Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stypendia szkolne, a składki KRUS
strony: [ 1 ]
Mania3628-10-2009 17:07:49   [#01]

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałabym poznać Wasze opinie na temat odliczania składek na ubezpieczenie społeczne rolników (KRUS), przy obliczaniu kryterium dochodowego uprawniającego do ubiegania się o stypendium szkolne zgodnie z art. 8 ust. 3-13 ustawy o pomocy społecznej.

Mam dwa wyroki WSA, opinię radcy prawnego oraz interpretację Ministerstwa Polityki Społecznej – na tak (odliczać nawet od sumy dochodu, a nie przychodu) oraz wyrok NSA, opinię radcy prawnego i stanowisko RIO ze szkolenia - na nie (nie odliczać). Ponadto dwie sąsiednie gminy odliczają, a dwie inne nie odliczają.

Jak jest to praktykowane u Was. Czy jakieś instytucje (RIO, NIK) zarzucały Wam nieprawidłowości na tak lub nie (tzn. odliczać, czy nie odliczać)

Przyznam, że ja zbaraniałam i chyba będę błagać, aby ktoś odwołał się od mojej decyzji, aby poznać jeszcze stanowisko SKO. A może ktoś ma stanowisko MEN w tej sprawie?

Wykładni jest wiele, którą nie wybiorę i tak mam w plecy, bo decyzje podejmuję ja. Czy macie podobne doświadczenia? Podzielcie się nimi proszę, bo uznam, że znalazłam się w matni absurdu prawa oświatowego.


post został zmieniony: 28-10-2009 17:09:08

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]