Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zespół Szkół i NIP
strony: [ 1 ]
miro07-10-2003 00:14:39   [#01]

Wracam ponownie do wątku dotyczącego utworzonych zespołów szkół. W moim mieście od pierwszego września działają 2 nowe zespoły /połączenie szkoły podstawowej i gimnazjum/. Każdy zespół ma 3 regony, ale /uwaga/: jeden zespół 3 NIPy, a drugi tylko jeden.

Nic z tego nie rozumiem. Czy rzeczywiście nie ma jakiejś wykładni, która to normuje? Jak jest w waszych szkołach? Bez wdawania się w szczegóły.

ellys07-10-2003 04:47:15   [#02]
Zespół mam od roku. Każda placówka ma swój NIP i regon czyli w sumie jest po 3 NIP-y i regony. NIP - u zespołu używamy do wszelkich rozliczeń, to zespół podpisuje umowy itp. SP i Gim funkcjonują tylko do spraw uczniowskich np w OKE. Początkowo było zamieszanie, teraz już przyzwyczailiśmy się, że składając np sprawozadanie do GUS-u korzystamy z regonów SP i Gim, a kupując olej z Zespołu. Najgorzej jest w sprawozadaniach dotyczących zatrudnienia, bo GUS przyjmuje, że pracownikami zespołu są: dyrekcja, administracja i obsługa zas n-le w SP lub Gim. Natomiast przy konstrukcji szkolnego budżetu -  wszyscy pracownicy są przypisani albo do SP albo do Gim, zespól nie zatrudnia nikogo i nie ma swego budżetu. W ogóle finansowo jest spore zamieszanie.
Gaba07-10-2003 05:19:44   [#03]
A u nas jest inaczej - zespól został powołany w 1999r. do czasu wygasnięcia podstawówki, przez 3 lata gimanzjum nie miało żadnych numerów, itp. - podwieszone było pod podstawówkę, teraz ma wszelkie już regony i nipy.

W sierpniu będe więc likwidować SP oraz zespół (ktory miał tylko paierki i miał zaoszczęzić na dyrektorze i jego ew. pensji)

Zespół nie ma u nas niczego z wyjątkiem pieczęci - jest chorą hybrydą, dokładającą niepotrzebnej pracy. Cały czas prowadzę rozdzielnie sprawy, bo jedna szkoła jest przewidzana do likwidacji. Nie zrobię nawet statutu, bo szkoda czasu - są więc dwa osobne.  

Cieszę się, że od przyszłego roku przestajemy być zespołem - bo prowadzenie podwójnej buchalterii na ułamkach mikroskopijnych jest szaleństwem. Polacy zamiast upraszczać - komplikują.

W ZUS byliśmy podstawówką, w banku gimanzjum, dla gminy zespołem - a niechże się to wreszcie...

:)
Ewa z Rz07-10-2003 13:56:36   [#04]

zghodnie z wyrokiem NSA (bodajże)

(Nie mam teraz czasu szukać) Zespół zatrudnia WSZYSTKICH pracowników, bo pracodawcą jest zespół. Czyli powinien być jeden NIP.

(jak znajdę ten wyrok to wkleję)

Elusia07-10-2003 14:27:19   [#05]
Ja mam 3 regony i 1 NIP.
piotr07-10-2003 18:57:04   [#06]
a u nas do końca roku są dwa budżety i w związku z tym dwa nipy i dwa regony . od nowego roku jeden nowy nip i regon.
Igła07-10-2003 19:34:56   [#07]

Zespol szkol i NIP

No to ja sie dolaczam. No a jak placicie w ZUSie? wg. jakie wskaznika (wypadkowy) 1,73 czy te| 1,26? To jest glupota przecie te zespoly mialy byc dla ulatwienia !
Igła07-10-2003 19:38:58   [#08]

Zespol i NIP

Przepraszam za braki i niedociągnięcia. Gorzej z zatrudnionymi jako dyr zespołu czy mam prawo zatrudniać np. w SP? obowiązki przydzielić tak ale umowa? To jest obłęd.
MaDem07-10-2003 22:07:49   [#09]
u mnie też jest zespół szkół, mamy jeden NIP i jeden regon
Ewa z Rz08-10-2003 02:07:36   [#10]

a oto...

Wyrok SN z dnia 4.07.2001 r. I PKN 523/00

Zespół [tu mowa jest o konkretnym rodzaju zespołu, ale to dotyczy każdego innego zespołu, bo jest taka sama podstawa prawna jego funkcjonowania - dod. mój] szkół składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, utworzony na podstawie art. 62 ust. 1 ustawy z dn 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. nr 67, poz. 329 ze zm.), jest pracodawcą dla nauczycieli [a także innych pracowników, ale wyrok jest w związku ze sprawą z art. 10 KN - dod. mój] wykonujących pracę w obu tych placówkach.

ellys08-10-2003 04:50:20   [#11]

a co z nagrodami?

