Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda starosty, kuratora.
strony: [ 1 ]
lama12-10-2003 22:24:46   [#01]

 

Do takiej nagrody typuje nauczyciela dyrektor szkoły. RP po wysłuchaniu uzasadnienia, opiniuje wniosek, który następnie zostaje złożony w starostwie, kuratorium. 

Czy może się zdarzyc, że taki wniosek zostanie odrzucony - nauczyciel nie dostanie nagrody starosty,kuratora ?

Czy organ prowadzacy powinien (może musi) uzasadnić swoją decyzję? ( wykluczam wytłumaczenie - brak finansów, bo dyr. zwykle  wcześniej wie, czy ma wystypować jedną czy dwie osoby do takiej nagrody)

Leszek12-10-2003 22:30:42   [#02]

Wszystkie wnioski o nagrody pieniężne (a takie są nagrody KO i MENiS oraz organów prowadzących) napotykają trzy przeszkody do przebrnięcia:

1/ badanie formalne wniosku (czy spełnia formalne wymogi dotyczące złożenia wniosku),

2/ badanie merytoryczne wniosku (ułożenie wniosków wg hierarchii jakościowej prezentowanego dorobku),

3/ możliwości finansowe organu przyznającego nagrodę - czyli, czy wniosek zmieścił się po badaniu nr 2 w limicie finansowym na nagrody.

 

A odpowiedź na temat losów wniosku powinna trafić do wnioskodawcy.

Pozdrawiam

gosienka12-10-2003 22:46:25   [#03]

Nagroda Kuratora

Nasz Kurator w ogóle nie uzasadnia tego , że wniosek zostaje odrzucony. Od kilku lat kilka szkół z naszego terenu wysyła i najczęściej nauczyciele nie dostają.  Uzasadniamy bardzo dokładnie , zgodnie z Rozporządzeniem . No cóż , w placówkach ,w których nie ma olimpijczyków / bo taka jest specyfika placówki / może w/g Kuratora nie ma potrzeby zauważenia pracy? Gorycz przeze mnie przemawia , bo ludzie na tę Nagrodę naprawdę zasługują
Majka13-10-2003 16:36:36   [#04]
Często zdarza się, że z 2-3 równorzędnych wniosków przechodzi jeden : trudno ustalić kryteria, dlaczego akurat ten (losowanie?).
lama14-10-2003 15:49:28   [#05]

pozazdrościć

 

P. dyr. poczekał na odpowiedź w sprawie nagrody starosty i kuratora i ... osobom, które takowej nie dostały, przyznał nagrodę dyrektora:-)

Gaba14-10-2003 19:59:59   [#06]
Ja się nie staram o nagrodę kuratora dla nauczycieli - przed dwoma laty na wniosek odpowiedziano tak - słabo udokumentowany dorobek.

Był to 10 kartek - 3 studia podyplomowe, 16 publikacji (6ksiązek) w tym menisowskie rzeczy, edukator, doradca metodyczny, nauczyciel ćwiczeniowy na UJ, wykładowca metodyki, działacz stowarzyszenia...

Nikt więcej nie obrazi mojego nauczyciel - niekompetentną odpowiedzią - słabo udokumentowany, ta odpowiedx boli nauczycieli do dziś. Mimo jubileuszu szkoły, poświęcenia sztandaru - uważam, że takiej nagordy moi nauczyciele nie potrzebują i o nią nie wystąpię.


Za to - regularnie otrzymują nagrodę tzw. dużą prezydenta miasta Krakowa i będę o nią występować, bo co zanioskuję, to prezechodzi. A jest ich tylko 15 na 12 tys. nauczycieli, to bardzo cieszy.
jaco14-10-2003 21:53:34   [#07]

nagroda na Slasku

na Slasku caly wniosek nie moze przekroczyc 2 stron w zwiazku z tym wypisuje sie najwazniejsze osiagniecia oczywiscie wypelniajac pkt. rozporzadzenia... jest to pewne rozczarowanie, jezeli z przerwa dwuletnia dostaje sie druga odmowe nagrody Kuratora ,ale coz... ciezko sie wypowiadac, bo to temat drazliwy, ale na pewno chwala szefowej i wladzom naszego miasta, ktore potrafia wynagrodzic fakt osiagniec na skale ogolnopolska i europejska... za to chcialbym podziekowac - dyrektorka zawsze przyznaje swoje nagrody odrzuconym wnioskom o nagrody wyzszego rzedu

...ale co tam - do trzech razy sztuka...;) to motto naszego zespolu informatycznego - dotyczy to glownie konkursu Join Multimedia. 
Nagrody moga przybrac rozna postac i nie zawsze nazywaja sie np. nagroda kuratora 
http://pliki.2gim.zory.pl/osiagniecia.php

pozdrawiam i do przodu jak zawsze :)  10 lat pracy w szkole - dopiero za dwa lata wielkie swieto - 30 lat pracy do emerytury :)))
jaco
syrius@2gim.zory.pl
http://www.2gim.zory.pl

rena15-10-2003 20:35:47   [#08]

podatek

Proszę, podpowiedźcie mi czy słusznie od nagrody dyrektora pobiera się podatek i odpisy na fundusz zdrowotny i inne ?
RomanG15-10-2003 21:08:47   [#09]
U nas w jednym miasteczku nagroda burmistrza była w tym roku niższa niż nagroda dyrektora i wynosiła 200 zł.
Dyrektor dostał niedawno telefon z ZOKiS-u, że pieniedzy na nagrody nie ma, więc musi wygospodarować z własnych środków. Dał więc coś na odczepnego.

Tak sobie myślę, że jest to doskonały sposób, aby dopiec nielubianemu, ale dobremu nauczycielowi. Raz na parę lat wypadałoby mu dla pozoru coś dać - dajmy mu więc nagrodę burmistrza. Będzie, że go nie mobbingujemy, nagroda burmistrza, jaki prestiż, a że pieniądze żadne to i cóż...

:-))
Leszek15-10-2003 21:57:59   [#10]

Sobiepaństwo samorządu, łamanie prawa, nie ma tu żadnej łaski; temat dla poszukujących łamaczy prawa.

Karta Nauczyciela - Rozdział 6
Nagrody i odznaczenia


Art. 49. 1. Zachowuje się specjalny fundusz nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze:
1) w budżetach organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 1% planowanych rocznych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na wypłaty nagród organów prowadzących szkoły i dyrektorów szkół;
1a. Organy prowadzące szkoły ustalają kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli ze środków, o których mowa w ust. 1 pkt 1, uwzględniając zasadę, że nagroda może być przyznana nauczycielowi po przepracowaniu w szkole co najmniej 1 roku.

 

Pozdrawiam

lama16-10-2003 15:14:23   [#11]

sprawa podatku

 

nie wiem jak z przepisami, ale ja ze swojej tegorocznej nagrody dyr.dostałam około 2/3, bo 1/3 poszła na ZUS i podatek i ... przykro mi się zrobiło:(

ksiegowa pocieszyła mnie, że będe miała wiekszą emeryturę:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]