Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Piosenki do śpiewnika na zlot
strony: [ 1 ][ 2 ]
Ania28-03-2002 13:46:10   [#01]

Kochani!

Jest jeszcze kilkanaście piosenek, do których brak mi imion i nazwisk autorów (muzyki i słów).

Może ktoś z Was wie, zna, podpowiedziałby?
Bardzo o to proszę, bo w drukarni prasy już się grzeją :-))

 

  1. BALLADA O DIABLE I ANIELE

     

    Idzie diabeł ścieżką krzywą pełen myśli złych                                 a E G a

    Nie pożyczy mu na piwo, nie pożyczy nikt

    Słońce praży go od rana, wiatr gorący dmucha

    Diabeł się z pragnienia słania w ten piekielny upał

     

    Idzie anioł wśród zieleni, dobrze mu się wiedzie

    Pełno drobnych ma w kieszeni i przyjaciół wszędzie

    Nagle przystanęli obaj przy drodze pod śliwką

    Zobaczyli, że im browar wyszedł na przeciwko

     

    Nie ma szczęścia na tym świecie, ni sprawiedliwości

    Anioł pije piwo trzecie, diabeł mu zazdrości

    Mówi diabeł: postaw kufla, Bóg ci wynagrodzi

    My, artyści w taki upał żyć musimy w zgodzie

     

    Na to anioł zatrzepotał skrzydeł pióropuszem

    I powiada: dam ci, diable dychę za twą duszę

    Musiał diabeł aniołowi wściekłą duszę sprzedać

    I stworzyli sobie piekło z odrobiną nieba.

  2. DO DNA
    Piosenka z repertuaru grupy Nijak
  3.  

    Nie myśl o tym, że pojutrze                                                             C D G e

    Trzeba będzie wcześniej wstać                                                                      

    Dziś zaczęło się, a jutro                                                                                 

    Jutro będzie jeszcze trwać                                                                        A d

    Dwa normalne dni włóczęgi                                                       e A

    Od śpiewania stracisz głos                                                        C D

    Jutro trochę spuchną pięty                                                         e A

    Ale nic to, póki co:                                                                    C D

     

    R. Do dna, pijmy do dna                                                                  C G C G

    Za spotkanie na drugi rok                                                                 C G A D

    Do dna, pijmy do dna                                                                       C G C G

    Za szaloną noc                                                                                  C D C G

     

    Zaszedł krwawy słońca rubin

    W zamian masz ogniska blask

    Nie myśl, bracie o swej lubej

    Ona gdzieś została tam

    Tylko tutaj jesteś sobą

    Czujesz już wolności smak

    Nie jest ważny żaden kłopot

    Więc śpiewajmy aż do dnia:

  4. MLEKO

     

    Są małe stacje wielkich kolei, nieznane jak obce imiona           D fis G D

    Są małe stacje wielkich kolei - jakiś napis i lampa zielona        G D A7 D

    Na takiej stacji, dawno już temu, z daleka jadąc, z daleka

    Ujrzałem dziewczynę w niebieskim szaliku, jak piła gorące mleko

     

    R: Teraz tamtędy nie jeżdżę i miasto moje daleko                       G D G D

    A myślę czasami o tamtej dziewczynie, jak piła gorące mleko

                                                                                                              G D A7 D

    I nieraz chciałbym, żeby tu była, a może by miało to sens

    2x  Jak ona śmiesznie to  mleko piła, patrząc się na mnie spod rzęs

     

    Mam swoje sprawy, inne podróże i nie tamtędy mi droga

    Mijam ulice wesołe i długie, kolorowe światła na rogach

    Może ma chłopca tamta dziewczyna, a może wybrała się w świat

    A  może po prostu jest taka głupia jak jej siedemnaście lat



     

  5. SIÓDME NIEBO

     

    Siódma wieczór, siedem klas, dziecko ma już siedem lat              a e C G

    Siódme piwo i już czas, żeby nie pamiętać dat                                 d C d E

    R:W twoje ślady młodzi idą - sam to przyznasz z wielkim bólem

                                                                                                                    F7+ C+

    Że zostałeś inwalidą, bo wybrałeś nie te kule                               F7 D(E)

     

    Mózg się zużył, czujesz jak, ledwo ci pulsuje skroń

    Może już odwagi brak skończyć jak dobity koń

                                                                                                                              

    Na mieszkanie siedem lat - wyrok jak za skok na bank                                

    Każde życie nie zza krat, każda renta - żaden szwank



     

  6. PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
    Piosenka z repertuaru grupy Nijak

     

