Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak rozwiązać problem?
strony: [ 1 ]
Danka02-10-2003 21:17:07   [#01]
Wezwano mnie do KO. Pokazano przesylkę jaką otrzymali od anonimowego nadawcy. Były w niej odcinki list płac pracowników naszej szkoły z pięciu miesięcy z 2002 r. Dopisek na kopercie brzmiał: Te dokumenty znaleziono w śmietniku przy ............. i tu dane naszej szkoły. Rozmmawiałam z pracownikami odpowiedzialnymi za tego typu dokumenty. Twierdzą, że zawsze je niszczą przed wyrzuceniem. Dostęp  do nich mogło mieć parę innych osób: sprzątaczka, strażnik i .........pewnie jeszcze ktoś. Mam wrażenie, że ktoś je wziął i  wysłał twierdząc, że były w śmietniku. To pierwsze takie zdarzenie w szkole. Mam  kilku przeciwników. Nie mam dowodów. Czy oddać sprawę w ręce policji? Uważam, że była to kradzież. Śladów włamania nie ma. Zrobił to któryś z pracowników w jakimś celu. Jest to do wyjaśnienia, tak uważam ale czy ma to sens. Policji pewnie nie będzie chciało się w to bawić. Jakie macie zdanie na ten temmat. Podzielcie się swoim doświadczeniem.
Krystyna Za02-10-2003 21:31:44   [#02]

Danusiu! uwazaj bo ktoś Ci "szyje buty" tj. mojemu koledze uszyła ksiegowa.

Czy w szkole masz sekretarkę, ksiegową i mają u Ciebie w budynku pomieszczenia?

Marek Pleśniar02-10-2003 21:35:48   [#03]
przeprowadź kontrolę - poproś też kogoś z owego KO na nią. A.. masz instrukcję obiegu dokumentów? ;-)
Danka02-10-2003 21:50:17   [#04]
Mają pomieszczenia w tym samym budynku. Instrukcję obiegu dokumentów tez mam. Z niej wynika, że księgowa odpowiada za prawidłowe przechowywanie dokumentów i ma to też w zakresie obowiązków. Takie działanie z jej strony chyba bez sensu. Czekała na to stanowisko trochę. Przeszła przez wszystkie stanowiska w księgowości, skończyła studia. Została główną, właśnie wczoraj skończył jej się okres próbny i podpisałam powołanie na czas nieokreslony. To ktoś inny.
Leszek02-10-2003 22:01:27   [#05]

Zadziałaj, chodzi o to by nikt nie zarzucił Ci bezczynności w takiej sytuacji.

Pozdrawiam

Danka02-10-2003 22:03:47   [#06]
Ale jak? Policja, kontrola, dochodzenie na własną rękę. Nie wiem.
Janusz z W02-10-2003 22:06:46   [#07]

A może miała konkurencję na stanowisko Głównej?

Bo to chyba nie przypadek, że właśnie tego typu dokumenty zostały przesłane. "Odcinki list płac" - czy były to tzw.. "paski" czy też próbne wydruki list płac? Bo jeśli paski, to przecież mogły przechodzić jeszcze przez czyjeś ręce. Może jakiś stażysta, któremu nie przedłużono stażu, a miał dostęp do komputera wydrukował dodatkowe egzemplarze? Jeśli dobrze Ciebie zrozumiałem, to nie były to Wasze dokumenty księgowe "wykradzione" ze szkoły? Bo jeśli tak, to lepiej zgłoś to organom. Po co mają dowiedzieć się od osób trzecich? Tę żabę i tak będziesz musiała zjeść. Acha! mam nadzieję, że macie niszczarkę. Bo oddawanie niepotrzebnych dokumentów do kotłowni, to niebezpieczny interes.
Leszek02-10-2003 22:09:51   [#08]

Jako dyrektor przeprowadź rozmowy z osobami mającymi dostęp do tej dokumentacji. Zrób z tego notatki i zgłoś sprawę policji. W końcu to dokumentacja, która podlega ochronie danych. A może ktoś nie chce księgowej?

Pozdrawiam

Danka02-10-2003 22:17:39   [#09]
To były paski, przygotowane do zniszczenia. Dziwczyny robiły po remoncie porządki w dokumentach. Pogrupowane paski z danych miesięcy, których pracownicy nie odbierają były w pojemniku dokumentów do zniszczenia, który stał obok szafy. Uwazam, że ktoś je wyjął ale to tylko moje domysły.Konkurencji też nie miała, Jeżeli już to konkurują ze sobą pozostałe dwie panie referentki o etat bo mają po połowie.
Marek Pleśniar02-10-2003 22:57:17   [#10]

Qui bono?

Kiedy Ci sie kończy kadencja?

Danka02-10-2003 23:04:13   [#11]
Za trzy lata. A od 29 września mam mierzenie jakości pracy szkoły z KO. 29.09 była rada z wizytatorem, a 30.09 nadana przesyłka do KO.
Marek Pleśniar03-10-2003 00:46:53   [#12]

aha

to ok, szkodzą ale nie zaszkodzą:-) Za to krwi napsują i moga wpynąc na ocenę - jak organy sie nie połapią.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]