Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czcionka
strony: [ 1 ]
Anna P08-11-2003 17:33:09   [#01]

 Jakiej  wielkości czcionki najlepiej używać przy pisaniu do awansu? Jakie odstępy między wierszami, marginesy, czy wyjustować tekst?Wiem,że ważniejsza treść,ale oprawa też napewno jest ważna. Gdzieś to czytałam, teraz nie mogę odszukać. Bardzo proszę o radę. Anka

Marek Pleśniar08-11-2003 17:48:35   [#02]

justować, 12pkt, Times New Roman, 1,5 wiersza:-)

to dotyczy wszystkich tego typu tekstów a nie tylko awansu:-)

aha

panuje zabawna i chyba szczególnie popularna w awansowej twórczości tudzież pracach dyplomowych na podyplomówkach moda na pisanie czcionką 14, nawet 16. To ma ukryć mizerną objętość pracy a skutek jest dokładnie odwrotny;-)

AnJa08-11-2003 18:03:22   [#03]

Nasze lokalne almy matery życzą sobie 14 i 1,5 lub 2 odstępu, też Times New Roman.

W awansach - nie zauważyłem , spotkałem sie z róznej jakości teczkami, ale tak badziewiastej, żeby aż na czcionkę zwracać uwagę to jeszcze nie ;-)

Marek Pleśniar08-11-2003 19:18:54   [#04]

spotkałem sie też z żądaniem 13tki (pozdrowienia dla mile wspominanego SDMO w Kaliszu!)

Osobiście widziałem kilka duuuużych referatów i artykułów;-) szesnachą i więcej:-)

Karolina08-11-2003 20:07:02   [#05]

Ale się usmiałam...;-))) To czcionki są rownież wymagane w rozporządzeniu?;-))

Ja se pisałam róznymi bo lubie floresować (chyba na etapie sprawozdania georgię miałam ulubioną) ;-)) i teraż jak to czytam to tym bardziej mi żal dzisiejszych awansowiczów.;-)

Gaba08-11-2003 20:40:51   [#06]
do tej pory spotkałam się jedynie, że ludzie, którzy wspólnie piszą książkę składankę, to się umawiają... tradycyjnie 12  + times roman, lewy margines + prawy automat, gory i dolny jw.

Mam studentów kombinatorów, więc psotkałam się nawet z drukiem rozstrzelonym...

Moja praca magisterska była najkrótszą w historii mojego instytutu (polonistyki!!! gdzie czasem woda się leje...) i miała zaledwie 26 stron, co skwitował mój promotor komentarzem, widząc mnie zmartwioną...
- przecież zna Pani dr. Biernackiego (nie zaprzeczyłam, bo nie wiedziałam, czy mam znać, czy nie... )
- on napisał doktorat na 6 stron, a wymyślił OB ! (odczyn Biernackiego)

I tak stanęłam w towarzystwie wielkiego czlowieka.

Dużą czcionką i zmienną piszę ogłoszenia, dyplomy, tabliczki infomacyjne, teksty do kroniki, ale żeby robić z tego dmuchany balon... przecież się można ośmieszyć.

Nie ilość, a jakość, mało a dobrze! Jedyne o co prosił mój promotor, by nie bindować (źle mu się czytało) i żeby nie pisac na kartkach kredowych, bo mus refleksy nie zezwalały na długie czytanie...

Wiem, że czasem wydawnictwa życzą sobie odpowiednią liczbę znaków na stronie (w wierszu oraz liczbę wierszy drukarskich) - czcionka, która najlepłniej oddaje wizualnie tekst przypominający stronę po zlamaniu jest Courier New.

Reszta to jakieś chyba nerwy i przewrażliwienia - pisz tak, by było mozliwie jasno i krtóko, a kto to będzie aż tak studiował, może ludzi zamęczyć, a więc rozstrzel, wypunktuj, podkreśl, wytłuść...  to tak
Leszek08-11-2003 20:41:58   [#07]

Tak sobie myślę, że w MENiSie przygotowując przepisy o awansie nie pomyśleli o czcionce...

a może teraz szykując zmiany to poprawią...

:-)

Pozdrawiam

Zola08-11-2003 20:51:44   [#08]

Leszku ?????

;-))))))
Marek Pleśniar08-11-2003 20:53:23   [#09]

wierzę w to głęboko Leszku!

(że też kurka musiałeś napisać - jeszcze kto z góry zajrzy i ściągnie pomysł:-)

Leszek08-11-2003 22:19:35   [#10]
:-))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]