Forum OSKKO - wątek

TEMAT: hakerzy
strony: [ 1 ]
Grażyna31-03-2002 14:08:36   [#01]
Januszu!
Ratuj, hakerzy dobrali się do mojego hasła. W tym miesiącu moja szkoła jest na I miejscu w eduseek, ale co z tego skoro zniknęła? Jak ją odratować i zabezpieczyć przed podobnymi wypadkami?
Zerknij proszę na stronę
http://strony.wp.pl/wp/sp11poreba/
Tadeusz31-03-2002 16:37:16   [#02]

Rozwiązanie podpowiadają Ci crackerzy: Użyć daleko bardziej skomplikowanego hasła.
Pewnie założyli już swoje; bez porozumienia się z webmasterem z wp i ponownego zainstalowania witryny się nie obejdzie.

Marek Pleśniar31-03-2002 17:45:15   [#03]

jasne

kontakt z webmasterem na portalu WP - napisz tam maila

i wymienić stronę

Woron31-03-2002 18:32:55   [#04]

Mam wątpliwości

Raczej sam mail tu nie pomoże (to konta bezpłatne) - prędzej jakieś bezpośrednie, oficjalne telefony.

A jak admini wp będą chcieli to po logach mogą też spróbować dojść kto się brzydko bawił i tę stronę podmienił.

Grażyna31-03-2002 19:25:22   [#05]

dzięki

Dzieki za podpowiedzi. Byłam bezradna kiedy to zobaczyłam, ale teraz mam nadzieję, że z tego wybrnę. Dzwoniłam do wp, napisałam też e-maila. Wiem, że sprawa jest do "odkręcenia". Tylko na ile szybko? Wiem, że wygramy konkurs eduseeka, ale... co sobie o nas pomyślą Ci, którzy bedą chcieli zobaczyć naszą stronkę? Czarna rozpacz mnie ogarnia... Jaki sens jest w takiej zabawie, przecież, to nikomu i niczemu nie służy...
Woron31-03-2002 19:43:13   [#06]

To oczywiste

Spróbuj zrobić taki numer - może się uda (daję szansę 30%). Panowie Hackerzy zmienili pewnie hasło na stronie, może nie zmieniali innych elementów wprowadzanych przy zakładaniu konta.

Na WP konto zakładasz pocztowe i przy okazji otrzymujesz miejsce na stronę WWW. Przy zakładaniu wypełnia się dość długi formularz, między innymi wymysla się podpowiedź w przypadku zapomnienia hasła i podaje alternatywny adres e-mail na przysłanie zapomnianego hasła.

Wejdź na stronę WP, kliknij na poczta a później z lewej strona na opcję Nie pamiętam hasła. Wprowadź login czyli  "sp11poreba" i sprawdź czy bedzie działała podpowiedź i sprawdź opcję wyślij hasło na e-mail. Jeżeli tego nie podmienili (może im się nie chciało) to uzyskasz hasełko.
Napisz czy się powiodło (a może już próbowałaś).

Tadeusz01-04-2002 09:52:49   [#07]

Pszczynianko napisz czy sposób Worona zadziałał.
Jestem równie ciekaw jak Wiesiek.

Grażyna01-04-2002 10:33:09   [#08]

niestety nic z tego

Zrobiłam jak radziłeś, ale "gówniarz" był sprytniejszy. Otrzymałam nieparlamentarną odpowiedź, że jakoby mnie "poje...". No cóż teraz czekam tylko na odpowiedź z wp. Mam nadzieję, że to odkręcą.
Pycia01-04-2002 10:34:03   [#09]
Powodzenia :-)))
Woron01-04-2002 10:39:53   [#10]

No to jeszcze jedna rada

Takie tam prawo De Worona

Szybkość reakcji admina zależy wprostproporcjonalnie do ilości telefonów, które się do niego wykona.

Woron01-04-2002 10:41:32   [#11]

Jeszcze jedno

Tą nieparlamentarną odpowiedź otrzymałaś mailem?
Gaba01-04-2002 12:58:17   [#12]

I tak będę codziennie na Twoja stronę głosować!

Grażynko, ja będę głosować na Twoją stronę, ale to chyba jakieś gówniażerstwo, dlaczego to ktos robi i podmienia strony... czyżby ci, co chca na siłę wygrać...

Jakie to powtornie głupie!]

Gaba
Grażyna01-04-2002 18:16:31   [#13]

dzięki za wsparcie

Tą nieparlamentarą odpowiedź otrzymałam na wp. Nie wiem jak to zrobili, ale jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, to zrób tak jak mnie radziłeś. Wchodzisz na wp, wybierasz, że nie pamiętasz hasła, wpisujesz sp11poreba i sam zobaczysz. Pojawia się dopisek (pewnie się tego spodziewali, nie wiem tylko jak mogli dopisać zdanie w wp., to chyba nie jest łatwe. Łamanie haseł jest prostsze, bo są do tego programy. Moja siostra (licealistka) powiedziała mi, że jej koledzy z klasy też bawili się w ten sposó, ale już z tego wyrośli (robili to w 1-2 klasie).

Dziękuję za wsparcie i za głos (Gabo). Mam nadzieję, że w eduseeku nie zdyskwalifikują mojej strony z powodu psikusów jakiś tam małolatów bez wyobraźni?
Gaba01-04-2002 18:27:48   [#14]

Dzieci szkoda, które są ufne!

