Forum OSKKO - wątek

TEMAT: I co my na to..? Etyka zawodu nauczyciela
strony: [ 1 ]
Krystyna Za26-09-2003 19:09:45   [#01]

25 września br. odbyła się w naszym mieście konferencja (3,5 godzinna) na temat etyki zawodu nauczyciela. Zwołano wszystkich dyrektorów z SP, Gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (około 120 osób)

W konferencji brali udział: Wojewoda Mazowiecki i Kurator, biskup, władze powiatu, etycy.  Bardzo pięknie poprowadzono konferencję bez zbędnego błe, błe... i cóż zauważyłam? otóż dyrektorzy przychodzą na pierwszą godzinę- podpisują listę i zrywają się do ucieczki. Ostatnia godzina konferencji na sali zostaje 22 dyrektorów szkół. I jaki wniosek? po co ta etyka i dla kogo? a może ze mną coś nie tak?

AnJa26-09-2003 19:17:54   [#02]

Zdarzyło mi sie to wiele razy, teraz już rzadziej, bo sam końca nie doczekuję ;-) - wynika to chyba z:
1. Doświadczenia dyrektorów: 90% takich nasiadówek to ble, ble.
2. Szukania rozwiązań konkretnych, w sferze filozoficzno-abstrakcyjnej większość znanych mi dyrektorów nie czuje się najlepiej. Tu lepsi są doradcy metodyczni.
3. Błędu organizatora, który spędził więc przyjechali. Czy ich to interesuje juz nie zapytał.

Krystyna Za26-09-2003 19:30:10   [#03]

Organizatorem było Kuratorium Oświaty w związku z opisywanymi przez media problemami w szkołach. Wojewoda omawiał skargi jakie napływają do rzecznika komisji dyscyplinarnej.

Ja osobiście także selekcjonuję narady i konferencje, bądź też wysyłam kogoś z grona w zastępstwie. Ale taki temat spotkania i plama przed władzami kuratoryjnymi.

Pozdrawiam! :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]