Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe legitymacje
strony: [ 1 ]
Elusia12-12-2003 17:16:41   [#01]
Czy ktoś już o tym słyszał i je widział? W czwartek na spotkaniu z KO jeden z dyrektorów powiedzał, że słyszał i widział w telewizji gościa z PKP, który stwiedził, że obowiązują od 1 stycznia i jeżeli "złapią" ucznia w pociągu bez takowej, to winny będzie d y r e k t o r....
Leszek12-12-2003 19:51:30   [#02]

Generalnie rzecz biorąc to i tak wszystkiemu winien zawsze jest dyrek ... :-)

Nie widziałem nowych.

Pozdrawiam

GrażynaD15-12-2003 15:59:53   [#03]
Tak wygląda nowa legitymacja.  A całe zamieszanie jest o napis na rewersie.
Majka16-12-2003 15:47:15   [#04]

wrr...

Ktoś w menisie ma udziały w fabryce produkującej druki?

Co roku nowe świadectwa, dzienniki, teraz legitymacje, które różnią się dwoma literkami w nadruku , na który nikt nie patrzy :((

A od maja nowe? Z gwiazdkami unijnymi?

Gaba16-12-2003 19:40:51   [#05]

jakie kurka znowu dwie literki? Gdzie wy widzicie dwie literki...

niedawno było jeszcze powiedzenie - pocałuj mnie w 4 literki, ale w dwie... w p...p...? To zupełnie nie to!

Majka16-12-2003 19:54:13   [#06]

Zamiast MEN jest MENiS ;)

To małe na dole :))))

Krzysztof gim17-12-2003 10:04:40   [#07]

Nowe legitymacje

Gdzie pisze, że od 1.01.2004 obowiązują nowe legitymacje.
Co robicie w tej sprawie? Czy są juz dostepne nowe legitymacje?
Bogusława17-12-2003 12:18:47   [#08]

W rozporządzeniu MENiS o drukach szkolnych pisało,że wykorzystać stare do wyczerpania zapasów szkolnych. Ale jak się do tego ustosunkuje PKP - tego nikt nie wie. Nowe druki są już w sprzedaży - na wszelki wypadek zakupiłam i będę wydawała tym, co teraz się zgłoszą po legitymacje. Też nie wiem od kiedy właściwie ta zmiana będzie obowiązywała ostatecznie. Chyba już przywykłam do takiego działania w naszej oświacie - i jestem tym bardzo zmartwiona :(((

Pozdrawiam Bogda

Lucyna N17-12-2003 14:22:53   [#09]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

z dnia 10 września 2002 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności

§ 2.

1. Do dnia 31 grudnia 2002 r. dopuszcza się wydawanie legitymacji szkolnych na drukach według wzorów obowiązujących przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

2. Legitymacje szkolne, o których mowa w ust. 1, i legitymacje szkolne wydane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zachowują ważność do czasu odpowiednio zakończenia przez ucznia nauki w danym typie szkoły lub wyczerpania możliwości przedłużania ich ważności.

Elusia17-12-2003 17:27:15   [#10]
Czyli znowu ktoś przeczytał ust. 1 i pominął 2. Kurde, jak bym komuś przyłożyła, to chyba by mi ulżyło :-(((
Lucyna N17-12-2003 17:53:04   [#11]

Z zacytowanego  rozp. wynika, że aktualne  klasy I powinny mieć legitymacje wg nowych druków.

Lucyna N17-12-2003 17:55:13   [#12]

Ale tak właściwie co to znaczy:

"wyczerpania możliwości przedłużania ich ważności"?

Lucyna N17-12-2003 18:05:34   [#13]

No tak - nie myślę.

"Wyczerpanie możliwości przedłużania ich ważności" - to brak miejsca na pieczątki!

