Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadawanie imienia szkole
strony: [ 1 ]
alena06-11-2003 13:48:37   [#01]

Mamy problem z nadaniem imienia szkole. A właściiwe to moja znajoma ma problem. Jest wicedyrektorem w zespole szkół w skład którego wchodzi: liceum i gimnazjum. Liceum ma od lat nadane imię, natomiast niedawno zrodził się pomysł nadania imienia dla gimnazjum.

Nie wiemy do kogo zwrócić się o nadanie imienia czy do Powiatu czy Gminy. 

Zgodnie z zawartym porozumieniem o utworzeniu zespołu szkół funkcję organu prowadzacego Zespół sprawuje Powiat. Jednak:

Subwencja  na gimnazjum przychodzi do gminy a do powiatu trafia jako dotacja.

Arkusze gimnazjum zatwierdza gmina, powiat otrzymuje do wiadomości. Arkusz liceum zatwierdza powiat.

Zawarte wcześniej porozumienie o utworzeniu zespołu reguluje szczegółowo jedynie sprawy finansowania.

My mamy wątpliwości.

 Może ktoś spotkał się z takim problemem. Prosimy o pomoc.

Dziękujemy za wszelkie wskazówki.

Basik06-11-2003 14:17:12   [#02]
U nas jest chyba rozsadny zwyczaj - jeśli w sklad zespołu wchodzi szkoła ktora ma imię i szkoła bez imienia, wtedy zespół przyjmuje imię tej szkoły z imieniem. Może w przypadku szkół utrzymywanych przez dwa różne podmioty rzecz wygląda inaczej.
HenrykB06-11-2003 15:37:45   [#03]

Trochę asekuracyjnie powstał zespół.

Basik ma rację. My też tak robiliśmy. Ale skoro tak zrobiono, to nic nie stoi na przeszkodzie nadać imię drugiej szkole.

Skoro zespół funkcjonuje na zasadzie porozumienia między organami, to pewnie w tym przypadku też potrzebne będzie porozumienie. Skoro organem prowadzącym jest powiat, to pewnie on będzie właściwy w tej sprawie.

wysela09-11-2003 21:30:59   [#04]
Proszę o podpowiedź, gdzie znaleźć informacje związane z procedurą nadania imienia szkole. Jestem "raczkującym" dyrektorem - proszę o wyrozumiałość, jeśli prośba jest zbyt banalna.
Marek Pleśniar09-11-2003 21:36:29   [#05]
było! spróbuj zajrzeć do forumowej szukaczki albo do katalogu http://www.oskko.edu.pl/forum/katalog.php
Marek Pleśniar09-11-2003 23:31:18   [#06]

np. tu:-)

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1208
bes4010-11-2003 19:36:36   [#07]

31 maja 2003 r. zorganizowałam uroczystośc nadania szkole imieni

Imię szkole nadaje organ prowadzący w drodze uchwały, na wniosek  rady szkoły lub na wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

Podstawy prawne nadania szkole imienia:

-          § 1 ust. 4 ramowego statutu publicznego szkoły podstawowej, stanowiącego załącznik Nr 2 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 z późn. zmianami),

-          art. 7 ust.1, pkt.8 i art.18 ust.2, pkt.15 ustawy z dnia 08 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 tekst jednolity)

W sprawie nadania imienia szkoły jest pożądane, choć nie obligatoryjne, uzyskanie pozytywnej opinii kuratora oświaty.

Całą procedurę : od wyboru patrona po szczegóły uroczystości (ze zdjeciami) opisałam w publikacji, która wkrótce okaże się na stronie OSKKO.

wysela10-11-2003 22:42:59   [#08]

Serdecznie dziękuję za podpowiedź i grzecznie czekam na materiały, coś mi się układa pomału w głowie, ale zawsze łatwiej skorzystać z doświadczeń innych, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Ps. Trochę mi niezręcznie, że tu sami mądrzy ludzie piszą a ja wychodzę na głupola, ale staram się, naprawdę i  pocieszam się, że kto pyta i czyta (najlepiej ze zrozumieniem;)) nie błądzi.

Marek Pleśniar10-11-2003 22:50:04   [#09]
szczerze mówiąc mądrość czestokroć polega na tym że każdy z nas trochę wie:) a razem wiemy sporo.
wysela10-11-2003 22:58:25   [#10]
To dowodzi, jak potrzebne jest to forum. Ja korzystam bardzo często, bardziej jako czytelnik niż "dyskutant", ale może z czasem - jeszcze raz wielkie dzięki.
bes4011-11-2003 12:40:07   [#11]

wysela, jeśli masz jakiekolwiek pytania

nawet bardzo szczegółowe, możesz śmiało wysłać emaila do mnie na priva:))

Chętnie pomogę, jeśli potrafię. Wiem, że znalezienie szczegółowych informacji jest niemożliwe, bo sama szukałam podpowiedzi i rad w tej kwestii (i wcale nie czuję się mądrzejsza od Ciebie, czy kogokolwiek, tylko wcześniej przez to przeszłam i mogę wymienić się doświadczeniami).

Osobiście miałam problem nawet z tym:

- jaką kolejność zachować przy powitaniu gości,

- najpierw święcić tablicę ,czy ją odsłaniać ...

- rozpocząć hymnem, czy pieśnią szkoły, itp ... ?????????

Wtedy nie wiedziałam o istnieniu forum - uważam, że to najlepsze zródło informacji.

Pozdrawiam, nie myśl o sobie tak krytycznie!))))

Marek Pleśniar11-11-2003 12:55:40   [#12]

:-)

bes - nie bądź skąpiradło! jak co ciekawego opowiadasz to nam też!!
wysela11-11-2003 13:21:57   [#13]
Bes jesteś wiel ka/ki (niepotrzebne skreślić) tylko sorki, od niedawna stoję na progu świata internetu i nie bardzo wiem jak z tym privem (teraz to chyba już dałam plamę, ale tak to jest z samoukami), poza tym ja jestem z tych, co to na przyjęciu jako jedynej spada tort na suknię wizytową, chociaż to już zaakceptowałam - pozdrawiam i z serca dziękuję.
bes4011-11-2003 13:56:06   [#14]

Marek, nie Wiesz czym ryzykujesz !!!)))

Jak się rozgadam to na dobre. Wolę odpowiadać na pytania. Wtedy też trzeba mnie stopować, bo potrafię nie na temat.

Wysłałam na Twoje priva Marek, małe, nieśmiałe zapytanko.

Wysela, wykreśl "-ki".

Jeśli chodzi o bes to zaszyfrowane literki mają swoje znaczenie:1 literka - pierwsze imię, 2 literka - drugie imię, 3 literka - pierwsza literka nazwiska, a co oznacza liczba??? - O !!!! - nie zdradzę, bo obciach.

Podoba mi się ten kamuflarz na Forum.

Kliknij myszką na bes40, a liścik się otworzy.

Jeśli chodzi o Twoje wejścia, to masz fajnie, wszyscy na pewno zwracają na Ciebie uwagę, i o to chodzi NAM KOBIETOM :)))

wysela11-11-2003 20:40:49   [#15]
Do bes-40 , próbowałam podziękować za wskazówkę, ale pokazują się jakieś błędy i chyba nic z tego, spróbuję jeszcze ze swojej poczty - pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]