Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans raz jeszcze.
strony: [ 1 ]
beem14-12-2003 12:22:18   [#01]
Czy prawdą jest, że nauczyciel starający się o awans na dyplomowanego musi wszystkie przedsięwzięcia opracowywać sam, tzn. sam zorganizować konkurs, sam napisać program, artykuł, sam zorganizować zawody, sam.... itd - nie może tego robić wspólnie  z innym nauczycielem ? Czy to tylko wymóg w moim mieście, czy odgórny ?
Grażyna14-12-2003 15:20:59   [#02]
ależ skąd! Mile widziane są prace zbiorowe! To świadczy o umiejętności współpracy w zespole.W rozporządzeniu nigdzie nie jest powiedziane, że nauczyciel wszytko musi robić sam.
Krystyna D14-12-2003 15:58:50   [#03]
Patrz chociażby na § 5 ust. 2 pkt 3h rozporządzenia o awansie zawodowym nauczycieli...samodzielnie lub we wspólpracy z zespołem...
W całej Polsce jest dokładnie tak jak mówi Grażyna.
Trzeba tylko wskazać współautorów i dobrze jest pokazać swoja część pracy.
Małgosia14-12-2003 17:01:49   [#04]

ale uwaga...

Warto podkreślić to, co mówiła Krystyna - nie przypisywać wszystkiego sobie. I jeszcze jedno. Warto zobaczyć, co inni napisali w sprawie wspólnego zadania.

Miałam kiedyś okazję pracować w komisji, w której trzy kolejne teczki zawierały identyczny opis wspólnego przedsięwzięcia realizowanego przez 3 koleżanki. Różnił je tylko ...podpis. Zabrakło paniom wyobraźni, że mogą się te teczki "spotkać".

Gaba14-12-2003 17:27:01   [#05]

;-)

no, wiesz Małgosia..., no wiesz...

beem14-12-2003 23:31:40   [#06]
dzięki, też tak myślałam, ale na jednym bardzo mądrym spotkaniu powiedzieli inaczej, ale chyba nie ma ich za bardzo co słuchać, chyba nie są w komisji.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]