Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
strony: [ 1 ]
Marioola04-11-2003 13:48:18   [#01]

Pomóżcie. W jaki sposób sprostać wypełnieniu rozp. MENiS w sprawie statutów ( z dn.08.08.03 ). Do tej pory nie mogę rozwikłać gdzie nowe pieczatki, gdzie stare, z jaką nazwą. Mamy szkołę podstawową, gimnazjum i szkołę zawodową (dla upośledzonych umysłowo). Jeżeli ktoś z Was już to wyjaśniał podzielcie się swoimi wiadomościami z nami.

Jest prawdopodobne, iż wątek o tej treści jest gdzieś na forum ale nie mogę go odnaleźć.

Wielkie dzięki

Mariola

Maryśka204-11-2003 14:21:59   [#02]
No nie wiem Mariola czy ja dobrze łapię, ale na mój gust pieczątkę nową, czyli bez słowa "specjalna" i określenia rodzaju niepełnosprawności tylko na dokumentach, któyrmi uczeń się gdziekolwiek okazuje (czyli legitymacja i świadectwo).
Wynika z tego, że na wszystkich innych dokumentach stosujesz starą pieczątkę.
Marek Pleśniar04-11-2003 14:26:52   [#03]

członkom OSKKO udostepniam kontakty - między podobnymi placówkami - taka baza kontaktów. Jesli do nas nalezysz - napisz do mnie maila. Trochę SOSW nalezy do nas.

Ponadto tu też o tym coś chyba było..

Poszukaj szukaczką wypowiedzi z autorem Karoliną lub Grzegorzem bo coś mi się kojarzy.. że oni na te i pokrewne tematy

 

oczywiście najlepiej jakby napisali tu na forum:-)

Karolina04-11-2003 15:51:16   [#04]

Sama sie zgłaszam do odpowiedzi ;-)

7. W nazwie szkoły podstawowej specjalnej umieszczonej na tablicy urzędowej, na sztandarze, na świadectwie, na legitymacji szkolnej oraz na pieczęciach, którymi opatruje się świadectwo i legitymację szkolną, pomija się określenie „specjalna" oraz określenie rodzaju niepełnosprawności uczniów."

Moim skromym zdaniem Marioola - Twoja placówka powinna uzyskać nazwę ( i wszystkie inne pochodne z rozporządzenia - Maryśka - pieczęcie też)

Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr......

Pomija się słowo  specjalna - zatem zmiana jest prosta.

maeljas04-11-2003 16:08:10   [#05]

każda ze szkół wchodzących w skład ośrodka powinna otrzymać numer

(nadaje organ prowadzący) -

np. były w danej miejscowości 3 publiczne szkoły podstawowe ogólnodostępne: Sp nr 1 itd.... i 1 specjalna - to teraz ta dawna "specjalna" będzie SP nr 4

Jeżeli w danej miejscowości jest tylko jeden OSW to nie nadaje mu się numeru

z pieczątkami to jest tak jak napisała Marysia

Marioola04-11-2003 17:34:08   [#06]
DZIĘKI Jeżeli dobrze zrozumiałam, to w dalszym ciągu na zwykłych pieczątkach pozostanie np: Szkoła Podstawowa nr 3 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w...?. Zmiany dotyczą tylko pieczęci okrągłych ? O nadanie numerów już wystapiliśmy.Co z arkuszami ocen ?
gosienka04-11-2003 17:35:48   [#07]
Dla mnie sprawa też była na początku  oczywista - usuwam z pieczątek słowo Specjalny  / chodzi o Ośrodek / , ale dostaliśmy na początku września pismo z KO i tam jest ciekawe zdanie ...... nie ma potrzeby używania nazwy Ośrodka .... Czyli co , pieczątki dla każdej Szkoły oddzielnie? Nie mam tego pisma przed sobą , bo jest w szkole . Wyjeżdżam  na dwa dni i dopiero w piątek będę mogła dokładnie napisać co budzi moje wątpliwości . Nazwa Ośrodka bez słowa Specjalny czy każda szkoła odzielnie ? Rozmawiając telefonicznie między sobą -dyrektorami SOSW wszyscy mamy ten dylemat
Marioola04-11-2003 17:35:51   [#08]

Do Marka Pleśniara

Niestety nie jestem członkiem OKSKO
Marioola04-11-2003 17:36:52   [#09]

Do Marka Pleśniara

Niestety nie jestem członkiem OSKKO. Przepraszam za literówkę
Marioola04-11-2003 17:39:38   [#10]

