Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kiedy zmiana planu lekcji
strony: [ 1 ]
Małgośka22-10-2003 09:24:15   [#01]
Kiedy powinno zmieniac sie plan lekcji? Jestem wicedyrektorem szkoły. Przygotowuje plan lekcji w Vulcanie. Od poczatku roku juz 6 razy go zmienialam. Ruch uczniow powoduje ciagle zmiany grup na jezykach obcych i wf. Przepis okresla podział na grupy z jezykow obcych powyzej 24. Wystarczy, ze jeden uczen zmieni szkole i plan trzeba zmienic. Wiaze sie to ze zmiana przydzialow godzin nauczycieli jezykow. Jest to dezorganizacja pracy.
Małgośka22-10-2003 09:25:39   [#02]

Kiedy powinno zmieniac sie plan lekcji?

Jestem wicedyrektorem szkoły. Przygotowuje plan lekcji w Vulcanie. Od poczatku roku juz 6 razy go zmienialam. Ruch uczniow powoduje ciagle zmiany grup na jezykach obcych i wf. Przepis okresla podział na grupy z jezykow obcych powyzej 24. Wystarczy, ze jeden uczen zmieni szkole i plan trzeba zmienic. Wiaze sie to ze zmiana przydzialow godzin nauczycieli jezykow. Jest to dezorganizacja pracy.
beera22-10-2003 09:47:41   [#03]

witaj Małgosiu:-)

Plan lekcji pewnie powinno się zmieniać wówczas gdy jest taka potrzeba.

Z drugiej strony trza by te potrzeby jakoś globalizować, bo się zaorzesz- 6 razy w ciągu dwóch miesięcy , to jakby za dużo!

Dżoana22-10-2003 17:33:59   [#04]
W mojej szkole, a dokładnie w mojej klasie jest 25 uczniów i nie ma podziału!!!!! Jak zmusić dyrektora do zmiany???????????
Lucyna N22-10-2003 17:47:44   [#05]

Dżoana

U mnie, z powodu problemów kadrowych z "językowcami" chciałam jedną z trzech lekcji języka obcego zaplanować bez podziału na grupy. Kuratorium przy opiniowaniu arkusza - nie wyraziło zgody. Więc stawałam na głowie, zeby kogoś znaleźć. Jakoś się udało.
beera22-10-2003 18:06:20   [#06]

§ 6. 1. W szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadpodstawowych oraz trzyletnich liceach ogólnokształcących, trzyletnich liceach profilowanych, czteroletnich technikach i zasadniczych szkołach zawodowych podział na grupy jest obowiązkowy:

1) na zajęciach z języków obcych, informatyki, elementów informatyki i technologii informacyjnej - w oddziałach, a w przypadku zajęć z języków obcych także w zespołach międzyoddziałowych, liczących więcej niż 24 uczniów,
 
sprawa prosta- podział byc powinien.
Nie wiem jak zatwierdził organ nadzorujący taki projekt?

Dżoana22-10-2003 19:48:47   [#07]
Znam ten przepis, mój dyrektor też, bo byłam z tym u niego, ale i tak nic z tego. Przed wakacjami rodzice mich dzieci rozmawiali z wizytatorem w starostwie i ten zapewniał ich, że takie coś nie przejdzie przy zatwierdzaniu arkuszy. No i co?????? Pstro można rzec. I już drugi rok moja klasa nie ma podziału. Przedtem przy innym dyr. doweidziałam się od niego, że podział jest dopiero od 26 os. więc przestałam protestować. Okazało się, że dyr wprowadził mnie w błąd. I co mogę jeszcze zrobić? Nadmienię jeszcze, że moja kl. zdaje w tym roku maturę i wszyscy muszą zdawaćangielski, bo ich drugi język to Łacina. Płakać się chce....
beera22-10-2003 19:50:27   [#08]

mały..

..donosik

przepraszam, ze taka rada ale innej w tej sytuacji nie widzę :-(

Dżoana22-10-2003 20:00:35   [#09]
Ale gdzie mam donieść?
Marek Pleśniar22-10-2003 20:21:11   [#10]

do organu nadzoru pedagogicznego. Od tego jest.

Ale czegoś nie rozumiem. Kto nie chce podzielic klasy na grupy??

Dżoana22-10-2003 21:46:47   [#11]
Byłam z tym u dyrektora, więc można powiedzieć, że on, ale organ prowadzący także, bo to on zatwierdził projekt.
janzg24-10-2003 08:57:49   [#12]

Dżoana

Mam pytanie - pozornie - z innej beczki:

- czy przypadkiem u Ciebie w szkole w innych klasach nie ma "grup językowych" liczących mniej niż 12 uczniów, np. z łaciny, czy jakiegoś innego języka francuskiego???

Dżoana24-10-2003 11:09:13   [#13]
Jeszcze nie wiem, ale się dowiem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]