Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Organizacja zimowiska
strony: [ 1 ]
GrażynaD10-12-2003 09:36:58   [#01]
Dzień dobry Wszystkim. Mam małą tremę, bo zwracam się o pomoc w takiej formie po raz pierwszy... Wiem, że jesteście niesamowici, bo śledzę forum już od pewnego czasu i sporo korzystam z Waszych rad. Poszukuję najnowszych podstaw prawnych dotyczących zasad organizowania zimowiska. Znalazłam Rozporządzenie MEN z dnia 21 stycznia 1997 w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania. Czy jest to obowiązujące w dniu dzisiejszym?
beera10-12-2003 09:53:34   [#02]

Po pierwsze

Witaj:-)

Wrzucam Ci z Prawa w Oświacie ( link niżej)

Prawo w Oświacie
http://ipwo.vulcan.pl Stan na: 10-12-2003
Ostatnia aktualizacja bazy: 01-12-2003


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 i Nr 18, poz. 102) obowiązuje od dnia 1 marca 1997 r.

czyli obowiązuje:-)

GrażynaD10-12-2003 10:15:52   [#03]

Dzięki

Wielkie dzięki! Przyznam się, że korzystałam z różnych linków, ale ten jest świetny. Wiele jeszcze muszę się nauczyć...
beera10-12-2003 10:33:05   [#04]

dzięki temu

linkowi zdarza się czasem wyjśc na szybkiego specjalistę od prawa ;-))

 

a zimowisko..hm..a Ty jesteś dyrkeim szkoły, czy organizatorem wypoczynku?

pisze, bo interesują nas miejsca ciekawe, gdzie by można było się zlecieć w czerwcu:-)

Marek Pleśniar10-12-2003 12:04:33   [#05]
o to to! szukamy miejsca!
GrażynaD10-12-2003 12:23:00   [#06]
Jestem wice. A co do zlotu, to szkoła odpada - mamy umowę na kolonie do 2005 roku. Ale gdyby jakiś ośrodek nad morzem...
Maryśka210-12-2003 12:40:03   [#07]
Jak zlecieć, to może na Łysą Górę ;-)))
beera10-12-2003 12:42:17   [#08]

uważaj, marek:-)

bo wystraszymy Grażynę :-))

Zlot robimy w trakcie roku- ale spoko:-))

jeszcze trochę czasu na szukanie nam zostalo- i jak co roku, pewnie znajdzie  się ktoś, kto nas przygarnie...

hm..chyba, ze się mylę ;-))
Marek Pleśniar10-12-2003 12:52:35   [#09]

wtedy my przygarniemy kogos:-)

hmm OZNI na Łysej Górze jeszcze nie było,

Był pod Babią:-)

GrażynaD10-12-2003 15:04:48   [#10]

Nie wystraszyłam się - myślę, że troszkę znam Wasze poczucie humoru. Nie mam pojęcia w jaki sposób organizowaliście spotkania. A wspomniałam o ośrodku nad morzem, bo w takiej miejscowości jest nasza szkoła...

A tak na marginesie: co to znaczy "przygarnąć"?

marg10-12-2003 15:06:00   [#11]

Miejsce na zlot? Tylko Jura Krakowsko - Częstochowska!

Duży wybór ośrodków o zróżnicowanych cenach - od hotelu Ostaniec w modnych Podlesicach niedaleko Zawiercia (u stóp fantastycznej Góry Zborów), poprzez ośrodki o różnorodnym standardzie (w tychże Podlesicach lub Morsku) do ośrodka szkoleniowego w spokojnym Łutowcu koło Mirowa.

A po wydajnych obradach, możliwość zorganizowania integracyjnych zajęć w terenie: zjazdy na linie ze skał, "małpie gaje", wspinaczki skalne, jaskinie... Mam kontakt z ludźmi, którzy to organizują.

W wielu miejscach możliwość wypożyczenia rowerów - a Jura to raj dla rowerzystów.

Piękne krajobrazy, ruiny zamków na każdym kroku, wspaniała roślinność.

Czy jeszcze ktoś nie jest przekonany? :-)

Mogę pomóc w organizacji, jeśli jesteście zainteresowani, służę adresami, kontaktami. "Od zawsze" moim "odchyleniem" jest turystyka szkolna. Jestem biologiem w gimnazjum, ale też taternikiem, od kilku lat organizuję i prowadzę gimnazjalne wakacyjne obozy rowerowe w różnych zakątkach Polski.

Jura w czercu... oooooo, nie ma piękniejszego miejsca! Nie ma, powtarzam :-)!!!

