Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Comenius
strony: [ 1 ]
Iwona130-09-2003 21:36:12   [#01]

znowu zwracam sie o pomoc!

Na jakiej podstawie prawnej dyrektor może udzielić zgody na urop szkoleniowy:

-na wyjazd indywidualny w ramach programu Sokrates-Comenius

- i temu samemu nauczycielowi na wyjazd na wizyte przygotowawczą?

Pani dyrektor w zasadzie sie zgadza, ale ponieważ w naszej szkole to nowość to nie bardzo wie, a ja też szukałam podstaw prawnych i jakoś nie znalazłam. Chciałabym, żeby to było formalnie, a nie tak po cichu.

Na Waszych stronach (no na jednej) widziałam, że niektórzy robią projekty, proszę wyjaśnijcie :-))

AnJa30-09-2003 21:52:29   [#02]
moim zdaniem: WDN
Marek z Rzeszowa30-09-2003 23:01:55   [#03]

Jaki tam urlop?

Jest nazwyklejsza w świecie zagraniczna podróż służbowa.
Więc delegacja - na tej podstawie rozliczysz koszty w Agencji Narodowej.

I nie zapomnij się dodaktowo ubezpieczyć.

Marek

Marek Pleśniar01-10-2003 00:04:12   [#04]
marek się zna, posłuchaj go:-)
elka4001-10-2003 00:32:29   [#05]
zgadza się, tak jest procedura, trzeba tylko dopilnować potwierdzeń, rozliczenie w/g stawek za wyjazd służbowy za granicę, kwoty określa Fundacja (powinny być dołączone informacje w aplikacji)
Gaba01-10-2003 05:01:24   [#06]

z niebaście mi spadli!!!

Marek, czy koszty ubezpieczenia nauczycieli i uczniów wyj. zagr. wpuszczam legalnie w koszty wyjazdu i opłat sokratejskich - właśnie dziś miałam ten wątek zakładać...

Uwaga - sam dyrektor musi prosić aż organ o zezwolenie na wyjazd.

Nasza osoba poprosiła już 10 dni temu, bo w Krakowie wszystko trwa - 1000 lat ma kościół, 650 jakaś tam uczelnia wyższa (zapomniałam jaka), deczyje nabierają mocy prawnej po kilkunastu miesiącach, ot, zabytek - jak wino, im starsze, tym lepsze...

Marek, co ty znowu robisz w Krośnie?
O sam Kraków to się gniewam, bo się 17.09. rozglądałam i zaczepiałam różnycyh facetów na spotkaniu org. Sokratesa i nie zaczepiłam se Marka z Rzeszowa... a chciałam.
Ewa z Szydłowca01-10-2003 07:39:58   [#07]
ubezpieczenie wlicza się w koszty wyjazdu - jak najbardziej legalnie.
Rycho01-10-2003 09:23:12   [#08]

tak jak Marek z Rz powiedział wyjazdy z Comeniusa są najzwyczajniejszymi podróżami służbowymi. Stąd należy zabrać delegację i na miejscu potwierdzić pobyt.

Przy czym rozliczenie kosztów takiego wyjazdu musi być zgodne z określonymi w umowie zasadami. A koszty ubezpieczenia są nie tylko legalne, ale nawet wymagalne.

:-)

Marek z Rzeszowa01-10-2003 09:43:28   [#09]

Ubezpieczenie wyjeżdżających (jesli wizyta jest zatwierdzona przez Agencję Narodową) może być pokryte z grantu.

Dla mnie najciekawsze są Wasze pomysły (z innego wątku) dotyczące podpisywania delegacji służbowych dla dyrektora.

Nasz organ jednoznacznie nakazał nam podpisywanie przez organ właśnie. Dzieje się to szybko i bez śledztwa, więc nie ma o co kruszyć kopii. Ale samo zagadnienie prawne pozostaje ciekawe. Czy delegacja podpisana przez wice jest ważna?

 

Gabo!
Rzeczywiście spieszyłem się bardzo na ostatniej naradzie w Krakowie i nie zdążyłem na umówioną kawę. Ale co ma wisieć nie utonie...
W domu mam nadajnik krośnieński, ale mieszkam jeszcze dalej. Może następny Zlot urządzimy w Beskidzie Niskim, to poznacie te piękne strony.

Pracuję nadal w Rzeszowie, więc w pracy nadaję jak zwykle z Rzeszowa.

Marek (już, kurczę nie wiem skąd...)

Zola01-10-2003 18:43:09   [#10]
u nas także zastrzegł sobie pospisywanie organ
delegacja jednak wygląda ciekawie-jest na niej  pieczątka szkoły i pieczątka i podpis wiceprezydenta
niestety nie zawsze odbywa sie to tak bym chciała
w roku ubiegłym otrzymałam od kuratora zaproszenie na wojewódzka inaugurację roku szkolnego w Szczecinie, chciałam pojechac i wiceprezydent nie podpisał zgody uzasadniajac ,że przecież mam swoją inaugurację (mam zastępce i spokojnie impreza mogłaby odbyć sie bez mej szacownej osoby)  i że w mieście jest inauguracja miejska
szczerze zrobiło mi się przykro, bo żadko krzystam z delegacji, często jeżdżę na szkolenia w soboty i na własny koszt
HenrykB01-10-2003 19:07:02   [#11]

To faktycznie przykre.

Ale wątek by się przydał na ten temat.

Zakładam.

Iwona101-10-2003 23:06:58   [#12]

dzięki

wszystkim.

Podobała wam sie praca w projekcie-my chcemy zacząć

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]