Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym
strony: [ 1 ]
migotka20-10-2003 12:03:37   [#01]

Dyrekcja chce otworzyć w szkole ponadgimnazjalnej klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym (twierdzi, że mają być tylko upośledzeni w stopniu lekkim???).

Przeczytałam sobie: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002 r.w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczyciel.

Według tego rozporządzenia wszyscy nauczyciele powinni być odpowiednio przygotowani do pracy w takiej klasie. Dyrka jednak twierdzi, że nie jest to konieczne (otrzymała takie informacje), a tylko wychowawca musi mieć odpowiednie kwalifikacje.

Może ktoś ma w szkole ponadgimnazjalnej takie klasy i mógłby coś na ten temat powiedzieć.

Ewa z Rz20-10-2003 13:11:50   [#02]

ja nie stety nie mam, ale...

Wiem, że w podobnych wypadkach zwracałam sie zawsze do najbliższej szkoły specjalnej i/lub do wizytatora zajmującego sie takimi szkołami.
Grzesiek21-10-2003 23:32:21   [#03]

Aby mieć pełne kwalifikacje,

do nauczania w tej klasie powinni mieć ukończony kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki
migotka22-10-2003 11:19:06   [#04]
Serdeczne dzięki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]