Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PROCEDURA PRZENIESIENIA UCZNIA
strony: [ 1 ]
Diter Kalla30-10-2003 17:40:40   [#01]
Czy jest prawdą, że jednym z czynników przeniesienia ucznia do innej szkoły jest zgoda rodzica ucznia przenoszonego ??
Ewa z Rz31-10-2003 01:45:18   [#02]

było tak, ale...

Wychodzi mi, że teraz NIE!

Swego czasu było to napisane w ramowym statucie - obecnie zapis mówi TYLKO o zgodzie kuratora i... NIC WIECEJ. Wiec o ile Statut danej szkoły tego nie przewiduje, to zgoda rodziców nie jest wymagana...

Oczywiście chodzi o przeniesienie karne.

Diter Kalla31-10-2003 09:21:54   [#03]

Podziękowanie

Dzięki koleżanko za stanowisko. Czy ktoś z koleżeństwa ma w tym kierunku jakieś inne spostrzeżenia?? Będę wdzięczny. DK
RomanG31-10-2003 09:24:50   [#04]
Moim zdaniem musiałoby tak stać w u.s.o., a nie stoi.

A gdzie go chcecie przenosić? Będzie dojeżdżał do Strzelec? do Opola? do Kolonowskiego?
Może go tylko porządnie postraszyć tym przeniesieniem, może to wystarczy?
Marek Pleśniar31-10-2003 11:10:52   [#05]
do karnego przeniesienia wystarczy KO. Bardzo rzadko sie zgadzają. Uzasadnijcie dobrze i naświetlcie podłoze sprawy skutecznie wyjaśniając stronę wychowawczą zagadnienia.
Diter Kalla31-10-2003 18:33:21   [#06]

Czasami trzeba

Szanowny Romanie,w chwili obecnej świadomość prawna uczniów jest może większa niż samych rodziców i nauczycieli. Ciągle upają się prawami, które zwyczajnie demoralizują niektórych z nich. Obowiązki mają się do nich nijak, i zawsze w jednym czy drugim przypadku tłumaczone są dobrem dziecka. Nie dziwota, że po kilku ,,wejściach" dzieciak jest tak rozbrykany, że nie boi się nawet policji. Zresztą przez 4 lata próbowaliśmy wewnętrznymi sposobami rozwiązywać problemy tych niektórych, z raczej marnym skutkiem. Z innych szanujących się gimnazjów, zapewniających  poziom i bezpieczeństwo dowiedziałem się, że co roku kilku uczniów jest przenoszonych. W efekcie krnąbrność maleje. Myślę, że my też powinniśmy spróbować - chociażby w trosce o własną godność zawodową i komfort pracy. DK

AnJa31-10-2003 18:46:18   [#07]

 A dokąd z tych "innych, szanujących się gimnazjów " przenoszą?

Dla jasności - wiem, że jeśli już ktoś decyduje się na karne przeniesienie, to naprawdę innego wyjścia nie ma - stąd pytanie podyktowane czystą ciekawością :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]