Elusia17-12-2003 18:28:57   [#14]
Moja pani od łaciny z liceum mawiała, że gadanie ze sobą to objaw ciężkiej choroby :-)))
Lucyna N17-12-2003 18:31:49   [#15]

Elusiu

Dzięki, serdecznie mnie rozbawiłaś. Zgadzam się z panią od łaciny :-)))
Uśka17-12-2003 18:38:35   [#16]

Dokładnie tak jak pisze Lucyna. Dzisiaj poświęciłam część dnia na wyjaśnienie tej sprawy. Dzwoniłam gdzie się da i muszę Wam powiedzieć, że nie rozwiało to moich wątpliwości do końca. Zgodnie z przywołanym tu rozporzadzeniem obowiązani byliśmy od 1 I 2003 roku wszystkie legitymacje jakie wydawaliśmy w tym okreśie wystawiać na nowych drukach - taką informacje uzyskałam od pani z biura prawnego (...) PKP w Warszawie, ale jednocześnie poinformowała mnie , że czekają  (...) na przepisy, które przedłużą możliwość wystawiania legitymacji na starych ( nie bardzo rozumiem jak to się ma do poprzedniej jej wypowiedzi).

Na moją wiedzę powinniśmy wydawać w tym roku legitymacje już na nowych drukach :)

Mam pytanie: gdzie jest informacje, że możemy do wyczerpania na starych drukach?

AnJa17-12-2003 22:08:03   [#17]

elusia:-))))

A mój pan od,... no nie pamietam od czego,ale z przedmiotów zawodowych na pewno ..., twierdził, że rozmawianie ze sobą to jedyna możliwość pogadania z kimś inteligentnym :-)
Maryśka218-12-2003 09:09:34   [#18]

Niech żyje skromność!!!!

A tak na marginesie, rozporządzenia w/w nie znałam, a całkiem przypadkiem od stycznia mam nowe druki, bo stare po prostu mi sie skończyły. W drukarniach mieli tylko nowe i chwała im za to ;-)

GrażynaD18-12-2003 10:56:02   [#19]
Wydaje mi się, że PKP nie chodzi o "dwie litery". Na nowych drukach widnieje napis: "Poświadcza uprawnienia do ulg ustawowych...", a na starych drukach: "Uprawnia do ulgi 50%..."
Paweł Sypek18-12-2003 11:11:48   [#20]

paradoks biurokratyczny

O co w ogóle chodzi? Skoro w Polsce jest obowiązek szkolny do 18 roku życia, czyli każdy MUSI być uczniem przecież jakiejś szkoły, to wystarczyć powinien jakikolwiek dowód tożsamości, że delikwent tych 18 lat nie przekroczył. A jeśli to szkolnik podstawowy, to trudno go z 18 - latkiem pomylić przecież. Więc z założenia wszystkie dzieciaki powinny jeździć ze zniżką bez żadnych legitymacji. No ale ważność urzędników (w tym przypadku z PKP) musi jakoś być zagwarantowana. Lasy muszą zginąć. My tu o legitymacjach a dżungla amazońska znika podobno w zastraszającym tempie. Siła biurokracji...
Gaba18-12-2003 16:32:37   [#21]

Mylisz się człeku, to, co piszesz jest jedynie logicznie - tu nie chodzi o logikę... w marcu klasy I mego synka, jechałam gdzieś pociągiem - mądry kontroler zażądał legitymacji dziecka, na hasło widać, że dziecko - odpowiedział, że go nie obchodzi, że widać - on chcę legitymację, podziwiałam, że dam dowód osobisty (jeszcze starego typu), on na to, że nie ma uprawnień... a ja na to zła już bardzo - że mam legitymację syna... ale nie ważną, bo niepodpisaną... pan mi wlepił karę + karę dodatkową + 100% czegoś i kazał sobie pisać do Kalisza czy jakiejś Bydgoszczy.

 

Napisałam krótko, bardzo krótko, że moje dziecko jest w klasie I i nie umie jeszcze tylko pisać, a więc się podpisać...

 

to mój kamyczek do sprawy związanej z posługiwaniem się legitymacjami w młodszej podstawówce i przemądrzalskimi konduktorami

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]