Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pewien pan stwierdził...
strony: [ 1 ]
Gaba03-10-2003 19:25:31   [#01]
na postkaniu z pedagogami szkolnymi, że
do 30 października można składać podania o specjalną formą egz., że nawet po terminie, po egzaminie, nawet jak wpłynie zaświadczenie, że dziecko nie mogło przystąpić do egz. to dyrektor ma to uznać.


Gdy mi zdawano relację/rewelację z wypowiedzi pana X. z CKE, pilnowałam tylko, by mi nie wyskoczyły syczoryki z kieszeni.


Co o rewelacjach pana sądzicie?
ewa03-10-2003 19:29:28   [#02]

;-))))))))))))

pan ma prawo twierdzić,  tylko czy podał podsatwę prawną tego twierdzenia, ja lubię w takich przypadkach pytać z mnią niewiniątka, a gdzie to pisze ????
beera03-10-2003 19:34:34   [#03]

wiesz ja to mam...

pokręcone

bo dla mnie jest ważne, czy dzieciak powinien byc zwolniony z egzaminu, czy nie.

I jeśli NAPRAWDĘ powinien być zwolniony, bo ma takie i takie problemy, to niech se wpłynie tan papier kiedy chce.
Pod warunkiem wszakże....ze dyrektor ma szansę zrealizowac egzamin w nowej sytuacji.
A przeciez to nieproste- tak?

Bo nie możesz z dnia na dzień cudować w swoich danych, bo OKE, bo terminy...

Wiec ambiwalentne mam tu uczucia, bo z jednej strony uważam, ze na glowie warto stanąc by dzieciakowi pomoc ( zakładam, ze nie ma przeklamań w tych zaświadczeniach, bo jestem optymistką ;-) a z drugiej strony w tym stanie " na glowie staniu" dyrektor się szybko wysluży:-)

A gdyby tak internet i możliwośc przekazywania danych bezpośrednio? Aktualizowania ich? Absurd- nie?

...

A swoją drogą GAba- po co ty nosisz w kieszeniach scyzoryki- co????

Ewa z Rz04-10-2003 01:51:49   [#04]

ale w naszej OKE

internet i bezpośrednie przekazywanie danych SĄ! Można to na bieżąco aktualizować, więc nie rozumiem tych terminów...

U nas, w OKE, to każdy uczeń swoje wyniki w necie sprawdzić może... Ale jakoś nie przekłada się to na elastyczność, o której piszesz, Asiu...

Gaba04-10-2003 03:25:43   [#05]
Hola, hola, dziecko, któremu cos się stanie nawet w kwietniu jest i będzie zawsze prowadzone w naszej szkole, tak - by jego probemy nie przeszkadzały mu w napisaniu lub niepisaniu egzaminu. Nie o tym piszę, to istotne, co mówie, to oczywiste, to ważne - i tak było. Mama kilku bardzo chorych i rodzice wiedzą, żę gdyby się cos rozwinęło gorszego, to piszą do mnie w dowolnym momencie.

To jasne.

Dla mnie istotna jest plotka edukacyjna i interpretatorzy.

bo nie może - ktoś nawet z CKE (znam nazwisko) opowiadać wierutnych b...

Dla mnie termin 30.09. - ktory jest w rozporządzeniu - jest terminem porządkującym pewne sprawy, wtedy mamy szanse opracowac dokumentację, ja mam bardzo wielu uczniów w kl. egaminacyjnych, mnie nie to nie zabiera wieczoru, ja naprawde potrzebuję wielu dni, by to spisać.

Przeczytanie opinii zabiera mi jedynie dzień - ale - nie może ktoś mówić, że dziecko nie napisze egzaminu, a potem mama napisze, żeby zwolnić i dziecko będzie zwolnione.

Nie można mówić, że rodzic przyniesie sobie badanie  w październiku, to... będzie okey... nie będzie okey, nie będzie i nie jest. Na zbadanie dys... bylo tyle czasu, tyle poradni w mojej mieścinie działa - to tak niewiele kosztuje, by sobie papier załatwić. Nic nie rozbimy w kl. I oraz II jak tylko badamy... a potem czytam i czytam i nijam nie mogę dopatrzec sie dys.  Nie chcę cytować zapisów z opinii, bo to nie wypada. Powiem tylko, że jeden specjalista napisał, że X pracuje szybko, więc są mozliwe błedy z pośpiechu, a potem... w związku z wolnym tempem pracy wnioskuje się o wydłużenie czasu pracy na egzaminie...

Od szefa OKE, wiem, że będą prowadzić intensywne badania opinii, twedy sie wypowiem oficjalnie na temat opinii.



A teraz -

Jest termin 30.09. i będę się go trzymać - oczywiście pewna grupa rodziców dostarczyła coś innego, np. opinię lekarską, że dziecko ma pisać taką lub inna formułę egzaminu, sztuka tłumaczenia rodzicom, że nie lekarz pisze taka opinię, a psycholog ... jest bardzo trudną sztuką - te przypadki wyrabiam teraz.


Zaczyna się RP plotek. Już w kilku wątkach zwracałam uwagę na plotkę edukacyjną... i jej koneserów.

A może (naszła mnie myśl) p. Minister zmieniała datę zbierania wniosków, tylko ja jeszcze nie wiem o tym...

:)
beera04-10-2003 07:38:39   [#06]

łeee

gaba to inna zupełnie rzecz:-)

Ja tu wyjeżdżam w obronie dzieciaka a ty przeciwko plotce występujesz- tośmy się dogadaly;-)))

Co do interpretacji więc - korzystaj z rady eha- najrozsądniesza tu jest. Niewątpliwie facet zatkany bedzie takim.
Bo co? Nic więcej nie zrobisz, w tym balaganie jaki jest trzba się nauczyc żyć ( czytaj: nauczyc machać ręką;-) na interpretacje, podpowiedzi, wazne stwierdzenia.

Co do mozliwosci zalatwienie papieru to nie wiem za wiele. Wiem tyle- moj syn na papier o dysleksji czekal dwa lata. Bo to wstepne badanie, potem dwa lata terapii ( bardzo męczacej) potem zaswiadczenie. Nie wyrobiłabym sie przed egzaminem- nie bylo szans.
Zreszta i dobrze, bo w obliczu ćwiczeń z poradni ( ohyda!!) i pięści mamusi( tez coś niemiłogo) dysleksja synkowi odeszła jak ręka odjął ;-))

Co zaś do informacji rzewy- Cos mi się wydaje wiele w tym przesady. Dostęp do danych internetowych to nie tylko adres na stronie OKE, Rzewo. Zeby mozliwe było POŁĄCZENIE internetowe trzeba na to dwóch. jeden to zasadniczo za malo ;-))

Marek Pleśniar04-10-2003 08:28:21   [#07]
mic, jak dwie kobiety wystepują zdecydowanie przeciw plotce to wiecie ile one się przy tym muszą naplotkować?
ewa04-10-2003 08:36:34   [#08]

marek

 w dziób chcesz :-)
AnJa04-10-2003 15:57:05   [#09]
Oho, wraca temat dawania w dziób:-) To już nie tylko Janusz ?
Marek Pleśniar04-10-2003 19:14:13   [#10]
cóś ostatnio łatwo tu o w dziób. Wolę dzioba;-)
AnJa04-10-2003 19:16:24   [#11]

:-)))

Zamoczyć???

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]