Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zastępstwo
strony: [ 1 ]
migotka03-10-2003 19:24:06   [#01]

Od dzisiaj jestem na tym forum i od razu chciałabym zapytać się Was o radę. Koleżanka ma na grudzień termin porodu. Dyrekcja poprosiła mnie o zastępstwo za nią. Jeśli wzięłabym wszystkie jej godziny miałabym w sumie 46. Dyrekcja "zaproponowała" połączenie klas 4 (liceum ekonomiczne). Od ubiegłego roku mamy dopiero podział na grupy, a we wszystkich klasach jest powyżej 35 uczniów. Na trzy klasy mogę jeszcze się zgodzić,ponieważ uczyła w nich koleżanka. (ale czy muszę, jeśli powinnam uczyć tylko ich połowy, a nie całe ???). Jedna z klas (grupa) miała w ubiegłym roku nauczyciela, który nic nie robił na lekcjach. Przychodził i czytał sobie gazetę. Z moją grupą zrobiłam dużo, a poza tym oni naprawdę pracują na lekcjach i dobrze mówią po niemiecku. Szkoda byłoby zmarnować to co udało mi się z nimi wypracować. Czy ja mogę coś z tym zrobić, żeby nie łączyć klasy? Dyrekcja nie chce się zgodzić na podział i zatrudnienie innego nauczyciela, tłumacząc się koniecznością oszczędności. A ja po prostu nie wyobrażam sobie pracy w 35 osobowej klasie, przy tak różnym poziomie językowym. Pomóżcie!

Marek Pleśniar03-10-2003 20:15:00   [#02]
no a czy to co nam opowiedziałaś dyrekcji? - najlepiej spisane - daj na piśmie swoje sugestie.
migotka03-10-2003 20:59:50   [#03]
Tak, ale ... . U mnie z dyrekcją nie da się rozmawiać bez przepisów i ustaw. Tylko wice w zasadzie rządzi, a ona powiedziała "rób jak chcesz!" "Ta słabsza grupa niech nie przychodzi do szkoły, albo zadawaj im coś" - to jej słowa, ale to nie jest w porządku. A jeśli coś się stanie? Wice tłumaczyła jeszcze, że nie chce zgłaszać do kuratorium, ani organu prowadzącego zaistniałej sytuacji. Jeśli ja będę miała więcej niż 1 i pół etatu to i tak muszą (chyba ) zgłosić, a poza tym skoro jest podział to muszą być na to pieniądze. Nie  jestem szarą myszką w szkole, właśnie się dyplomowałam, ale też nie zależy mi na kłótniach z dyrekcją. Szkoda mi uczniów, ale i siebie. Dlaczego zamiast 15 osób mam pracować z całą 32 osobową klasą za takie same pieniądze, ponieważ dyrekcja chce wykazać się oszczędnościami?
AnJa03-10-2003 21:20:51   [#04]

1.Grupa na języku nie może być liczniejsza niż 24 osoby (par.6.1.1 Rozp. MENiS z dnia 12 lutego 2002 r.w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z dnia 25 lutego 2002 r.)

2. Zatrudnienie na więcej niż 1 1/2 etatu - nic nie trzeba zgłaszać, to jest zwyczajnie zabronione(Art. 35. 1 Karty Nauczyciela: W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania lub zapewnienia opieki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, nauczyciel może być obowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nieprzekraczającym 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.

3."Ta słabsza grupa niech nie przychodzi do szkoły, albo zadawaj im coś"
   Mnie powaliło :-)))

Marek Pleśniar03-10-2003 21:28:39   [#05]
3. mnie też
migotka03-10-2003 21:49:51   [#06]
Mnie też powaliło! Ale to dokładnie jej słowa!
Leszek03-10-2003 22:03:50   [#07]

Czas, już czas na zmiany u Was Migotko.

:-)

Pozdrawiam

migotka03-10-2003 22:08:05   [#08]
Czarno to widzę, a poza tym ja nie mam na to wpływu ( a może mam, ale nic o tym nie wiem?) A może ktoś z forumowiczów stanie do konkursu na dyrektora w mojej szkole?
Leszek03-10-2003 22:19:20   [#09]

Nie bądź za skromna Migotko, bierz sprawy w swoje ręce...

:-)

Pozdrawiam

migotka03-10-2003 23:01:21   [#10]
No dobra, dla Ciebie (Leszek) wszystko! Staję do następnego konkursu.
Leszek03-10-2003 23:10:48   [#11]

Dla mnie (wszystko)? Zatem stawaj do konkursu...

:-)

Pozdrawiam

migotka03-10-2003 23:14:32   [#12]

ok

też pozdrawiam

Ewa z Rz04-10-2003 01:03:39   [#13]

migotko,

bywam na eduseeku (przez sentyment) i odpowiedziałam Ci tam, więc nie będę się tu powtarzać...

Inni, jak widzisz, potwierdzają...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]