    Ulicę chcę pokonać dziś, chcę przejść na drugą stronę                  a C d E

    Lecz prosto w oczy razi mnie to światło wciąż czerwone               a C d E

    I czuję, że nie jestem sam i tłum się za mną zbiera                     d G C a E

    Cholera, przejdźmy wreszcie to, lecz brzmi - efekt Dopplera     aCEFEa

     

    Ref: Przejście dla pieszych,  naprzód piechota                 a C d E

    O, jak się cieszy hołota - przejście dla pieszych            a C d E a

     

    Przed nami pędzi parę sztuk tych podłych, brzydkich aut

    Choć więcej nas na każdej z dróg lecz wciąż jesteśmy out

    Po drugiej stronie, vis a vis też tłum się ludzi zbiera

    Tak bliscy nam, lecz dzieli nas ten ryk - efekt Dopplera

     

    Ktoś krzyknął z nich: my z wami dziś tak chcemy się zjednoczyć

    I z wytyczonej drogi zejść i spotkać się i zboczyć

    Lecz za nas wytyczono cel - po pasach, po dostatki

    Bo przejście to jest właśnie to - pasiaki albo kratki

     

    Lecz co tam strach gdy tłum tak drży jak gdyby dostał febry

    I nagle błysk - zielony blask i zeszliśmy na zebry

    Mijają się nie mówił nikt i nikt nie patrzył w oczy

    Choć każdy wzrok odwracał w bok, lecz nikt z przejścia nie zboczył



     

  7. DZIEWCZYNKA

     

    Jak dobrze być dziewczynką                                                                      C a

    Lalką bawić się                                                                                          d G

    Śmiać się i głośno śpiewać

    To, co lubi się

    W klasy grać, skakać w piach                                                                   C E

    Biegać aż do wieczora                                                                               a G

    A w nocy śnić bajki swe, bajki swe, bajki swe                         C a d G C G

     

    Gdzie odeszły tamte dni                                                                             a d

    Kiedy nic nie mogło martwić mnie?                                                       G C

    Czy już nigdy nie powtórzą się                                                                  a d

    Piękne dni, piękne dni, tamte dni, tamte dni?                                  A E a G



     

  8. Hej w góry

     

    Zagrajcie nam, może się cofnie czas                                                       C d

    Do tamtych dni z naszych marzeń                                                       F C G

    Do dni spędzonych pośród sennych skał

    Gdy czas umykał w pełni zdarzeń

     

    Hej w góry, w góry, w góry popatrz już wstaje blady świt       C d

    Jeszcze tak nieporadnie chce ominąć szczyt                       F C G

    Hej miły panie czekaj, wkrótce my też będziemy tam

    Nie będziesz musiał schodzić z połoniny sam

     

    Bywały dni, gdy słońca złoty blask

    W zawody szedł z sennym brzaskiem

    To dziwne więc, że teraz skoro świt

    Wiatr i deszcz razem tańczą

     

    Muzyka gór, moją miłością jest

    Upaja mnie zapach lasu

    Potoków szum i leśnych ptaków śpiew

    Wspomnieniem są lepszych czasów



     

  9. JESIENNY SPACER

     

    Pójdę do lasu ziół jesiennych nazbierać                                               a E a

    Przystanę pod wielkim dębem                                                                  E a

    Czy ostra i długa                                                                                         E a

    Będę tylko chwilę, spróbuj mnie odszukać!                                 C G E4 E

     

    I cisza szumiąca dookoła nam nie przeszkodzi                               C G a E

    Powiedzieć kilka może nieistotnych rzeczy                                      a d E a

     

    A razem ścieżki od pajęczyn srebrne

    Przecinać będziemy wracając

     

    I cisza szumiąca dookoła nam nie przeszkodzi

    Powiedzieć kilka może nieistotnych rzeczy.

    (a F d E a F d E a)



     

  10. MEXICANA

     

    W Meksyku, w Meksyku ten zwyczaj

    Od czasów zamierzchłych już trwa                                                            a d

    Że zawsze przy pełni księżyca                                                                   E7

    Miłosną melodię ktoś gra.                                                          F7 E7 a/E7

     

    Mexicana, mexicana                                                                       A

    Wszystkie pary rozgrzewa jak rum.                                     A h/E7

    To melodia księżycowa,                                                              E7

    W rytmie rumby tej można całować.                                E7 A E7

    To jest taniec zakochanych,                                                           A

    Takich właśnie, jak ty i jak ja.                                           A7 D/D7

    Mexicana, mexicana,                                                                  d A

    Piękna jest, wdzięk swój ma rumba ta!                             h7 E7 A

     

    Gdy miłość z miłością się spotka                                                                 a

    W noc pełni księżyca wśród gwiazd                                                          a d

    Wokoło rozlega się okrzyk:

    Hej! Grać mexicanę już czas!                                                     F7 E7 a/E7

     

    Mexicana, mexicana

    To jest rumba, to taniec bez słów

    To melodia księżycowa,

    W rytmie rumby tej można całować.

