Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnianie emeryta
strony: [ 1 ]
GregWeb06-11-2003 18:58:01   [#01]
Mam dosyć szczególny przypadek . Otóż od 1 grudnia odchodzi na emeryturę mój nauczyciel j. polskiego. Uczy m.in. w kl. VI. Chcę aby do końca roku szkolnego kontynuował pracę w tych klasach ze względu na  kwietniowy sprawdzian. Zamierzam zawrzeć z nim umowę o pracę na czas określony. Czy są jakieś szczególne uregulowania prawne dotyczące możliwości zatrudniania emerytów. Nie chodzi mi tutaj o wysokość kwot , które można "dorobić " bez zmniejszenia świadzczenia emerytalnego , bo te akurat znam. "ORGAN" w osobie burmistrza zapowiedział mi, że wyda zarządzenie aby nie zatrudniać od 1 stycznia nauczycieli emerytów. Jestem ciekaw waszych sugestii.
Uśka06-11-2003 19:05:42   [#02]
 Mam taką sytuację. Nauczyciel odszedł na emeryturę z dniem 1.09. W szkole zaistniała w ciągu roku potrzeba zatrudnienie. W Urzedzie Pracy zgłosiłam. Nikt z absolwentów w podanym terminie się nie zgłosił i podpisałam umowe o pracę na czas określony :).
GregWeb06-11-2003 19:07:09   [#03]

A jak nie narazić się BUUUUUUUUUUUUUUURMISTRZOWI?

Uśka06-11-2003 19:37:46   [#04]
No właśnie zgłosić do PUP-u. Teraz prawie wszyscy absolwenci już gdzieś się zakotwiczyli. A realizować program " sie musi". Jest to argument: zrobiłem wszystko, by zapewnić uczniom realizację programu :).
zgredek06-11-2003 19:48:02   [#05]
Dobrem uczniów motywuj.

Przypuszczam, że jeśli cokolwiek wyda od 1 stycznia, to i tak będzie tam klauzula, że w przypadkach... (np. wynikających z realizacji programu nauczania, kontynuacji itp.) można emeryta zatrudnić.

A pisemko z PUPy też się przyda.
AnJa06-11-2003 23:27:27   [#06]

Klauzuli nie będzie - chyba, że  organ mądry inaczej!

W  b. zamojskiem ( b.Zach. Ukraina)- poszukujących pracę polonistów jak mrówków.

Nauczyciel z postu - cwaniaczek - po co mu pomagać? Chciał na emeryturę, opłacało Mu się dyrektora w niezręcznej sytuacji w trakcie roku szkolnego postawić- gonić! ;-)

Egzamin w VI klasach - "tosz to nawet ja z wynikiem na 95 % zaliczem".

A to, co napisałem, to wszystko przez zgredka;-)))

 A poważnie - nie lubię prowincjonalnych cwaniaczków - vide: nauczyciel z postu GregWeba :-(((  I, podobnych Mu, co pytają jak załatwić zdrowotny!!!!

beera07-11-2003 08:34:17   [#07]

a czemu odchodzi od 1 grudnia?

Przecież Greg-Webie możesz na to się nie zgodzić?

generalnie dziwny przypadek- powiem szczerze

Nie porozumiewam się n-lem w trakcie roku szkolnego i nie godze na jego odejście gdy wiem, przewiduję, ze zostanę na lodzie.

Organ ma tu swoje oceny tej sytuacji i ja tez taką mam

GregWeb07-11-2003 10:26:51   [#08]

Odejście n-la od 1 grudnia to efekt paniki którą moim zdaniem sztucznie wywołano( chociaż....?) w związku z planowaną (niby) zmianą podstawy czy jakiegoś innego czorta. Pani nie wytrzymała i odchodzi. Kurcze ale jako n-lka jest dobra w tym co robi. Wiadomo, każdy liczy złotóweczki, ona też. Myślałem,że ją zostawię na terminowej umowie o pracę do 25 czerwca, aby nie zmieniać szóstoklasistom n-la j. polskiego przed sprawdzianem. Dlatego droga AnJu trochę szkoda mi jej gonić. A teraz jeszcze ten BUUUUUUUUUUUUrmistrz.

Ps. A ofert ci u nas na tej b. wsch. Ukrainie istotnie jak mrówków albo i trochę więcej ;-))

ewa bergtraum07-11-2003 10:28:22   [#09]

Greg.Web.

Nie bardzo rozumiem: czy Ty wiedziałeś o jego zamiarze odejścia na emeryturę?
Z Twojego postu to nie wynika. Bo jeśli tak, to on ma prawo na tę emeryturę odejść; (pewnie złożył wcześniej wypowiedzenie).
A jeśli nie, to prawo jest po Twojej stronie. Orzeczenie Sądu Najw. z dnia 30.11. 2001r. cz.I "Rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem mianowanym na jego wniosek stanowiące przesłankę nabycia prawa do emerytury na podstawie art. 88
ust. 1 Karty nauczyciela może nastąpić w każdym uzgodnionym terminie a nie tylko
z końcem roku szkolnego po uprzednim trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia".
Ciekawe, jakim zapisem prawnym podeprze się burmistrz, wydając "zarządzenie" zabraniające zatrudnienie emeryta.
AnJa07-11-2003 10:54:52   [#10]

Akurat burmistrz podpierać się niczym nie musi ( zwłaszcza na b.wsch.Ukrainie) - kazano, zdiełano:-)

A z b. wsch.Ukrainą jestem od jakiś 20  lat jakby rodzinnie  to  związany - to i coś tam o rynku pracy słyszałem.

GregWeb07-11-2003 12:04:43   [#11]
Czy mam już malować twarz w barwy wojenne ? Kazano , zdiełano. A niech Cię ;-))  :klnie:
AnJa07-11-2003 13:39:18   [#12]

Ja, znaczy, z Podlasja, u nas pudobnie:-) 

A b.Ukraina - to zachodna rzecz jasna, dałem sie zmanipulować;-)

zgredek07-11-2003 16:02:53   [#13]

ad [#06] AnJa

"...Zgredek potrząsnął głową. A potem bez ostrzeżenia, zeskoczył z łóżka i zaczął walić głową w szybę wrzeszcząc:
- Zły Zgredek! Niedobry Zgredek!..."

"...Zgredek musi się sam ukarać..."
AnJa07-11-2003 16:25:04   [#14]

Stosownego cytatu nie mam pod ręką, ale w końcu zdaje się, że Zgredkowi udało się wyzwolić od rodzinki L.Malfoya - i potem  już pewnie tak się nie samoudręczał:-)))

A coś mi sie obija, że i pracę dostał - w kuchni, to podobno pomaga:-)))

Chyba leciutko zadymiamy ten, skądinąd poważny, wątek :-)

zgredek07-11-2003 16:39:28   [#15]
?
Uśka07-11-2003 16:55:03   [#16]

GregWeb

Myślę, że ta argumentacja, która zostala przytoczona w ostatniej Twojej wypowiedzi ( odpowiednio rozwinięta )powinna przekonać pana burmistra

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]