Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak ściągnąć zaległe opłaty?
strony: [ 1 ]
Danka23-10-2003 00:03:09   [#01]
Podpisałam umowę na wynajem pomieszczeń z dniem 1.09.2003r. Do dziś nie wpłynęła żadna opłata a powinny być zgodnie z umową dwie. Według jednego z paragrafów umowy mogę rozwiązać ją w trybie natychmiastowym i to zrobiłam ale zaległe płatności muszę odzyskać. Czy przez sąd? Czy mogę dłużnika zgłosić do Krajowego Rejestru Długów?
maeljas23-10-2003 07:36:48   [#02]

tylko sąd

Krajowy Rejestr Dłużników chyba nie pomoże -najpierw trzeba się do niego zapisać - składka miesięcznie ok. 300 zł
Marek Pleśniar23-10-2003 08:21:05   [#03]

jesli to firma działająca lokalnie to postraszcie gminą:-)

tak czy owak ścigaj bo Cię posądzą o niegospodarność.

Danka23-10-2003 08:33:53   [#04]
To prywatna wyższa szkoła polecona przez gminę :-)
Marek Pleśniar23-10-2003 08:56:14   [#05]

no to sprawa prosta. Idź do rzeczonej gminy i się pożal. Nie to że atakuj -co to to nie;-)

Chyba że wolisz wersję taką - upomnienie dłuznika na piśmie D/W urzędu gminy.

Małgoś23-10-2003 18:43:44   [#06]

;-)         mnie polecano kiedys usługi firmy windykacyjnej z Pruszkowa o nazwie ...."Pogodny Nagrobek" (albo cos koło tego)

PS. uważam podobnie jak maeljas - najpierw uprzejma (na firmowym papierze) prosba o wywiązanie się ze zobowiązania (+ odsetki), następnie wezwanie do zapłaty (sa takie specjalne druczki - z obietnicą wejścia na drogę sadową),a nastepnie ...wejście na te drogę sądową (jesli umowa była dobrze sformułowana, to takie sprawy na 100% się wygrywa, a dłuznik pokrywa koszty sadowe i adwokata)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]