    Trzeba czule się przytulać,

    O tak właśnie - jak ty i jak ja!

    Mexicana, mexicana,

    Piękna jest, wdzięk swój ma rumba ta!



     

  11. W KWAŚNIEWICACH
    Z repertuaru grupy No To Co

     

                                                                                                 G h d e d d c c H

    W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom                                              G D G

    W Kwaśniewicach stanął w ogniu dom                                                   C G

    Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra                                                  C G

    Sam komendant dziś prowadzi wóz                                                D7 G G7

    Jadą, jadą odważni strażacy                                                                      C G

    A beczkowóz wzbija w niebo kurz                                                           D G

     

    Złote hełmy na ich głowach lśnią                                                       G D G

    Złote hełmy na ich głowach lśnią                                                            C G

    Zgaszą ogień, oddział motopompę ma                                                    C G

    Sikawkowy radę sobie da                                                               D7 G G7

    Przyjechali już są przy pożarze                                                               C G

    Podłączyli zaraz węże dwa                                                                       D G

     

    Dzielnych zuchów ma ogniowa straż                                                  G D G

    Dzielnych zuchów ma ogniowa straż                                                      C G

    Powracają, trąbka znów wesoło gra                                                        C G

    Do remizy kilometry dwa                                                               D7 G G7

    Ugasiła ogień straż ogniowa                                                                    C G

    Każdy strażak dziarską minę ma                                                              D G



     

  12. PYTASZ MNIE CO CI DAM
    Z repertuaru grupy Partita

                                                                                                           H e d H c d

     

    Pytasz mnie co ci dam. Pejzaż miasta, które znam                                G D

    Wiatru powiew, ulic szybki rytm                                                        C D G

    Tysiąc słońc w oknach stu, krótką noc po długim dniu                         G D

    I neonów kolorowy film.                                                                     C D G

     

                                                                                                            g f# e e d c

     

    Nie mów tak, nie mów nie                                                          e C

    Już nie zmienisz ani siebie ani mnie                                        D G

    Wokół nas jeden świat                                                                e C

    To się zwykle tak zaczyna, właśnie tak                                    D G

     

    Pytasz mnie co ci dam. Roztańczone cienie ścian

    Widok z okna, ciszy drugi brzeg

    Oczu blask, światło świec i szalony bieg dwóch serc

    Aż do końca, aż po krótki sen.

     

    Pytasz mnie co ci dam. Jedną chwilę wspólną nam

    Ślad na wodzie, nie wysłany list

    Trawy źdźbło, jakiś wiersz. Powiedz tylko: cóż to jest?

    Czasem wszystko, czasem prawie nic.



     

  13. KOWBOJ

     

    Na prerię szary spływa mrok, po stepach niesie wiatr,                          a G

    Rozsiodłał konia stary kowboj, przy ognisku siadł.                                a C

    Gdy ogień resztką sił się tlił, dorzucił kilka drew.                                  a F

    Wieczorne mgły niosą jego pieśń.                                                        a F a

     

    Co mi tam wiatr, co mi tam chłód,                                                           C a

    Byle by koń, wiatronogi druh.                                                                   F a

    Byle by koń, lasso i bat,                                                                             C a

    Co mi tam chłód, co mi tam wiatr.                                                          F a

     

    Pamiętam stary koniu, gdyś źrebakiem jeszcze był,

    Marzyłem sobie - kupię dom, jak człowiek będę żył.

    Pasałem bydło życie całe, co teraz mam ty wiesz:

    Dwa kolty, pas, ciebie i tę pieśń.

     

    Co mi tam wiatr, co mi tam chłód...

Marek N29-03-2002 04:09:57   [#02]

F7+ C+

Aniu wybacz, ale nie znam się na tym. Wytłumacz co to za skróty po prawej stronie. F7 znalazłem na klawiaturze, ale jak nacisnąłem w kombinacji - którą podajesz - to komp mi się zawiesił. Może znajdziesz chwilę czasu na korepetycje dla nieuka?
Marek Pleśniar29-03-2002 07:42:44   [#03]

kiedyś.....

podrywali na znaczki pocztowe:-))))))
Ewa z Rz29-03-2002 07:55:14   [#04]

każdy sposób dobry,

gdy intencje szczere!

A ty nie próbujesz?  ;))

Marek Pleśniar29-03-2002 08:42:00   [#05]

jaa?

mam swój system:-)))
Ewa z Rz29-03-2002 09:19:21   [#06]

to może tak jakaś piosenka?

