Forum OSKKO - wątek

TEMAT: języki obce w gimnazjum
strony: [ 1 ]
stachol15-12-2003 12:22:09   [#01]

"grzebię" w programie wpomagającym klasyfikowanie uczniów. Mam pytanie: czy w gimnazjum mogą być nauczane 3 języki obce? gdzie (w świadectwie) wpisuje się stopnie z w.w języków?

janzg15-12-2003 14:21:33   [#02]

a może wystarczyć uczyć jednego ucznia w gimnazjum jednego języka obcego ale za to porządnie

zaczynam mieć wrażenie, że niedługo takie języki jak polski czy język matematyki będą dla absolwentów gimnazjum zupełnie obce ;-)

przepraszam za zgryźliwość, właśnie wróciłem z lekcji.

AndrzejW17-12-2003 17:42:24   [#03]
Trzy języki w gimnazjum????

Jak czytam rozporządzenie o ramowych planach nauczania, to mam wrażenie, że limit 31 godzin tygodniowo w sposób jednoznaczny to rozstrzyga

W PUBLICZNYCH GIMNAZJACH ZAKAZANO UCZYĆ DRUGIEGO JĘZYKA!!!!!!!

a Ty chcesz i drugi i trzeci - toć to rozpusta.

Na dodatek pomysł z uczeniem języków już od dziecka jest sprzeczny z perspektywicznym planem równoważenia europejskiego rynku pracy - bo jeszcze nasi uczniowie mogliby w przyszłości konkurować o pracę z wykształconymi europejczykami - a kto niby ma ulice zamiatać?
Elusia17-12-2003 18:32:54   [#04]
U nas ogólniaki "życzą" sobie, żeby przychodzący do nich uczniowie znali dwa języki w stopniu co najmniej zaawansowanym.... Podobno nie mają jak uczyć w grupach  z podziałem na stopień znajomości języka- tzn. nie umieją sobie tego zorganizować.
Iwona217-12-2003 21:26:30   [#05]

Ilość języków

A mój syn miał w gimnazjum jeden język (gimnazjum sportowe), ale na wysokim poziomie - z podziałem na grupy (wg zaawansowania) i z kółkiem pozalekcyjnym.

A znajomością języka musiał się wykazać w czasie wymiany z Włochami - mówiącymi tylko po angielsku (a także po włosku ;-)
4 tygodnie musu mówienia po angielsku było prawdziwą szkołą językową. Młodzież się przemogła (przestali się bać mówić) i okazało się, że radzą sobie wspaniale.

Nawiedzona matka nauczycielka (to ja) wysłała oczywiście jeszcze dziecko na dodatkowe lekcje drugiego języka - niemieckiego (będzie mu łatwiej w szkole sredniej). 

Obecnie dziaciątko uczęszcza do szk. sredniej - ma 2 języki - język główny to angielski - więc podział na grupy jest wg angola (2 poziomy), drugi - niemiecki (podział ten sam - czyli prowadząca musiała poziomy wyrównać).

ps. Uczęszcza również na trzeci język - włoski - z czystej przyjemności, z własnej woli, bez przymuszania - zajęcia pozalekcyjne :-)

janzg18-12-2003 14:26:10   [#06]

ja jestem ogólniak

 i życzę sobie statystycznych absolwentów gimnazjum:

- z jednym językiem obcym na poziomie podstawowym

- ale również z językiem polskim i językiem matymatyki na poziomie zaawansowanym.

----------------------------------

Dzieciom, które mają naturalną ochotę do nauki języków obcych postaramy się ją wspomagać ze wszystkich naszych sił w miarę swoich możliwości.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]