Forum OSKKO - wątek

TEMAT: p o c z e s t u n e k
strony: [ 1 ]
Tadek03-10-2003 10:59:52   [#01]

Czy jest to prawda, ze z ZFSS nie mozna zaplacic poczestunku dla uprawnionych w tym wypadku chodzi mi o DEN. Planujem spotkanie wyjazdowe wraz z mala konsumcja. Przew. NSZZ Solidarnosc twierzie, ze z funduszu nie wolno placic poczestunku.

Marek Pleśniar03-10-2003 11:03:12   [#02]
nie wolno. Ale zapłać restauracji za usugę integracyjna. Po prostu a całosć bez określania zawartości tych tam  produktów. Np: "impreza integracyjna". I cześć. Prawo jest tu durne, więc nie mam skrupułów;-)
Jacek03-10-2003 11:08:58   [#03]

A niby dlaczego. Powinieneś mieć jakieś zapisy w regulaminie ZFŚS w jaki sposób wydatkowane są środki funduszu. U nas co roku są organizowane przez szkołę w ramach funduszu: ognisko rozpoczynające i kończące rok szkolny, DEN, wycieczka (w góry :)), spotkania opłatkowe i Wielkanocne. Wszystko to traktujemy jako usługę przeznaczoną dla wszystkich uprawnionych i nikt nie ma prawa zarzucić że jest to wydatkowanie niezgodne z obowiązujacymi przepisami

Jacek03-10-2003 11:18:01   [#04]
Rozpędziłem sie trochę z wycieczką bo ona nie jest w całości pokrywana za środków ZFŚS, ale przykładowo ostatnia 4 dniowa do Zakopanego kosztowała na łebka 220zł. Uczestnik wpłacał 50 zł a resztę pokrylismy z funduszu.
Janusz z W03-10-2003 11:29:20   [#05]

Macie rację

Jeśli regulamin gospodarowania środkami ZFŚS oraz roczny plan wydatkowania tych środków przewidują finansowanie imprez ogólnozakładowych to... przewidują. I jest to zgodne z Ustawą o ZFŚS. Jak słusznie Marek zauważył istotnym jest by nie był to rachunek za konkretne produkty. Bo wtedy należałoby przyznać je indywidualnie biorąc pod uwagę status materialny obdarowanego.
Marek Pleśniar03-10-2003 12:04:37   [#06]
np panu Januszowi więcej ciasta;-)
ulkowa03-10-2003 15:37:06   [#07]

impreza integracyjna

Byłam na szkoleniu o funduszach socjalnych w oświacie. I teraz mamy taki zapis w Regulaminie ZFŚS, który pozwala nam finansować imprezy integracyjne. Taka imprezę "integracyjną robimy już drugi rok. Jest fajnie i wszyscy się cieszą. Każdy pracownik płaci jakąś minimalną kwotę i z tego kupujemy "materiały bardziej integracyjne". Za pieniądze z funduszu leci jedzenie i zabawa przy kręglach i muzyce. Polecam
Tadek03-10-2003 16:26:01   [#08]

ZFSS

Czy mozna prosic o tresc tego zapisu do regulaminu.
Jacek03-10-2003 16:36:15   [#09]

 U mnie brzmi to tak:

 

§ 6.

Środki funduszu przeznacza się na:

1)      dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz wypoczynku pracowników administracji i obsługi,

2)      wypłatę świadczenia urlopowego dla nauczycieli określonego w art. 53 ust 1a ustawy
z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 1997r. Nr 56 z późniejszymi zmianami).

3)      bezzwrotne zapomogi pieniężne udzielane w wypadkach losowych,

4)      świadczenia rzeczowe,

5)      działalność kulturalno-oświatową w postaci biletów na imprezy artystyczne, kulturalne, sportowe i rekreacyjne, ogniska, biwaki, wycieczki, itp.,

6)      dofinansowanie imprez okolicznościowych, pożegnań pracowników odchodzących na emeryturę, jubileuszy pracowników, wraz z zakupem drobnych upominków, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, Dnia Edukacji Narodowej, zabawy choinkowej dzieci do lat 15, itp.,

7)      pożyczki zwrotne na cele mieszkaniowe.

§ 12.

1.      Środki funduszu na cele określone w § 6 pkt. 5 i 6 przeznacza się na finansowanie zakładowych imprez okolicznościowych i działalności kulturalno-rekreacyjnej dla osób uprawnionych.

2.      O wysokości wydatków i ich merytorycznym przeznaczeniu na te imprezy decyduje Dyrektor szkoły w porozumieniu z Komisją z zastrzeżeniem § 3 ust 6.

3.      Rozliczenie środków następuje w oparciu o rachunki zakupów i dołączoną imienną listę uczestników imprezy.

Macia03-10-2003 16:57:16   [#10]

U mnie podobnie jak u Jacka

ale wydatki poniesione na te uroczystości nie są rozliczane na osobę. Nie mozna przecież policzyc za ile kto zjadł a przeciez nie wszyscy jedzą (i piją) po równo
Jacek03-10-2003 17:53:30   [#11]

To jasne :))

ja tez nie rozliczam na osobę, lista uczestników jest po to by dowieść przed kontrolą, że impreza była "zbiorowa" i korzystały z niej osoby uprawnione.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]