Ja wygrzebałam taką: (ale nie umiem dopisywac tych dziwnych znaczków!)

Dzieweczka

Szła dzieweczka bardzo mała przez ciemny las.
Czerwony kapturek miała, czerwony pas...
A za pasem colta, w prawej ręce sporta...
Do babuni szła uderzyć sobie w gaz!

Wtem zza krzaków wilk wyskoczył i krzyczy Stój!
I za chwilę krwią juz broczył, kudłaty zbój!
A dzieweczka mała, broń repetowała,
poprawiała zakurzony ludowy strój.

Z tej piosenki morał taki: gdy jesteś sam,
Nie zaczepiaj, bracie, samotnych dam.
Bo raz taka mała sama się oddała,
I masz teraz ze swym zdrowiem niezły karam!

Gaba29-03-2002 11:46:06   [#07]

jak kokietować to kokietować

C+ to chyba wapń z dodatkowym elektronem
F7+ to żelazo takie jakieś przekombinowane...

ANIU - nie znalazłam autorów w moich śpiewnikach.

Gaba
HenrykB29-03-2002 11:59:55   [#08]
:-))))))) Ten wapń! Dobrze, że nie wapniak...
Mariola29-03-2002 13:55:39   [#09]

C+

kojarzy mi sie tylko z C++
:-)
HenrykB29-03-2002 13:58:44   [#10]

Podwójny wapniak?

:-)))
grażka29-03-2002 14:19:15   [#11]

Aniu!

Piosenkę Pijmy do dna znalazłam w "Akademickim Śpiewniku Turystycznym" Politechnika Świętokrzyska, Kielce 1983, z informacją taką: sł.muz. A. Szarek wyk. "Kij".

Niestety, w niektórych śpiewnikach konsekwentnie nie podaje się autorów i wykonawców. Trudno. Nie przejmuj się zatem, jeśli w naszym tego nie będzie, nic się nie stanie.

Ale fajnie było sobie w tym znów pogrzebać - tyle śpiewania... No, nie mogę się zlotu doczekać.

A bedzie coś Cohena?

A z wyżej wzmiankowanego śpiewnika taki tekst:

PIOSENKA BEZ TYTUŁU I BEZ KOŃCA...

Kiedy nadchodzi upragniony dzień, gdy zbrzydną ci uczelni mury szare, gdy czujesz się zagubiony wsród ulic bram, ruszaj z nami przyjacielu, a piosenka ci drogę wyznaczy.

Dokąd pójdziemy i w którą stronę?

Gdzieś na rajdowy szlak, z plecakiem co nieraz borykał się z losem, poniosą cię po zakurzonych drogach nogi szalone. Do zajazdu "Pod Różą", gdzie wino płynie strumieniami, do karczmy w Limanowej, do tańczących, rozhukanych ścian, do tawerny "Pod Pijaną Zgrają"...

Wciąż do przodu, do przodu wciąż, nie ważne którą drogą, z turystyczną sambą, która czasami bywa muzyką jabłek spadających z drzew, do miejsca, w którym ścieżka wśród ciemnych lasów kręci się jak meander.

Cały dzień na szlaku minie, dzień minie, niebo się schyli różowe i nadejdzie wieczór. Usiądziemy gromadą przy ognisku, spleciemy się w braterski krag, wsłuchamy się w takie zwykłe, takie małe opowieści. Ktoś przyjdzie z mroku, wtuli się w krąg ciepła jak w kożuch, ktoś poda pierwszy ton piosenki na rozgrzanie, na rozgrzanie serc. Z blaskiem ognia na twarzach będziemy się cieszyć z szarpania strun, z przeginania łodyg. Popłyną melodie nam wszystkim tak bliskie[...].

Gdy ogniska będzie dogasał blask, prosząc noc, by jeszcze nie odchodziła, będziemy śpiewem żegnali gasnący dzień, dzień kolejny, który minął.

I czy się spełni chociażby jedno nasze wołanie?

C'est la vie?

Życie jest Darem...

Milcząc posiedzimy jeszcze trochę w dniu, w którym się już prawie nic nie zdarzy i w którym już chyba napewno można iść spać. Więc śpij, śpij, późna już pora. Niech Ci się słońce śni.. Nocy nie zabierze nam nikt, kolorowych snów.