Gosienko

Do momentu analizy tegoż pisma i dla mnie było wszystko jasne. Niestety im głębiej się zastanawiałam, tym więcej tworzyło się niejasności.
gosienka04-11-2003 17:42:29   [#11]
a mówią - czytaj ze zrozumieniem ! Teraz wypadałoby napisać - pisz ze zrozumieniem . Problem szerzej opiszę w piątek , jak wrócę
Marek Pleśniar04-11-2003 18:05:51   [#12]
no pewnie że niestety:-)
Marioola05-11-2003 13:12:39   [#13]
Dzielę się z Wami informacjami, które dziś uzyskałam z nadzieją, że komuś jeszcze rozjaśnią zawiłości interpretacyjne tegoż rozporządzenia. Pieczęci urzędowych mamy mieć po 4. Oddzielnie dla każdej szkoły i jedną z OSz-W. Dla szkoły podstawowej, gimnazjum i zawodowej tak jak myślałam czyli Szkoła Podstawowa Nr ..., tak samo dla pozostałych. Dla pieczęci nagłówkowych SzP Publiczna Nr ... w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Czy u Was interpretacja jest taka sama?????
mazdan06-11-2003 09:20:42   [#14]

Pieczęcie w SOSW

W naszym Ośrodku póki co ustalenia w sprawie nazw i pieczęci są takie: 

 

1)     na tablicy urzędowej:

 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w ......................

                   Szkoła Podstawowa Nr 14

                   Gimnazjum Nr 6

                   Szkoła Zawodowa

                   Internat

 

2)     na pieczęciach urzędowych (świadectwa, legitymacje):

    Szkoła Podstawowa Nr 14 w .................

                   Gimnazjum Nr 6 w...................................

                   Szkoła Zawodowa ...................................

 

3)     na pieczęciach używanych do pism urzędowych:

                  Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w ......................

                   Szkoła Podstawowa Nr 14 Specjalna

                   Gimnazjum Nr 6 Specjalne

                   Szkoła Zawodowa Specjalna

                   Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

 

Dla pełniejszego obrazu dołączam pismo z MENiS do kuratorów, z którego wynika, że niekoniecznie nasze ustalenia odpowiadają jego wymogom:

 

Kuratorium Oświaty pismo Nr DKOS-02/JK/0140/107, podpisane przez p. Wiesławę Gorzelany-Gałązkę p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego, Specjalnego i Profilaktyki Społecznej, o następującej treści:

 
"W związku z pytaniami dotyczacymi pieczęci, którymi opatruje się świadectwo i legitymację szkolną, używanych w szkołach zorganizowanych w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w kontekście rozporzadzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 sierpnia 2003 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2003 r. Nr 146, poz. 1416), uprzejmie wyjaśniam, że pieczęci takie nie powinny zawierać nazwy ośrodka.
 
 Marek z Jarosławia

 

 

Marioola06-11-2003 13:02:38   [#15]
Wielkie dzięki. Twoja odpowiedź i interpretacja jest dla mnie jasna.
gosienka07-11-2003 01:31:58   [#16]
A jaki w takim razie jest zapis na pieczatce dyrektora?
mazdan07-11-2003 14:25:26   [#17]

Pieczątka może   być   taka:

       DYREKTOR

       .....................

       (miejsce na podpis)

    mgr Jan Kowalski

pełna nazwa jest przecież na pieczątce nagłówkowej.

Marek

gosienka07-11-2003 17:40:53   [#18]
Miałam dzisiaj wrzucić na forum tekst pisma MENiSa na temat pieczatek , ale mazdan to zrobił zanim wróciłam ze swoich wojaży
Grzesiek08-11-2003 10:37:22   [#19]

A u nas jest

tak:

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 17 Specjalnych (nazwa została bez zmian)

Szkoła Podstawowa Nr 14 (pieczątka nagłówkowa + okrągła)

Gimnazjum Nr 17 (pieczątka nagłówkowa + okrągła)

... co prawda to nie SOSW.

gosienka09-11-2003 16:03:40   [#20]
No ale ja mam jednak dalej watpliwości . Jeżeli mam mieć pieczątki nagłowkowe wszystkich szkół a jestem dyrektorem Ośrodka i piszę pisma w imieniu Ośrodka a nie konkretnej szkoły , to co  mam sobie przystawiać na pismach jaką  mam ochotę i pod ręką ? Czy jednak pieczątkę Ośrodka bez słowa Specjalny mieć powinnam? No to idąc tym tokiem rozumowania kiedy powinnam stawiać pieczątki poszczególnych szkół? Przy pismach dotyczących konkretnych uczniów , przy dokumentacji egzaminów, sprawdzianów , arkusze? To wtedy byłoby w miarę logiczne
Grzesiek12-11-2003 23:33:23   [#21]

Dokładnie

tak jak to opisałaś. Wg mnie nie ma podstaw do używania pieczątki Ośrodka bez słowa Specjalny.

A jeżeli chodzi o pieczątkę dyrektora to mamy taką jak opisał mazdan. Jest uniwersalna.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]