W zespole mam rozdziały finansowe odrębne dla SP, Gim, zerówki i świetlicy. Fundusz nagród w SP i Gim jest przyzwoity i można naprawdę nagradzać. Ale w "0" i świetlicy, gdzie zatrudniam po jednej osobie, nagroda wynosi około 150 zł brutto i to czysta kpina a nie nagroda. Czy można to jakość zgodnie z przepisami obejść, aby i nauczyciele zatrudnieni w świetlicy i zerówce mieli szanse na prawdziwą nagrodę?
Ewa z Rz08-10-2003 05:41:51   [#12]

Masz jeden fundusz nagród tak jak i jeden fundusz płac... Jest nieistotne, że rozpisany na rózne paragrafy.

Gdyby było inaczej, przy jednej zerówce, n-l tam pracujący miałby co roku nagrode obligatoryjnie - to sprzeczne całkowicie z ideą nagrody jako takiej...

marezdan08-10-2003 10:46:48   [#13]

SOSW a NIP i REGON

 Pochwalcie się jak radzicie sobie z tymi sprawami w przypadku Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Oprócz SP, G i ZSZ dochodzi tutaj jeszcze internat. Ja mam ogromny problem z przyporządkowaniem pracowników administracji i obsługi do poszczególnych jednostek. Dochodzi do takiego absurdu, że opiekun nocny jest wykazywany nie w internacie a w SP. Głównym powodem jest zbyt mała ilość środków na wynagrodzenie przekazywana na internat.  Logiczne jest chyba, że przy takim sposobie działania wszelkie sprawozdania statystyczne będą zafałszowane.
Elusia08-10-2003 17:43:48   [#14]

Ewo

Ja nie mam jednego funduszu płac. Osobno rozdziały 80101, 80110, 85401. I nie wolno mi niczego przekraczać. Inaczej - złamanie dyscypliny budżetowej.
ellys08-10-2003 19:28:17   [#15]
U mnie niestety też nie ma jednego funduszu płac. Wszystko oddzielnie i trzeba ściśle przestrzegać, aby nie złamać dyscypliny budżetowej. Żeby przenieść z rozdziału na inny muszę pisać wniosek i dopiero uchwałą rady gminy można dokonac przesunięcia. Elusia, a ty jak dzielisz nagrody?
Elusia09-10-2003 09:19:16   [#16]
Załatwiam to po cichu z księgową - właśnie poprzez przeniesienia.
Marzo09-10-2003 12:46:04   [#17]
U nas w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych mamy trzy rozdziały. Proszę podpowiedzcie jak kwalifikujecie nauczycieli i czy przypisujecie konkretnego nauczyciela do danego rozdziału? Jak liczycie płace i nadgodziny? Dzielicie wynagrodzenie zasadnicze i dodatki na poszczególne rozdziały? .....................
Elusia09-10-2003 16:35:23   [#18]
Ja się dopiero uczę, bo mam od tego roku. Na razie mam tak: jak nauczyciel ma etat w sp i godziny w gm to zasadnicza i nadgodziny z sp; jak nie ma całego etatu w sp ale uzupełnia w gm, to  + ew. nadgodziny też z sp; jeśli niepełnoetatowiec, to i z sp i z gm - odpowiednio do ilości godzin.
ellys09-10-2003 21:53:57   [#19]
Nauczyciela nie przypisujemy do jednego rozdziału lecz rozliczamy zgodnie z przydziałem godzin, np matematyk ma 21 godz w tym 15 godz w SP, 1 godz. wychowawstwo kl IV SP, 5 godz Gim. Wtedy płacimy jemu 16/18 zasadniczej płacy z SP, 2/18 uzupełnienie etatu z Gim i 3 ponadwymiarowe z Gim, dodatek za wych z SP, dodatek wiejski w rozbiciu na SP i Gim. kiedyś było inaczej i mieliśmy nierzeczywiste koszty w poszczególnych rozdziałach - gimnazjum wychodziło "tanie", bo dodatki płacone były z SP.
jotef09-10-2003 22:29:07   [#20]

ellys

Tzn. nauczyciel ma kilka umów o pracę?

Jadną w SP na 15/18, drugą na Gim 5/18 ...

To jest chyba coś nie tak.

Pracodawcą jest zawsze Zespół. Zsepół zatrudni i płaci.

fredi26-10-2003 10:18:07   [#21]
a może wreszcie należałoby wyjasnić sprawy związane  z zespołami szkó?
Ewa z Rz27-10-2003 12:11:01   [#22]

???

Przecież wszystko juz od dawna zostało wyjaśnione - zespoły szkół funkcjonują ładne kilkadziesiąt lat, w tym 12 pod rządami ustawy o systemie oświaty...
Chowański Krzysztof30-10-2003 15:13:22   [#23]
Ja mam zespól - SP + Gimnazjum + LO. 1 NIP, 1 REGON. Jeden budżet podzielony na poragrafy- SP, GIM, LO, Świetilca. 1 fundusz socjalny. Z nim było najgorzej. Wcześniej mimo zespołu były 2. Kiey przystąpiłem do jego połączenia (SP i LO) zaczęła się awantura. Były sytuacje, ze w SP na socjalnym było pusto, a w LO była jeszce kasa. Pomimo tego że był zespół były 2 socjalne. Obecnie jest 1 i wszyscy są zadowoleni. (Chyba wszyscy).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]