Znów za wcześnie licho świt przyniesie, zamoczymy buźkę w mleku, nałożymy te buty, te buty rajdowe i ruszymy miedzą słońca i trawy zielenią, tam, gdzie serca biją równiej, gdzie powietrze ma inny smak. I znów góry, góry i góry, i całe nasze życie w górach. Aż przyjdzie czas powrotu. Nisko się schyli wierzbiny liść i czekając na ostatnie lata połączenie, oczy jeszcze raz podniesiemy wysoko do nieba, by pożegnać góry swoje. Trudne jest każde z rozstań.

A w domu, który będzie bukowy koniecznie, gryząc słonecznikowe pestki, będziemy czekali, czekali, aż leniwy dzień zaśnie. Wrócą zapisane w słonecznym sztambuchu opowieści, opowieści o tym, jak ktoś w górach krzyczał głośno, o swojskim chlebie, drodze od Tyńca do Żytomierza, o grajku wędrownym, pannie kminkowej, Ponidziu, Bieszczadach jak co roku, Bukowinie, Beskidzie, o tym co było i minęło i o tym, co się jeszcze stanie...

grażka29-03-2002 14:20:39   [#12]
A piosenka Ewy jest chyba Olka Grotowskiego. Poszukam jeszcze.
Mariola29-03-2002 14:59:44   [#13]

yhm...

A w domu, który będzie bukowy koniecznie ....

hm...

Gaba29-03-2002 17:08:45   [#14]

Taka hieperpiosenka

Aleście sobie poaluzjowały, bardzo lubię  t a k i e  teksty - tu jest wszystko co najdroższe.
Ewa z Rz29-03-2002 17:59:13   [#15]

Dzieweczka

Ta piosenka ma jescze jedną zwrotkę (drugą), która brzmi:

Ptaszki w górze przelatują i szumi bór
A motylki podśpiewują i nie ma chmur,
Słonko krzepko świeci, w górze bocian leci
i żubrówką się obżera stary żubr.

Marek N29-03-2002 21:21:20   [#16]
Przez cały dzień nikt tu nie zaglądał. Ledwo się odezwałem do Ani już się pojawili i znowu mi się oberwało. Oj, nieładnie tak podglądać. Zazdrośnicy.
Ala29-03-2002 22:04:56   [#17]
to chyba nie zazdrość tylko sympatia:-)
Ania30-03-2002 00:16:58   [#18]
Już chyba wszyscy poszli, Marku N, to mogę się do Ciebie uśmiechnąć :-)
Marek N30-03-2002 01:02:15   [#19]
Dziekuję. Tylko proszę częściej!
Ania30-03-2002 01:06:49   [#20]
Umowa stoi :-)
Marek N30-03-2002 02:06:59   [#21]
trzymam za słowo
Renata30-03-2002 03:10:06   [#22]

Cohena na zlot?

Tonight Will Be Fine - Dziś w nocy będzie fajnie

Czasem łapię się na tym
Że się grzebię w przeszłości
Przysięgaliśmy sobie
Wytrwać w naszej miłości
Ty kochałaś powoli
Ja skakałem jak pchełka
Dziś ja jestem za cienki
A twa miłość za wielka

Sam troskliwie wybrałem
To wspaniałe mieszkanie
Okna są w nim za małe
Nic nie wisi na ścianie
Jedno tylko jest łóżko
Tylko jedna modlitwa
Aż do rana się modlę
Żebyś jeszcze tu przyszła
Lubię patrzeć jak ona
Się dla mnie rozbiera
Naga mięknie od razu
Gdy miłość w niej wzbiera
Całym ciałem porusza
Jest odważna i piękna
Gdybym już nie zapomniał
Chciałbym o tym pamiętać

Ale wiem z oczu twych
Uśmiech twój mówi mi
Że tej nocy jeszcze raz
Jeszcze raz będzie nam
Fajnie przez jakiś czas

Ale wiem z oczu twych
Uśmiech twój mówi mi
Że tej nocy jeszcze raz
Jeszcze raz będzie nam
Fajnie przez jakiś czas

Ale wiem z oczu twych
Uśmiech twój mówi mi
Że tej nocy jeszcze raz
Jeszcze raz będzie nam
Fajnie przez jakiś czas
tłum. Maciej Zembaty
Renata30-03-2002 03:17:05   [#23]

Come So Far For Beauty - Za pięknem wędrowałem

Za pięknem wędrowałem niejedną tracąc rzecz
Cierpliwość i rodzinę, nie podpisany wiersz

Myślałem, że sowita nagroda czeka mnie
Że piękno wnet odpowie na rozpaczliwy zew

Ćwiczyłem się w świętości na biednych łożąc wciąż
Lecz wieści o mych cnotach nie poruszyły go

Zmieniłem styl na srebrny, przywdziałem czarny strój
Tam gdzie się poddawałem, dziś pierwszy ruszam w bój

