Forum OSKKO - wątek

TEMAT: egzamin na komputerze
strony: [ 1 ]
Gaba02-10-2003 04:23:54   [#01]
wczoraj przeglądałam wnioski o egzamin - specjalną formułe, itp.

lektura tych dokumentów mnie zezlościła - pomijam sformulowania pt. dziecko badane pod kątem dsyleksji, a poniżej anis lowa, czy ma, czy nie ma... pomijam żarty pisane na 1 wzrocu 20 osób, wszytskie te osoby maja to samo - niewyreesukowaną dysleksję, usmiechnęłam się smutno do opinii - gdzie w akapicie jest napisen, że dziecko piszę szybko, pracuje sprawnie, a w podsumowaniu cyt. w związku ze słabym tempem pracy, które obniższy się na egzminie (prorok czy co...), nisokuje się o wydłużenie czasu egzaminu...

Sprawnośc rodziców 25 załawionych od 6 wrzesnia do 30 wrzesnia 2003 opinii - napawa głeboką jesienna melancholią...

To na marginesie. Już mi przeszło, ale -



kiedy  rodzic może prosić o pisanie na komputerze egzaminu przez dziecko, dla mnie jego dziecko pisze czytelnie (wszytsko widać), choć ma dysgrafię... a to się znaczy na arkuszu zbiorczym... nie każda dysgrafia kaze pisac na kompuetrze...

czy i kiedy organizuje się taką formułę - jak pisanie na egzaminie na komputerze.

Zmartwiła mnie ta prośba, nie ukrywam, gdyż nie mam ludzi do obstawienia egzaminu w normalnym trybie, nie stać mnie na zrobienie dodatkowej komisji (3 ekstra osoby). Mam spore liczby dwuprzedmiotowców, ktorzy nie mogą siedzieć na egzaminie w ogóle.
Majka02-10-2003 13:39:14   [#02]

o właśnie!

Też jestem bardzo zainteresowana! Kiedyś, gdzieś widziałam w Bardzo Ważnych Pismach menisa, że uczeń z rozpoznaną dysgrafią, piszący nieczytelnie, ma prawo  na komputerze.

Ale gdzie to było...zabijcie, nie wiem :((

 I nie wiem, czy to już obowiązuje, a za rok matura zewnętrzna (mam kilku kandydatów do takiego zdawania).

Jacek02-10-2003 14:46:00   [#03]

O komputerze był napisane w biuletynie informacyjnym OKE w Krakowie z 2003r na str. 20 (sprawadzian i egzamin gimnazjalny). Dotyczyło to ucznia z dysgrafią piszącego arkusz standardowy A-1:

"Uczeń z dysgrafią może korzystać z pomocy nauczyciela wspomagającego, który zapisuje jego odpowiedzi wówczas gdy pismo ucznia jest nieczytelne. lub zapisuje odpowiedzi za pomoca komputera odłączonego od wewnętrznej i zewnętrznej sieci oraz z usuniętymi programami korekty językowej"

W tym roku nie ma tego w informatorze na rok 2004 i 2005

Gaba02-10-2003 18:46:51   [#04]
To znaczy? Bo pismo mojego kandydata na egzaminowanego z komputerem jest czytelne... choć ma dysgrafię...
Jacek02-10-2003 18:52:29   [#05]
więc bez komputera
Karolina02-10-2003 19:17:38   [#06]

czyli dysgraf od tego roku już nie może na komputerze?

a niepełnosprawny manualnie?

Majka02-10-2003 19:52:40   [#07]

tyle jest na stronie CKE

Procedury dostosowania warunków i form przeprowadzania sprawdzianu/egzaminów dla uczniów z dysfunkcjami
   
Nie wszyscy uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi potrzebują specjalnego wsparcia podczas sprawdzianu czy egzaminu. Dla tych, którzy go potrzebują okręgowe komisje egzaminacyjne we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną opracowały zbiór procedur do przeprowadzenia sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego. Procedury dostępne są na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.


 powrót

Idę szukać na OKE...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]