Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zastępstwo w zespole
strony: [ 1 ]
miro23-10-2003 13:19:57   [#01]
Mam Zespół Szkół: SP nr 1 i Gimnazjum nr 1. Nauczyciele pracujący mają umowę albo w SP albo w Gimnazjum. Są też tacy, którzy mają dwie umowy do dwóch szkół. I tu rodzi się moje pytanie. Interpretuję inaczej niż moi współpracownicy wysyłanie nauczycieli na płatne zastępstwo za nauczyciela.
Uważam, że nie mogę wysłać nauczyciela pracującego tylko w Gimnazjum na zastępstwo do SP i oczywiście odwrotnie. Jeśli ma dwie umowy, to nie ma problemu.
Tłumaczę to tym chociażby, iż nauczyciel pracujący np. w SP ma tylko wykupione OC do tej szkoły. Poza tym mamy dwa budżety /dla każdej szkoły osobny/, więc jak można zapłacić komuś, kto nie jest zatrudniony w drugiej szkole.
Czekam na komentarze.
Dziękuję.
Jacek23-10-2003 13:50:40   [#02]

kurka jak to dwa budżety. Myslałem że skoro jest zespół to budżet jest jeden tylko klasyfikacja SP i G są w innych działach (działy i rozdziały żeby gały nie widziały gdzie się pieniądze podziały :))). W tedy nie ma problemu z funduszami bo można przesuwać środki (oczywiście za zgodą organu prowadzącego). Problem może być w umowach: skoro zatrudniony np. w SP a zastępstwo miał w G.

Ale w oświacie to wszystko jest możliwe.

Jacek23-10-2003 13:53:47   [#03]

Przepraszam ..

nie wszystko jest możliwe: możliwe jest wszystko oprócz normalności
AnJa23-10-2003 14:03:16   [#04]

Cosik dzisiaj za czesto zadaję pytanie zaczynające sie od: Po kiego...

Po kiego macie ten Zespół ?

Elusia23-10-2003 16:14:41   [#05]
Mój organ prowadzący powiedział, że pracodawcą jest dyr zespołu. Zawierając umowy pisałam, że "między ...... dyr. Zespołu nr... a " wyszczególniając przy wymiarze " 3/18 w SP ,  5/18 w G"   albo   "6/18 w SP"  Ale zawsze jako zespół.
fredi23-10-2003 18:28:42   [#06]
czy elusia jest z rzeszowskiego?
miro23-10-2003 19:06:50   [#07]

rzeczywistość

Czyli już wiem, że nie wiem.
Elusia23-10-2003 19:42:10   [#08]
A czemu? Niet.
fredi23-10-2003 19:52:40   [#09]

Bo kurator Rzeszowski stwierdził, ze należy ztrudniać oddzielnie w każdej szkole w zespole.

I co roku zwalniać i dawać odprawy.

Nle zatrudnieni są w zespole i jesli mają odpowiednie kwalifikacje może sz spokojne wysyłac na zastępstwa.

Jako dyrektor powinienes(=aś) wcześniej zadbać o to by tych zastępstw nie było.

HenrykB23-10-2003 20:03:04   [#10]

Dwukrotnie łączyłem szkoły w zespoły.

Za każdym razem każdy pracownik (n-l) otrzymywał pismo porządkujące do teczki, że z dniem....... staje się pracownikiem zespołu (podstawa - uchwała Rady Miejskiej w sprawie powołania zespołu).

Reszta jak Fredi.

:-)

miro24-10-2003 11:35:09   [#11]

za dużo????

To nie takie wszystko proste. Powtarzam: mamy dwa osobne budżety. Księgowa stwierdziła, że nie może zapłacić nauczycielowi pracującemu w SP za zastępstwo w Gimnazjum, bo ten nauczyciel nie istnieje w Gimnazjum, natomiast dlaczego ma mieć płacone w SP?
Po co zespół? To rzecz polityczna naszych radnych. Budowano nam nowe Gimnazjum. Mieliśmy nadzieje. Teraz połączono nas w Zespół, a nowiutki budynek otrzyma ktoś inny. Ale to tylko moja subiektywna interpretacja.
AnJa24-10-2003 13:00:23   [#12]

Mam Zespół - 3 budżety ( w sensie: przypisane jednostkom rozdziały), pracownicy dla celów płacowych(dekretacja) i statystycznych są wewnętrznie przypisani do jednostek, pracodawca jest jednak Zespół. W innym przypadku musiałbym pisać dziwolągi: zatrudniony w wymiarze 9/18 w LO, uzupełnia 3/28 w LP i 10/30 w internacie - i podpisywać jako kto : dyr. LO?, zespołu?, jako dyr. LO wystepować do dyr LP o zgodę na uzupełnienie przez nauczyciela?, jako dyr LP tą zgodę wyrażać?

Kuratorium do zatrudnienia ma tyle, co w prawie zapisano: kwalifikacje, wymiar. Reszta to kompetencje organuprowadzącebo.

U Ciebie albo zamieszał organ prowadzący uchwalając powstanie nie Zespołu Szkół ale Zespołu Administracyjno- Obsługowego, albo umiarkowanie gramotna księgowa, co w budżetówce czasami się zdarza.