Napadłem na kasyno, syciłem żądze swe
I sam decydowałem co dobre, a co złe

Dziś słuch mnie niejeden, z porażek uczę się
Znam wartość przebaczenia i własnych zasług cień

Lecz piękna nie dotknąłem, zbyt ciężką rękę mam
Nie słuch mnie ta gwiazda, tę nagość ledwie znam

Za pięknem wędrowałem niejedną tracą rzecz
Cierpliwość i rodzinę, nie podpisany wiersz
tłum. Maciej Zembaty
Renata30-03-2002 03:19:46   [#24]

In My Secret Life - W moim tajemnym życiu

W moim tajemnym życiu
W moim tajemnym życiu

Widziałem cię rano
Poruszałaś się szybko
Wygląda na to, że nie potrafię
Uporać się z przeszłością

Bardzo tęsknię za tobą
I nie mam na oku nikogo innego
Nadal kochamy się ze sobą
W moim tajemnym życiu

Maskuję gniew uśmiechem
Nie cofam się przed zdradą i kłamstwem
Robię wszystko co trzeba
Żeby przetrwać

Ale wiem, co jest dobre a co złe
I oddałbym głowę za prawdę
W moim tajemnym życiu

Trzymaj się, mój bracie
Trzymaj się mocno, siostro
Nareszcie dostałem rozkazy
I będę maszerować w dzień i w noc
Aż przekroczę granice
Tajemnego życia

Rzut oka na gazetę
I chce ci się płakać
Nikogo nie obchodzi
Czy ktoś umrze
Czy nie

Ten kto rozdaje karty
Każe nam myśleć, że wszystko jest
Czarne albo białe
Dzięki Bogu to nie takie proste
W moim tajemnym życiu

Przygryzam wargę
I kupuję, co mi każą
Od najnowszego przeboju
Po pradawne mądrości
Ale zawsze jestem sam
A serce mam jak z lodu
W moim tajemnym życiu
Jest tłoczno i zimno

W moim tajemnym życiu
W moim tajemnym życiu

Przekład: Daniel Wyszogrodzki
Ania30-03-2002 07:25:36   [#25]

Dziękuję wszystkim, zwłaszcza Grażce, za cenne informacje :-)

Gabo, podaj mi autorów dwóch Twoich piosenek, bo nawet nie wiem, jak ich szukać, a Ty znasz z pewnością!

Renato!
Śpiewnik zamknięty,czas na składanie propozycji już minął :-(
Ale pamiętam o tych Twoich trzech ulubionych, poproszę, żebyś je zagrała na zlocie :-)

Zawartość śpiewnika jest prostą pochodną Waszych preferencji.
Jest to, co zaproponowaliście:

Poezja śpiewana, piosenki turystyczne, biesiadne, historyczne, ludowe.
Są utwory znanych zespołów.
PO prostu te, które zdecydowaliście , że je lubicie i chcecie w śpiewniku.

Zatem teraz proszę mi tu nie kręcić nosem, bo sprawa już przesądzona a klamka zapadła :-)

Natomiast moglibyście pomóc w uzupełnieniu nazwisk autorów.
Kto ma stałe łącze ( w kompie lub ze mną :-), niechże pogrzebie w necie, proszę!!!!

Zaraz po Świętach wysyłam śpiewnik do drukarni i do Janusza na stronę zlotu.
Marek z Rzeszowa ma cudowny pomysł w związku z tym.
Nadeśle MP3 z pozycjami ze śpiewnika, będzie można zatem ich posłuchać przed zlotem!!!
Brakujące moglibyście nadesłać Wy!!!

Zatem czekam, klubenki i klubczyki, na pomoc!

Mariola30-03-2002 07:32:48   [#26]

reszta tych piosenek o których nic nie wiadomo ,w moich śpiewnikach wydanych przez Cromę (5 tomów) "Śpiewaj z nami ", jest bez autorów.

Marek z Rzeszowa30-03-2002 09:54:28   [#27]

Więc drugi apel.
Jeśli macie w nagrania poniższych piosenek w postaci plików muzycznych (mp3, mid, wav itp) to proszę o przesłanie na mój adres: sp25@rz.onet.pl.

Jeśli macie tylko audio na płycie CD lub taśmie mogę pomóc w konwersji na plik.

