Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kasa zapomogowo-pożyczkowa
strony: [ 1 ]
maria z kalisza12-12-2003 21:59:41   [#01]
Przy Wydziale Edukacji działa od lat kasa zapomogowo-pożyczkowa,z której korzystają nauczyciele,administracja i emeryci.Ze względu na oszczędności kadrowe chcą na wprowadzić system bezgotówkowy,żeby emeryci biegali do banku i wpłacali raty na konto ponieważ kasę jako taką chcą zlikwidować.My jako Zarząd nie chcemy się zgodzić,gdyż utrudni to życie wielu starszym ludziom ,którzy piszą podania o pożyczkę na węgiel itp.Co powinniśmy zrobić?
Janusz Pawłowski13-12-2003 01:24:09   [#02]

A jaka jest różnica między bieganiem do banku, a bieganiem do kasy wydziału edukacji?

A jeśli emeryt ma konto?
Wtedy założy stałe zlecenie przelewania co miesiąc raty na konto kasy zapomogowo-pożyczkowej i już w ogóle nigdzie nie będzie musiał biegać.

Marek Pleśniar13-12-2003 01:33:06   [#03]
...może nawet pomóżcie jakoś zakładać te konta?
HenrykB13-12-2003 08:42:18   [#04]

No, ale jak emeryt przestanie biegać to mu się stawy zastaną i zostanie kaleką. Ja jeszcze nie emeryt, a już mnie w jednym kolanie strzyka.

I zamiast kupić węgiel, zaczną kupować leki. A jak nie będą mieć węgla, to z zimna dodatkowo przeziębią stawy i będzie jeszcze gorzej.

Kasa to strategiczna instytucja dla emeryta.

;-)

Majka13-12-2003 09:57:30   [#05]
U nas Kasy nie zlikwidowali (po długich bojach), ale każdy należący płaci co miesiąc 4 zł na jej utrzymanie .
PawełR13-12-2003 14:08:28   [#06]

A u nas chcą jedną doprowadzić do zamknięcia (bo jakoś tak mało przestrzega prawo) i założyć drugą (nauczyciele z gimnazjum i inni) a organ chyba powinien obsługiwac (coś mi sie tak w głowie kręci, ze tak ustawa stanowi), ale może nie...

no to powinni pensje nauczycielom emerytury podnieść, co byśmy tych pożyczek nie musieli brać... dlaczego tak mało nam płacą? :-(((((((((

buuuuuuuuuuu

Jola14-12-2003 15:05:06   [#07]

Wydaje mi się, że macie dużo szczęścia z tego powodu, iż u Was kasa działa przy Wydziale Edukacji (kontrola). Znam taką, która funkcjonowała jako niezależny podmiot - jakby branżowy bank dla pedagogów. Co miesiąc nauczyciele odprowadzali składki, a w razie potrzeby brali pożyczki. Teraz kasa jest pusta, kasjerka i księgowa w jednej osobie jest w areszcie.

Nauczyciele mają potwierdzenia wpłat z księgowości (mogą je okazać przy roszczeniach), gorzej z emerytami, którzy wpłacali osobiście i nie zachowali dowodów wpłat.

Pisałam o tym (razem z Markiem - pozdrawiam) też tu:

...problem z księgowymi w kasach zapomogowo-poż.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]