Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Współczynnik zmianowości
strony: [ 1 ]
Bogusław Bek11-12-2003 18:12:43   [#01]
Kochani, zapewne to banalne pytanie, ale.....jak obliczacie współczynnik zmianowości w szkole? Czy istnieje jakiś przepis  dotyczący  wspomnianego współczynnika? Czy podział oddziału na grupy ma w tych obliczeniach jakiekolwiek znaczenie?
Anula11-12-2003 19:21:05   [#02]

Boguś!

współczynnik zmianowości obliczamy, dzieląc liczbę oddziałów przez liczbę sal lekcyjnych, ale ja bym pomyślała jeszcze o podziale na grupy..........

Według mnie w gimnazjum jest jeszcze dodatkowych 7 godzin w każdym oddziale, tzn

3 godz.- jęz. angielski

1 godz. - informatyka

3 godz. - wych. fiz.

co daje dodatkowych 7 godz. w każdym oddziale. A zatem zmianowość wg mnie powinno się liczyć:

7 razy liczba oddziałow , podzielić przez 30 (średnia liczba godz. w oddziale) dodać liczba oddziałów i podzielić przez liczbę sal....

uffffffffffff ale skomplikowane :))))

jeśli się mylę to mnie popraw :)

HenrykB11-12-2003 19:40:53   [#03]
Rozp. o organizacji roku szkolnego:

 

§ 4.

1. W zależności od warunków pracy szkoły, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze mogą być realizowane przez pięć lub sześć dni w tygodniu, z uwzględnieniem ust. 2 i 3.

2. Szkoły podstawowe, w których współczynnik zmianowości, oznaczający stosunek liczby oddziałów do liczby pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, wynosi co najmniej 2, mogą prowadzić zajęcia przez pięć lub sześć dni w tygodniu przez cały rok szkolny albo stosować - w zależności od pory roku - przemienny system organizacji tygodnia pracy. Decyzje w tych sprawach podejmują dyrektorzy szkół po zasięgnięciu opinii rady szkoły i rady pedagogicznej.

 

Było tutaj:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=3834

Bogusław Bek11-12-2003 19:48:13   [#04]

OK

Dziękuję Heniu!!!
Bogusław Bek11-12-2003 19:49:31   [#05]

I Tobie Anulu również...

dziękuję
HenrykB11-12-2003 19:50:07   [#06]

Bogdan szybko wrócił do siebie.

Ciekawe, kiedy wróci Marek?

I czy w ogóle będzie miał czas zajrzeć na Forum (wszyscy goście od nas pojechali do Olsztyna na Konferencję).

Marek Pleśniar11-12-2003 21:24:40   [#07]

o! tu o mnie:-)

jestem pod wrażeniem tej szkoły i Was. Warto byo pojechać. Muszę pójść do samochodu po aparatz tymi fotkami i kompletnie nie mam siły:-))))) Co za dzień.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]