Marek

 

  1. ALE TO JUŻ BYŁO
  2. BALLADA O DIABLE I ANIELE
  3. BALLADA O GŁUPCACH
  4. BIEDNY KTOŚ, SMUTNY NIKT
  5. BLUES MATKI I CÓRKI
  6. BLUES O STARYCH SĄSIADACH
  7. CISZA JAK TA
  8. CYGANIE
  9. CZAS POWROTÓW
  10. CZEMU
  11. DESZCZOWA PIOSENKA
  12. DO DNA
  13. DO LATA
  14. DZIEWCZYNKA
  15. FRANCOIS VILLON
  16. GDZIE TA KEJA?
  17. GŁOWY LENINA
  18. GÓRALSKA OPOWIEŚĆ
  19. HAWIARSKA KOLIBA
  20. HEJ W GÓRY
  21. hej, PRZYJACIELE
  22. HEJ, ŻEGLUJŻE, ŻEGLARZU
  23. JA MAM TYLKO JEDEN ŚWIAT
  24. JESIENNA ZADUMA
  25. JESIENNY SPACER
  26. JOHN KANAKA
  27. KLUB WESOŁEGO SZAMPANA
  28. KOLOROWE JARMARKI
  29. KOWBOJ
  30. LATO Z PTAKAMI ODCHODZI
  31. LJUSALFHEIM
  32. LORNETKA
  33. MEXICANA
  34. MIAŁEM CAŁY ŚWIAT
  35. MIEJCIE NADZIEJĘ
  36. MLEKO
  37. MORSKIE OPOWIEŚCI
  38. Na wozie
  39. NASZA TRATWA
  40. NIE BUZUJ SIĘ
  41. OGIEŃ
  42. ORAWA
  43. ORLĄTKO
  44. PIEŚŃ O CHMIELECKIEM
  45. PINOKIO
  46. PIOSENKA BEZ TYTUŁU
  47. PIOSENKA NA NOWY ROK
  48. PIOSENKA NA WSKROŚ OPTYMISTYCZNA
  49. PIOSENKA O WALIZCE
  50. PoczekALnia PKP
  51. POCZTÓWKA Z BESKIDU
  52. PODMOSKIEWSKI ZMIERZCH
  53. PRZECHYŁY
  54. PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
  55. PYTASZ MNIE CO CI DAM
  56. RAGAZZO DA NAPOLI
  57. SAD ZA WODĄ
  58. SIÓDME NIEBO
  59. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC ( w wykonaniu Zębatego lub innym polskim)
  60. TĘSKNICA
  61. TRZY MIŁOŚCI
  62. UKRAINA
  63. UWERTURA NOCY CZERWCOWEJ
  64. W KWAŚNIEWICACH
  65. W LEŚNICZÓWCE
  66. W PIWNICZNEJ IZBIE
  67. WAŃKA MOROZOW
  68. WE WTOREK PO SEZONIE
  69. WIATR I CHMURA
  70. WPŁAW
  71. WSPOMNIENIA
  72. ZEGAR


 

 

 

Mariola30-03-2002 10:12:46   [#28]
potrzebuję trochę czasu na to ale coś postaram się przesłać
może po świętach...
ale dajcie znać które już są jako MP3
Marek z Rzeszowa30-03-2002 10:15:17   [#29]

Tych wymienionych brakuje.

Marek

Ania30-03-2002 10:17:38   [#30]

Wszystkich jest setka.

Marku, wysyłam Ci Ljusalfheim.

Marek z Rzeszowa30-03-2002 10:27:32   [#31]

Właśnie znalazłem Przechyły i Gdzie ta keja.
Od Ani dostałem Ljusalfheim.

Marek

Marek z Rzeszowa30-03-2002 11:13:58   [#32]

Ponieważ pliki mp3 będą za duże na załączniki mailowe, uruchamiam serwer ftp:

pf66.rzeszow.sdi.tpnet.pl

login: anonymous

password: Twój adres e-mailowy.

Tam do katalogu spiewnik możecie pliki mp3.

Marek

Marek z Rzeszowa30-03-2002 11:33:08   [#33]

By wejśc do tego serwera kliknij tu:

ftp://pf66.rzeszow.sdi.tpnet.pl

Marek z Rzeszowa30-03-2002 11:41:00   [#34]

Przepraszam

Niestety dla bezpieczeństwa musiałem nieco zmodyfikować adres serwera.

Teraz jest taki i nie trzeba się logować:

ftp://spiewnik:spiewnik2002@pf66.rzeszow.sdi.tpnet.pl/

Marek

Marek z Rzeszowa30-03-2002 12:34:49   [#35]

Znalazłem właśnie plik mp3 piosenki Kowboj

Marek

Marek z Rzeszowa31-03-2002 10:21:06   [#36]

I jeszcze jedna uwaga.

Oczywiście wszyscy wiedzą, że muzyka zamieszczona na tem serwerze podlega ochronie praw autorskich. Tak więc po wysłuchaniu i przypomnieniu sobie melodii skasujcie natychmiast plik ze swojego twardziela.

