Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne i uczeń o specjalnych potrzebach
strony: [ 1 ]
barbaras231-10-2003 09:35:53   [#01]
 Moi drodzy poszukuje planu pracy , programu do Wspomaganie ucznia ze specjalnymi potrzebami edeukacujnymi jak i dla ucznia na nauczaniu indywidualnym.Jakbyscie wiedzieli gdzie mam szukac pomocy i wsparcia to prosze napisac
beera31-10-2003 10:47:17   [#02]

na przykład

w poradni

Powinni Ci pomoc w budowaniu planu pracy z takim dzieckiem.

To nawet jest konieczne przy budowaniu palnu np. pracy indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wych. Jest zapis, że nalezy go sporzadzić przy współpracy z psychologiem

Karolina31-10-2003 14:57:46   [#03]

Jeśli jest to poziom I-III to polecam wlasny. Napisałam ..ale program nauczania dla mojego dziecka. Jest to inny program niż "typowe" ale nasza sytuacja taka własnie jest i potrzebowalismy indywidalnego podejścia. ;-)

Program został zatwierdzony i realizowany z powodzeniem. Pomoc ppp byłaby wskazana  - gdyby oczywiscie była z ich strony wola pomocy, to pytaj.

Polecam też rozmowe z rodzicami, może nauczycielem uczącym wcześniej - przedszkole? - może z terapeutą jakims - czyli wg mnie w pisaniu takowego powinni brać udział wszyscy zainteresowani. Nie można moim zdaniem wyłączyć z dobrego programu niczego. 

Ważne dla rozwoju intelektualnego jest rozwój fizjologiczny i ruchowy.

To jest całóśc , która ma wpływ na dziecko. Np dziecko które notorycznie objada się słodyczami i innymi świnstwami nie bedzie moglo się skupić, wowczas nic na lekcji nie wymysli, choćbyś nie wiem jakie metody stosowała.

Dziecko na lekach... dziecko z padaczką, dziecko autystyczne - to są dzieci o ktorych trzeba wiedzieć wszystko aby dobrze dopasować program i nie znudzić ich niczym ani nie stracić czasu lub nie tak podejść.

Lub dziecko niepenosprawne ruchowo- cały dzień siedzące w ławce lub wózku inwalidzkim - ma tak sciśniętą klatkę piesiową i tak zły oddech, że nigdy w tej pozycji nie będzie tryskało wiedzą. Tu można wiele...

Zapraszam na stronę nadzwyczajnych dzieci ;-)

http://www.nadzwyczajne-dzieci.org/

A program jest tu: 

http://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/program.htm

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]