Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Chyba mam "ciemne dni"
strony: [ 1 ]
Dana G03-12-2003 00:52:53   [#01]
To mnie straszą inspekcja pracy, to znowu - kolejny problem. Otóz wypadł mi turnus (szkoła zrezygnowała - wycofanie się sponsorów z dofinansowania) , wiem już, że go nie obsadzę. Co zrobić z wypłatą wynagrodzenia dla n-li, administracji i obsługi? Czy wg KP - jako przestój i 60 % wynagrodzenia, czy 100 %? Pomózcie - bo mozna dostać w głowę!
nn03-12-2003 14:13:09   [#02]
Witaj. Zbyt mało danych,  by cokolwiek odpowiedzieć. Co to za placówka, o jakim charakterze??? Kto jest organem prowadzącym??
Dana G10-12-2003 23:44:19   [#03]
Witaj Romanie! Długo mnie tu nie było, więc się nie odzywałam. Jest to placówka nieferyjna, konkretnie dom wczasów dziecięcych, pracujący turnusowo, organ prowadzący - starostwo powiatowe. Podlegamy po KN i KP. W międzyczasie dowiedziałam się od prawników, że KN nie przewiduje "przestojów", stąd nauczyciele podlegają pod KP i, że to nie zawinione z ich strony - płacic 60 % wynagrodzenia. Dodam, że organ prowadzący w regulaminie wynagradzania n-li - też nie przewidział takiej sytuacji. Mam mieszane uczucia i dalej nie wiem co robić?
Marek Pleśniar11-12-2003 00:23:51   [#04]

stosować KP.

A ci uciekinierzy mieli z Wami umowę?

Dana G11-12-2003 03:13:43   [#05]
Mieli i w umowie - odszkodowanie dla nas, ale w kopalni był wypadek i Zarząd podjął decyzję o wsparcie pracowników poszkodowanych i wycofanie się z dofinansowania wyjazdu dzieci. Wyższa konieczność i ja to rozumiem, stąd nie mogę do nich mieć pretensji, a tym bardziej obciążać szkołę odszkodowaniem. Dzięki za porady. Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]