Marek Pleśniar10-12-2003 16:04:45   [#12]

"zjazdy na linie, wspinaczki i małpie gaje" :-)

Tym kupisz na pewno prezeskę:-))
beera10-12-2003 17:24:45   [#13]

no..

najlepiej z tego pasuje mi ten gaj, ze wzgledu na pokrewieństwo z występującym przed nim przymiotnikiem:-)))))

marg- wpadlaś jak sliwka w kompot, przyjdzie czas- zglosimy się do Ciebie:-))

Jolanta Szuchta10-12-2003 18:41:34   [#14]

to może być pomysl na tanie wycieczki szkolne

mieszkam w Grodkowie o czym wiecie.Prowadzę duża szkołe.Nieopodal /60km/Wrocław z piękną Panoramą Racławicką,Nysa,Paczków,Opole.

Nie wiem czy praktykowaliście,ale ja tak. Przyjmowałam u siebie na nocleg,za symboliczną złotowkę uczniow z Nowego Sacza,Zakopanego.

Oczywiście warunki harcerskie nocleg na sali gimnastycznej ,karimata przywieziona ze sobą,4 prysznice z ciepła wodą,dostęp do kuchni celem zrobienia czegoś do jedzenia.

Potem moi uczniowie jechali na wymiane.Tez na takie same warunki.

Co Wy na to?no chyba ze macie uczniow tak wybrednych,ze muszą w domach wczasowych.

W ten sposob można zwiedzić dobry kawałek Polski.

RomanG10-12-2003 19:09:03   [#15]
Robiłem kiedyś obozy rowerowe dla młodzieży z biegiem Odry.
Co do noclegów to robiliśmy je wyłącznie tym sposobem, o którym pisze Jola.
Każda noc w innej szkole na trasie.

Tym sposobem jednego roku przejechaliśmy trasę od źródeł Odry do Opola, następnego zaś - od Opola do Szczecina (prawie aż tam, bo goniła nas powódź stulecia i musieliśmy potem już troszeczkę uciekać).
ewa bergtraum10-12-2003 19:28:25   [#16]

asia

A kiedy zlot? Bo ja mam internat z czterdziestoma pięcioma miejscami w Karpaczu.
Marek Pleśniar10-12-2003 19:42:48   [#17]
Zlot OZNI IV, 11-13 czerwca
beera10-12-2003 19:54:08   [#18]

45

to na podzlocik:-)

liczymy na ze 150 ludzi w tym roku:-)

Ewa -w Karpaczu?

Zabralam tam kiedyś anię i marka z dzieciakami- Marek, to to miasteczko, gdzie dzieciaki w tych nocnikach po torze jeździły. Pyszna kawa w kawiarence..

Marek Pleśniar10-12-2003 20:24:57   [#19]
o, i dobre ciacha. Wstydziłem sie pojeździć wagonikiem. TY TEŻ;-)
ewa bergtraum10-12-2003 20:29:15   [#20]

asia

Czy musimy mieszkać w jednym obiekcie, czy wystarczy

w pobliżu?. Przeczytałam i obejrzałam wszystko o OZNI

/piękne :))))/, ale chciałabym pomóc, więc poproszę

o informacje "od kuchni". Może wyślesz Ty lub Marek

albo ktokolwiek inny, kto Zlot organizował. Najlepiej

pod moim adresem.

Maryśka210-12-2003 20:32:26   [#21]
A tak poza tym te 45 miejsc to na normalnych łóżkach jak rozumiem, a ile by sie tam materaców zmieściło... ;-)))
AnJa10-12-2003 20:43:01   [#22]

A

zamiast materaców w czerwcu samochód może być:-)

Pamietam kilka takich poranków: wschód słońca za szybą, łagodne ciepełko przez szybę,

przekręcam kluczyk w stacyjce,

otwieram drzwi,

wystawiam głowę,

naciskam dźwignię spryskiwacza,

...........................................

I znów chce się żyć !!!!!

Majka10-12-2003 20:46:06   [#23]

o matko...:))))

Anja, co ty wlewasz do spryskiwacza?!?
Majka10-12-2003 20:47:02   [#24]

Bardzo mi się podobają te propozycje :))

Blisko mnie :))

AnJa10-12-2003 20:49:48   [#25]

Jak wszyscy u nas,

zimą płyn, latem wodę, a przed wyjazdową imprezą dżin z tonikiem albo piwo.

A dlaczego pytasz?

