Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świetlica - ile godzin tygodniowo
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane01-11-2003 14:59:25   [#01]
 Powierzone zostało mi od nowego roku szkolnego stanowisko kierownika świetlicy. Wiem, że mam w związku z tym zniżkę godzin dydaktycznych ( 16 godz. tygodniowo ). Ile godzin w związku z kierownictwem świetlicy muszę przebywać na terenie szkoły ( wymiar tygodniowy ). Kto jest moim bezpośrednim przełożonym. Czy v-ce dyrektor ma prawo powierzać mi dodatkowe obowiązki?
AnJa01-11-2003 15:29:01   [#02]

1.Ile czasu - nienormowany :-)) W praktyce i na różnych rozpiskach przyjmuje się 40. Na nadliczbówki i wolne dni w zamian jednak nie licz (Kodeks Pracy: Art. 135. § 1. Pracownicy zarządzający, w imieniu pracodawcy, zakładem pracy, główni księgowi i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych zakładu pracy, a także zastępcy tych osób, wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do oddzielnego wynagrodzenia z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych.
Chociaż niby:
§ 2. Pracownikom, o których mowa w § 1, z wyłączeniem pracowników zarządzających, w imieniu pracodawcy, zakładem pracy, przysługuje jednak prawo do oddzielnego wynagrodzenia z tytułu pracy wykonanej na polecenie pracodawcy w godzinach nadliczbowych przypadających w niedzielę, święto lub w dodatkowym dniu wolnym od pracy, jeżeli za pracę w tym dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy.

2.Bezpośredni przełożony - to można sprawdzić w schemacie organizacyjnym lub statucie.

3.Zależność od vice - jak wyżej, przyjmij jednak, że może (oczywiście zależy o rodzaju obowiązków, jeśli jednak godzisz się z tym, że może je nakładać naczelny to podgódź się i z tym, że także vice)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]