Teraz mi się kojarzy jakaś skarga dzieciaków (chyba dzieciaków...), że ten konkurs to oszustwo, bo są blokowani, parę osób odpowiedziało, żeby się dzieciaki odcyndoliły, bo to dyrekorów nie obchodzi (oczywiście o ile dobrze pamiętam), to może też oszukane jakieś dzieci, które szukały ratunku.

Grażynko, będę ci pomagać odrabiać starty - masz jak w banku...

A zamiast Twojej strony jest jaka...
Majka02-04-2002 09:01:20   [#15]

macie Eduseeka?

Drugi dzień "nie ma adresu strony", więc konkurs u nas stoi. Naprawili twoją stronę Grażynko, bom ciekawa?
Mariola02-04-2002 11:18:08   [#16]

u mnie

jest :-)
Woron02-04-2002 12:52:18   [#17]

Re: dzięki za wsparcie

Złamać hasło na takim serwerze jak WP nie jest wcale takie proste. Nie słyszałem o programach do łamania takich haseł. A nawet jeżeli są nie sądzę aby się dało to zrobić w 10 min - jak piszą żartownisie.

Widzę dwie możliwości:

1. Hasło było bardzo proste do odgadnięcia i powiązane jakoś z nazwą używkownika "sp11poreba" lub z jakąś nazwą z tej  strony WWW, ktoś kilka razy (aż trafił w hasło) logował się na to konto).

2. Ktoś miał dostęp do komputera z którego była strona przerzucana na serwer lub sprawdzana poczta na tym koncie i dzięki temu hasełko pozyskał.

Dopisek o którym mówisz jest elementem profilu użytkownika, który się tworzy zakładając konto. Wystarczy znać hasło do konta i można zmienić każdy element profilu czyli np. podpowiedź do hasła, co też oni zrobili.

Grażyna02-04-2002 19:50:56   [#18]

sama sobie jestem winna

Moja strona nadal nie działa. Poprosili z wp o dokładne dane, które wpisałam zakładając hasło, a ja szczerze mówiąc nie pamiętam nic poza hasłem. Wiem, to moja wina, zawsze robiłam wydruki, ale tym razem konto zakładałam na kursie komputerowym i gdzieś mi "wcięło" fiszkę z danymi.
Woron02-04-2002 20:27:17   [#19]

Czyli (prawie) nic nie poradzisz.

Trzeba więc założyć inne konto (z porządnym hasełkiem) , przerzucić stronę na to konto (no chyba macie gdzieś tą stronę na dysku) i SZYBKO poprosić Eduseek o zmianę linku na stronce do głosowania (bo ciągle prowadzi do strony zhakowanej).
Grażyna04-04-2002 15:02:19   [#20]

działa

Moja strona wreszcie działa!!! Wygraliśmy też konkurs eduseeka!
Dziekuję wszystkim za wsparcie! I mam nadzieję, że nikomu z Was nic podobnego się nie przytrafi.
Ewa z Rz09-04-2002 19:27:07   [#21]

Czy to działalność hakerów?

Marku olsztyński, chciałam sobie poogladać stronę Twojej szkoły i okazało się, że jest ona strasznie zdziesiątkowana... :(

Ci hakerzy to plaga okrutna... :(

Marek Pleśniar09-04-2002 20:34:03   [#22]

ha! mam odwiedziny na stronie???

:-)

nie działa mi wgrywanie strony na onecie

szlag coś trafił i nie mogę wrzucić tam zaktualizowanej strony - stąd jej wygląd. Piszą rodzice już - że nie ma informacji kiedy zebrania i innne:-(

stan09-04-2002 21:08:08   [#23]

!!!!!

Ostatnio praktycznie każdego dnia otrzymuję pocztą coś co powoduje ostre reakcje "antywirusa"!
Powiedzcie mi dlaczego człowiek jest taki jaki jest ?
:-(
stan
Zola09-04-2002 21:38:23   [#24]

stan ja tez tak dostaję,więc jak komuś przyjdzie zrobić dowcip i jakoś źle oznaczy temat listu i takie tam ,to tez wyrzucę do kosza

nawet jak nie krzyczy anty a mnie się nie podoba to wywalam

stan09-04-2002 21:47:32   [#25]
Mój lokalny ekspert od wirusów mówi, że różne świństwa ukrywane są z rozszerzeniami jpg i gif itd. Wymyśla się wszystko tylko po to aby komuś zrobić przykrość. Dlaczego ?
:-(
stan
SławekL09-04-2002 21:54:52   [#26]
Czym monitorujecie pocztę ?
SławekL
stan09-04-2002 22:03:07   [#27]
Norton AntiVirus w domu
i Kasperski w pracy
:-)
stan
Zola09-04-2002 22:08:04   [#28]
ja nie mam pojęcia ,robi to mój syn (znaczy się nie monitoruje tylko uaktualnie programy antywirusowe)
Woron09-04-2002 22:34:16   [#29]

Jak ktoś chce sprawdzić...i nie ma nic lepszego do roboty...

http://www.pcworld.pl/witryna/witryna.asp?nr=522

Link opisuje dość ciekawy serwis pozwalający na sprawdzenie  używanego oprogramowania w pozorowanym starciu z wiruskami przesyłanymi pocztą - i nie tylko. Wystarczy przejść na podaną na końcu stronkę i testy wykonać.

W moim przypadku nawet Norton Antyvirus jednemu z testów nie podołał.

HenrykB10-04-2002 18:16:36   [#30]

Tutaj też

http://skaner.mks.com.pl/

Czasem korzystam

SławekL10-04-2002 21:38:38   [#31]
Dzięki:-)
Sławek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]