W obu przypadkach można to moim zdaniem poprawić - Henryk i fredi o stanie pożadanym  już napisali :-)

Ewa z Rz24-10-2003 20:23:19   [#13]

to nie tylko stan pożądany, ale...

jedyny jaki przewiduje prawo!

jest w tej materii wyrok SN (przytaczałam go juz tutaj)

Wyrok SN z dnia 4.07.2001 r. I PKN 523/00

Zespół [tu mowa jest o konkretnym rodzaju zespołu, ale to dotyczy każdego innego zespołu, bo jest taka sama podstawa prawna jego funkcjonowania - dod. mój] szkół składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, utworzony na podstawie art. 62 ust. 1 ustawy z dn 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. nr 67, poz. 329 ze zm.), jest pracodawcą dla nauczycieli [a także innych pracowników, ale wyrok jest w związku ze sprawą z art. 10 KN - dod. mój] wykonujących pracę w obu tych placówkach.

Zatem, zatrudnienie w SP lub Gim, gdy jest zespół jest co najmniej nieprawidłowe - a wyjaśnienia ksiegowej są doskonałymi na to dowodami - bezsensy organizacyjne widać gołym okiem...

fisz231-10-2003 08:30:56   [#14]
Witam na forum. Ewa z Rz ma rację, ale to racja czysto teoretyczna, bo w przypadku odmiennych regonów dla kazdej ze szkół (a tak jest od czerwca - problem poruszany w kilku wątkach), zatrudnianie na cześci etatów w każdej ze szkółw zespole okazuje się koniecznością. Wtedy zespół jest trudniejszy do prowadzenia, niż prowadzenie oddzielnych szkół (!!!). Przygotowuję w tej sprawie wystąpienie do MEN. Poruszę problem rozliczeń z US: u mnie trzy regony jeden NIP, z ZUS: jak trzy regony to powinny być trzy NIP-y, sprawozdania z GUS: podobnie jak z ZUS itd, itd. Na razie z każdą z tych instytucji przeprowadziłem uzgodnienia i tak z U. Skarbowym nie m problemu, do ZUS-u podaję regon zespołu nie zważając na PKD i 1 NIP, z GUS uzgodniłem, że przy sprawozdaniu Z-03 podaje regon zespołu z przkreślonym nowym PKD i wpisanym starym PKD :)) Wszystko ma się nijak do orzeczenia sądu najwyższego (!!!)
AnJa31-10-2003 13:20:00   [#15]

Sprawdziłem szczegóły: mój Zespól ma swój regon ( w PKD- jako jednostka świadcząca usługi w zakresie doradztwa oświatowego - czy jakoś tak podobnie), poza tym każda jednostka (szkoły+internat) ma swoje regony. NIP jest jeden - Zespołu.

Dyr. Zespołu jest pracodawcą dla wszystkich pracowników Zespołu, dla celów statystycznych są oni jednak przypisani do jednostek -

i uwaga:

dla sprawozdań GUS w Zespole nie pracuje nikt- nawet dyrektor.

A poza tym? Dziękuję, raczej wszyscy zdrowi :-))))

Ewa z Rz31-10-2003 13:28:14   [#16]

:-))))))))))

Ciekawe jak i kiedy zrobił się taki obłęd?

Pracowałam w zespole (byłam nawet wickiem), ale to było w końcówce lat 80-tych i w pierwszej połowie lat 90-tych... Wszystko było jakby normalnie... Fakt nie było NIP (ale jak widzę tu najmniejszy z nim problem) i REGON-u też chyba nie...

Sprawozdania do GUS też nie były problemem, chociaż dzieliło sie je wg typów, ale tylko te dotyczące uczniów. Te dotyczące n-li i innych pracowników były bez podziału... Dlaczego teraz każą dzielić?

A może by tak zgłębic temat...? To jest styk wielu ustaw i może stąd te problemy?... Może ktoś jest bardziej biegły w temacie - ja mam trochę zakurzone informacje...

AnJa31-10-2003 13:41:56   [#17]
Szkoda czasu - rzecz mało istotna, a jeśli wejdzie ta ustawa o informacji oswiatowej to za 10-15 lat samo sie rozwiąże;-)
fredi31-10-2003 18:30:52   [#18]

do ewY

Wyjaśniać zespoły szkół.? Przecież wszystko od dawna jest jasne.

Pamietasz kto napisał taki tekst.?

jeśli dobrze pamiętam to..... Ewa.

Ewa z Rz01-11-2003 07:24:52   [#19]

:-)))))))))))

Owszem tak napisałam. Ale w kontekście prawa oświatowego... A tu chodzi o inne akty prawne - jest to dziedzina mniej mi znana i dlatego zaczęłam się temu dokładniej przyglądać...

Wyszlo mi, że nie tyle któryś z przepisów jest niejasny co istnieje niespojność pomiędzy przepisami oświatowymi a innymi....

Tylko krowa nie zmienia pogladów... ;-))

fredi01-11-2003 09:13:33   [#20]

Własnie ta niespójność.

Temu który pisze konkretny przepis wszystko gra.

Ten który musi realizować wszystkie przepisy dopiero widzi tą niespójność.

Krowa ????? Też zmienia, kiedyś dawała tyle mleka ile jej się chciało. teraz tyle na ile pozwala jej kwota mleczna .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]