I broń Boże nie rozpowszechniajcie tego!
A znajdziecie sporo nowycyh rzeczy jak tam zajrzycie.

Przypominam, o "dopisywaniu" brakujących piosenek.

ftp://spiewnik:spiewnik2002@pf66.rzeszow.sdi.tpnet.pl/

Marek

Marek Pleśniar31-03-2002 13:23:23   [#37]

aha

:-)

Mariola31-03-2002 19:14:21   [#38]

Pomysł z mp3 jest fantastyczny!!!

Marku ja oczywiście nawet nie zapisuję na twardziela tylko słycham i zamykam WINAMP'a

 ale są tam takie superanckie kawałki że chyba nagram sobie płytke i po wysłuchaniu zaraz ja wyrzucę ;-)

Majka31-03-2002 20:14:58   [#39]

antypiraci ;)

Zawsze potraficie mnie starzać ze śmiechu  :-)))))))
Mariola31-03-2002 20:31:55   [#40]

tu jest trochę mp3

http://www.sdm.art.pl/html/indeks.htm

Mariola02-04-2002 16:56:01   [#41]

Marku,

a dlaczego teraz wszystko w QuikTimie a nie w Winamp'ie?
Marek z Rzeszowa02-04-2002 17:29:51   [#42]

Jest na ogół w formacie mp3. Czasem mid.
Wszystko zależy od ustawień twojego systemu.
Sprawdź swojego winampa, może coś usunęło skojarzenia.
Marek

ps.
A jak wam się podoba zawartość?

Mariola02-04-2002 17:43:26   [#43]

już jest ok :-)

mi się podoba ale ja już to mówiłam :-)
ale moim skromnym zdaniem może należałoby jakiś porządek tam zrobić ?
Marek z Rzeszowa02-04-2002 20:17:25   [#44]

Pewien porządek jest.

W katalogu głównym są piosenki, które znajdą się w zlotowym śpiewniku. Wyjątkiem są piosenki opatrzone komentarzem "otrzymane". To te piosenki, które przesłali klubowicze a nie mieszczące się w spiewniku (lista jest zamknięta dość dawno, niestety). Jutro przeniosę je do katalogu "otrzymane".

Tytuły pozostałych katalogów jednoznacznie określają zawartość:

"czego słuchają nasze dzieci - posłuchajcie tych tekstów - warto"
kilka piosenek, które może nie są muzycznym przysmakiem, ale które powinniśmy posłuchać ze względu na treść - oni naprawdę tego słuchają!

"deszcz"
świetny prezent świąteczny (nie wiem od kogo, może się przyzna?), zestaw piosenek mających "deszczowy" tytuł,

"może pośpiewamy to na zlocie"
moja propozycja do poćwiczenia przed zlotem standartów piosenki turystycznej i poezji spiewanej,

"szanty"
jak w tytule (tylko ich mało, liczę na klubowiczów z Romanem na czele)

"The House of the Rising Sun" jak wiecie mam archiwistycznego hopla; zbieram na przykład różne wykonania tej samej piosenki - zobaczcie jaka tu różnorodność wykonań domu wschodzącego słońca,

"wgb" czyli nieznane lub mało znane piosenki Wolnej Grupy Bukowina,

"część moich ulubionych" czyli co lubię słuchać (ze względu na pojemność serwera ograniczyłem się do kilku tutułów ;-)))

 

Marek

Mariola02-04-2002 20:27:45   [#45]

teraz jest ok

wiadomo co jest gdzie
i o to mi chodziło :-))))
Mariola z O04-04-2002 13:00:46   [#46]

Maku Rzeszowski

Taki komunikat :-((

Illegal PORT Command
Marek z Rzeszowa04-04-2002 13:15:26   [#47]

Ale gdzie go widzisz?
Ja przez chwilę miałem problem z otwarciem tego wątku.
Może ktoś cos majstruje?

Ale to nie ja...

;-)

Marek

Marek Pleśniar04-04-2002 13:17:42   [#48]

a znamy jakiegoś admina?

bo jakbyśmy znali..
Ania04-04-2002 13:22:11   [#49]

śpiewnik

Śpiewnik, wgrany dziś na CD, pojechał właśnie w podróż do drukarni...
Teraz trzeba trzymać kciuki, żeby się z niego nutki nie pogubiły :-)

A Wy szykujcie gardła i gitary, bo już wymówek nie będzie, jakem Ania!!!!!!

:-))))

Mariola04-04-2002 16:22:39   [#50]

Panie Marku

w domu mam wszystko ok z tym serwerem
może to problem Macintosh'y
sprawdzę jutro

:-))

strony: [ 1 ][ 2 ]