzeczność z prawem?

Oczywiście - jest to niesprawiedliwe, głupie, wołające o pomstę do nieba - ale czy tą pomstę można również z sukcesem kierować do sądu?

Jakieś orzeczenia, czy stanowiska MENiS, już są?
Ostatnio nie śledziłem - chętnie bym je poznał.
Dobrze by było, bo to haniebne pomysły były.

Maryśka218-12-2003 00:28:01   [#08]
Ewuś oczywiście zastępstwa, zagalopowałam sie.
krystyna18-12-2003 01:00:29   [#09]

to i ja

przyznaję, pisałam "na skróty" mając oczywiście na myśli płatne (tak czy siak) doraźne zastępstwa, które się jakoś w pośpiechu "sponadwymiarowały"...
ulkowa29-12-2003 10:38:03   [#10]
Dzięki za pomoc.Sekretarza nie będę zwalniać bo i tak pracuje już po 10 godzin. Krystyna dobrze zauważyła, że godziny "doraźnych zastępstw" zrobiły się "ponadwymiarowymi". W ostatnim "Głosie Nauczycielskim" jest na ten temat napisane (w dodatku). Ponoć w nowelizacji Karty ma być wyrazne określenie "Dorażnych zastepstw" . Jedno jest pewne, ja już nie mam żadnych wątpliwości, że to są dwa różne pojęcia. Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]