Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomoc wielkiego brata-pomoc?
strony: [ 1 ]
SławekL16-10-2003 13:03:02   [#01]

 

"Obiecał pomóc uczniom i urzędnikom.

Polskim szkołom Bill Gates (49 lat i 40 mld dolarów majątku) podaruje za symboliczny grosz, a raczej euro programy edukacyjne oparte na swoich Windowsach. Obiecał pomóc uczniom i urzędnikom.
Polskim szkołom Bill Gates (49 lat i 40 mld dolarów majątku) podaruje za symboliczny grosz, a raczej euro programy edukacyjne oparte na swoich Windowsach. .....................Premierowi Leszkowi Millerowi (57 l.) obiecał, że wyposaży wszystkie polskie szkoły w oprogramowanie Microsoftu za symboliczne 2 euro. "
 
 
Pytanie: Czy rzeczywiście wszystkim? Jeśli tak to chwała za to.
Wygląda to bardzo pięknie i niewątpliwie to byłaby duża pomoc. 
 
Zastanawiam sie tylko czy nie jest to swego rodzaju próba uzależnienia przyszłego rynku (na czym się nauczą, z tego będą korzystać w przyszłości).
Zawsze mam mieszane uczucia, kiedy słyszę o bezinteresownej pomocy ze strony ludzi, wykorzystujących bezpardonowo w swoich interesach brutalne prawa silniejszego.
 
SławekL
Małgoś16-10-2003 13:14:15   [#02]
jednym słowem, jak BG śmiał nam to uczynić?!...

myśle, że tak naprawde, to niewielkie mamy pojęcie na temat klasy i stylu, naprawdę wielkich bogaczy tego świata
...
osobiscie nie widzę nic złego (nieetycznego) w decyzjach biznesowych typu "ktoś cos daje w zamian za późniejsze korzyści"

ale jeśli komus to wadzi ...zawsze może odmówić ;-)
jednak nie powinien obwiniać darczyńcy niskimi intencjami
SławekL16-10-2003 13:23:00   [#03]
rzeczywiście, chyba przemawiają przeze mnie kompleksy - nigdy nie byłem naprawdę wielkim bogaczem;-)
Adam N16-10-2003 13:54:03   [#04]

A ja się dziwię...

dlaczego dopiero teraz taki gest, chyba na skutek rosnącej popularności Linuxa i oprogramowania OpenSourse.

Sławek ma rację, że jeżeli ktoś się na danym oprogramowaniu uczył obsługi komputera do tych samych programów sięgnie w przyszłości i będzie je darzył sentymentem. Jest to więc działanie czysto marketingowe nastawione na zysk w przyszłości. Naszym firmom niestety brakuje takiej strategii działania, nastawiają się na szybki zysk, a później niech się wszystko wali.

joszka21-10-2003 08:29:20   [#05]

Niech no Bill uważa . Nasza Krystyna jest wrogiem wszelkiej uzależniającej darmochy w szkole.

Niby masz program za darmo a tu się okazuje ,że jeszcze kubek jakiś, parasol itp. A potem chłopcy i dziewczęta z Urzędu Skarbowego będą musieli tropić afery w oświacie . A fe Bill! . Te programy to woda na młyn imperialistów. Nie dajmy się

grażka21-10-2003 08:42:16   [#06]

Wezmą się też za ubezpieczenia:

http://wiadomosci.wp.pl/prasaWiadomosc.html?wid=1616521&kat=16631
SławekL21-10-2003 09:30:46   [#07]

Oj, Joszka, mieszasz dwie sprawy.

Marek Pleśniar21-10-2003 09:47:31   [#08]

od kilku lat mamy inny ustrój

nie widzę nic złego w takim geście. Nie ma tam już tego artykułu. Nie dowiaduję się wiec czy również same Windowsy i np Office tak nam ładnie sprezentują. Bardzo by to było dobrze bo legalne to legalne:-)

Biznes uczestniczący w zyciu społecznym? Czemu nie? Np budujący stadiony, fundujący stypendia, no i to oprogramowanie.

Niech się podzielą trochę tym co zarobili.

Lepiej to jawnie robić - coś dając oświacie niż pod przykrywką - sprzedając politykowi za 5 tysięcy złotych Volvo. Uzalezniania szukałbym raczej w zmuszaniu nas do szkolenia się w uczelniach tylko państwowych (wizytatorzy), do instalowania kas fiskalnych - bo może ktoś coś kupił, np fabrykę itp itp

Jeden z moich ulubionych cytatów:

"lubię jak bogaci mi fundują np. kolacje. Czuję wtedy sę uczestnikiem wtórnego obiegu dochodu narodowego;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]