Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy a ocena dorobku
strony: [ 1 ]
Beata Z15-12-2003 22:22:40   [#01]

 Czy z chwilą składania wniosku o postępowanie kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego wymagana jest aktualna ocena pracy?

Ocena pracy nauczycielki ( szczególnie wyróżniająca) straciła "ważność" w maju 2003 roku, tuż przed zakończeniem stażu. Czy w tej sytuacji wystarczająca jest ocena dorobku zawodowego? Różne zdania na ten temat słyszałam, m.in. takie, że z chwilą składania wniosku wymagana jest aktualna ocena pracy, gdyż w przeciwnym razie zostanie on odrzucony z przyczyn formalno - prawnych. BARDZO PROSZĘ O POMOC.

BeataZ

ewa15-12-2003 22:31:23   [#02]

Nie składa oceny pracy.

nauczyciel odbywający staż ma mieć w dokumentacji dołączonej do wniosku ocenę dorobku zawodowego za okres stażu (§7.1.4) rozporządzenia).
Gaba16-12-2003 04:24:00   [#03]

a ja to staram się trochę żenić... tam gdzie mogę.

Parę uwag praktycznych...

 

jeżeli analizujesz potrzeby kadry/stan i jej rozwój masz opracowane zestawienie... tabelkę - jak nie masz, to warto zrobić...

 

imię nazwisko - ocena poprzednia, aktulana, stopień awansu - kiedy koeniec stażu + kiedy będzie/była ocena dorobku...

 

kiedy robię ocenę dorobku - a nauczycielka ma mocno "nieaktulną" ocenę pracy, to sobie oszczędzam - to są w prawdzie dwie procedury odrebne, ale wiele czynnosci jest identycznych, ważne, by zrobić ocnę pracy conajmniej dzień przed oceną dorobku, gdyż ocenę pracy mozna robić dopiero rok po otrzymaniu oceny dorobku...

Konto zapomniane16-12-2003 08:47:43   [#04]

ocena dorobku zawodowego obejmuje okres stażu

w postępowaniu kwalifikacyjnym lub egzaminacyjnym wymagana jest ocena dorobku zawodowego za okres stażu. Żądanie oceny pracy jest nadużyciem.
Beata Z16-12-2003 17:44:33   [#05]

We wniosku o rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego, otrzymywanym "odgórnie" jeden z punktów brzmi "...posiadam dobrą(wyrózniającą) ocenę pracy..". A nauczycielka ma ocenę szczególnie wyróżniającą, bo jej 5-letnia aktualność skończyła się w maju tego roku, tuż przed zakończeniem stażu, a jeszcze przed oceną dorobku. Zdania są podzielone, a sytuacja niejasna. BeataZ

AnJa16-12-2003 18:33:46   [#06]

Gdzieś to już było, i to chyba parę razy:

1.Ocena aktualna, to ocena ostatnia. W ostateczności, jeśli sie czepiać, to ewentualnie nazwy tzn. jeśli jest sprzed iluś tam lat, kiedy była inna skala ocen.

2. Mocno czepliwi mogliby wtedy twierdzić, że aktualna to ta dokonana po wejściu w życie aktualnego Rozporządzenia o ocenianiu (tzn.1.12.2000 r.).

Tak czepliwi nie są nawet urzędnicy ministerialni, bo w wymaganiach stawianych kandydatom przystępującym do konkursu na dyrektora mówi się o ocenie z 5 ostatnich lat.

Skąd więc 5 lat u tzw. normalnych nauczycieli? Diabli wiedzą:-)

3.Co to za wniosek otrzymywany odgórnie? W Rozporządzeniu awansowym są wprawdzie załączniki z wzorami pewnych dokumentów, ale wzoru wniosku o rozpoczęcie postępowania  kwalifikacyjnego nie zauważyłem. A jeśli go tam nie ma, to nie ma żadnego innego odgórnie.

A jak nie ma, to jego wymaganie jest czyimś widzimisię. A nie po to Wałęsa przes płot skakał, żeby czyjeś misie stały nad systemem prawnym RP :-)

Troche obok: w 2000 roku mój organ w akcie nadania stopnia dawał uzasdnienie treści: Bo w dniu 6  kwietnia 2000 r. spełniał wymagania określone w Rozporządzeniu i był nauczycielem mianowanym.

Właśnie, po pozytywnym zaklepaniu poprzednich kilkudziesięciu awansów, zauważono, że nie jest to uzasadnienie i zwrócono się do nauczyciela o uzupełnienie teczki o uzasadnienie aktu. Z niecierpliwością czekam na rozstrzygnięcie - czyj widzimiś jest ważniejszy.

A może to własnie ten twardy nadzór:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]