Majka10-12-2003 20:53:03   [#26]
Miałam przez moment wizję porannej sceny przed szkołą - ale czerwone wytrawne w spryskiwaczu ..... no...., może skupiliby na mnie wzrok uczniowie? ;)
RomanG10-12-2003 20:54:30   [#27]
No, u was to u was :-)))

W czasach studenckich jechaliśmy w parę osób rowerami wzdłuż wschodniej granicy. Jednego dnia koleżanka miała urodziny, więc kolega wszedł do wiejskiego sklepiku na głuchej prowincji, my za nim w te parę osób, kolega prosi jedno wino.
Sprzedawczyni spojrzała na te kilka osób, załamała ręce i na cały sklep krzyknęła z charakterystycznym zaśpiewem:

-Jidno winou? Jidno winou? Co to jest jidno winou? Dwadzieści i jidno to ja rozumim!
ewa bergtraum10-12-2003 21:15:15   [#28]

45 i Maryśka2

O żesz Wy. Zanim zdążę coś napisać (ja z tych powolnych), już 45 komentarzy!

A pewnie. A ze 140 w niezagospodarowanej jadalni!.

I jeszcze ze 200 w przyziemiu, w którym miała być

kuchnia. Czerwce przecież ciepłe, no nie?.

Ale pokoje ekstra.

Asiu, ja lubię i podtemaciki i podzlociki też. Faceci gadają, że małe jest piękne.

To może ja w przyszłości jakiś zlocik?. Dla tych, którym nigdy nie za daleko?

Marek Pleśniar10-12-2003 21:17:38   [#29]

tu mi rózni niesmiali tez rózne miejsca sygnalizują:-) Może sie ujawnijscie żebyśmy mieli przeglad:-)

Uprzedzam że miejsce zostanie wybrane po ustaleniu kosztów, logistyki itp. To ok 100-150 ludzi i zawsze dokładnie badamy co i jak.

Zawsze było coś i jakos ok:-)

Jolanta Szuchta10-12-2003 21:38:14   [#30]

widzę ze Wam tylko zlociki w głowie

a kto pomysli o tych biednych uczniach,ktorzy koniecznie chca na wycieczke i w ukryciu przed nauczycielem tez może wypiliby jakieś tanie wino.

A propos tanich win.

Ostatnio podobno w Szklarskiej Porębie a więc niedaleko Karpacza,gdzie to czeka na nas 45 wolnych?miejsc otworzyli Muzeum Tanich Win.Bedzie co pooglądac.

A tak powaznie to kocham Kotline Jeleniogorską,Szklarkę , Kamieńczyk,Wang i Cieplice i...,chetnie bym pojechała,nawet teraz,choc w planie mycie okien.

A kto mnie nauczy jak wstawia sie te bużki z regulaminu?co to wyglądają jak nawiasy?

marg10-12-2003 21:40:35   [#31]

Marek, Asia

Jak przyjdzie czas, czekam jako ta śliwka.
Marek Pleśniar10-12-2003 22:02:45   [#32]
w okolicy świąt a więc niedługo rozpęta się to zlotowanie na dobre:-) To pora ustalania co i gdzie:-). I zawsze - jak i tu mamy gościnnych forumowiczów:-)
ewa bergtraum10-12-2003 22:05:58   [#33]

Jolanta

Nareszcie jakaś bratnia dusza. Możemy rozmawiać na tym samym poziomie umiejętności komputerowych. Bo wyjadacze używają jakichś takich brzydkich słów: spam, link.

A reszty to nawet powtórzyć nie potrafię.

Buźki i minki rysujesz wstawiając znaki z klawiatury

- nawiasy okrągłe ((     )))

-znaki interpunkcyjne

: dwukropek

; średnik

- pauza

Kombincje, np. dwukropek i nawias okragły :)

A czy Ty mnie rozumiesz?. Żeby nie było tak, że wiódł

ślepy kulawego...

Jolanta Szuchta10-12-2003 22:15:32   [#34]

oooo udalo mi się

)) zrobiłam te nawiasy,teraz jeszcze musze gdzies wstawić sobie ściągę przy komputerze zeby zapamietąc kiedy uśmiech a kiedy smutek/coby ciągle nie zaglądac do regulaminu Marka/

Ja niby technologię zaliczylam,ale i tak na piątek umowilam sie z moim komputerowcem zeby mnie np nauczyl "wklejac"bo oni wszyscy potrafia i czasami można obejrzec takie ładne rysunki i obrazki.

I tak jestem dumna z siebie. Nigdy nie myslałam ze potrafie korzystać z komputera,a teraz zyc bez niego nie potrafie,szczegolnie bez internetu.

beera11-12-2003 08:46:00   [#35]

co do podzlocików :-)

To faajne są :-))

ale najfajniejsze są jednak takie imprezy na ktorych możemy spotkać się wszyscy.

W tym roku bedą co najmniej 3 takie:

ZJAZD ( miętne)

VI KKDS

ZLOT

malo wam jeszcze?

;-)))

I w tamtym roku już o tej porze myśleliśmy o zlocie, teraz natomiast najpierw mamy w głowie zjazd, potem KKDS, a o zlocie pomyslimy pewnie w kwietniu konkretniej ( oczywiście podstawa- czyli data już jest znana:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]