Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pytanie sprawie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar27-10-2003 22:15:14   [#01]
Przysłał ktoś niesmiały:-)
Moglibyście sprawdzić?
Bo mam urwanie głowy tu biurowe i nie dam rady:-)
 
mam prosbę o sprawdzenie jednego rozporządzenia z dn 29.05.03 (Dz.U z 2003 Nr 107, poz 1003) w sprawie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania.
przeczytaj zmiany jaki e wprowadzają  w par 13 ust 1
a potem ust 4 pkt 1
wydaje mi się , że nie przewidziano sytuacji kiedy uczeń powtarza klasę, może zwócic komus na to uwagę
bo taki nie podpada pod żaden przypadek.
a zgodnie z rpzporządzeniem jego arkusz powinien znaleźc się w danym roczniku.
Lucyna N27-10-2003 22:27:56   [#02]

"§ 13. 1. Szkoła zakłada księgi arkuszy ocen.

2. W szkole dla dzieci i młodzieży księga arkuszy ocen zawiera ułożone w porządku alfabetycznym arkusze ocen uczniów urodzonych w jednym roku, którzy ukończyli lub opuścili szkołę. Na pierwszej stronie księgi arkuszy ocen umieszcza się adnotację: "Księga arkuszy ocen uczniów urodzonych w .... roku".

 

Uważam, że taką księgę należy założyć dopiero wtedy, gdy wszyscy uczniowie danego rocznika ukończą szkołę (lub ją opuszczą).

barbaras227-10-2003 22:47:38   [#03]
I to jesr wlaśnie absurd tego rozporządzenia, czekamy az dani uczniowie, którzy "oblali" szkoncza szkole i wtedy możemy zakonczyc pelna dokumentacje szkoly.Ten przepis wymysli ktos kto nie pracuje w szkole
krystyna27-10-2003 23:08:58   [#04]

i ja też czekam....

i ja też czekam na delikwentów, którzy zdecydują się ukończyć gimnazjum, a niestety w każdym roczniku taką owieczkę mam...

I co ? Papiery się szwendają, a koledze się najbardziej spodobała klasa pierwsza, bo jej już czwarty rok ukończyć (ani nawet dobrze zacząć...) nie może...

A ponieważ mam w obwodzie Pogotowie Opiekuńcze, to sobie zawsze tak będę czekała - chyba, że można to zrobić inaczej, ale jak ???

maeljas27-10-2003 23:12:27   [#05]

kurcze

zdaje się, że OSKKO konsultowało to CÓŚ
Marek Pleśniar27-10-2003 23:24:15   [#06]

to?

http://oskko.vulcan.pl/oskko/dokumentacja.html
Gaba28-10-2003 03:23:41   [#07]

robilismy obliczenia parę dni temu

owieczkę... łowce - a tyle i nie jedną, a kilkanaście, rozproszonych - nie którzy o i po 3 lata do tyłu, już tacy poprzychodzili z podstawówek...

- patrzyłam na te zapisy i oczy przecierałam -

np. rocznik 1990 - 15 wyprzedza... (tych przekładam i czekam... bo oni już skończyli... potem 180 właściwych, po roku potem 15 opoźnionych + w następnym roku 10 opóźnionych i... z trzyletnim opoźnieniem).

Obliczyłam, że czekamy na zebranie księgi 5 lat! To stanowczo za dużo.
MaDem28-10-2003 08:42:39   [#08]
A co zrobić w przypadku Szkoły dla Dorosłych? Przecież nie ma tutaj jakiegoś limitu wiekowego.
beera28-10-2003 10:09:03   [#09]

uznaliśmy w toku dyskusji,

że to rozwiązanie nie jest takie zle.

I owszem- jest kłopotliwe dla tego, ktory arkusze ma zakładać , ale o wiele mniej kłopotliwe , dla tego, kto te arkusze po 20 latach ma odnaleźć.

A jesli chodzi o szkoły dla doroslych, to cos mi się kołacze po glowie, ze ten przepis ich nie dotyczy.

Nie mam czasu sprawdzić, bo jadę na kolejną w tym miesiącu naradę:-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]