Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ile będziemy mieli dzieci?
strony: [ 1 ]
Romanq26-03-2002 22:25:44   [#01]

Witam!
(do dyrektorów szkól ponadgimnazjalnych.)

Niebawem okres "naboru" uczniów do szkół ponadgimnazjalnych.
Jak i kiedy policzycie pierwszoklasistów?

Mam pewne wątpliwości np:
*ostateczny termin składania dokumentów i jakich?(sierpień?)
*co to jest "...wola nauki w szkole"?
*czy uczeń "zapisany" i "zdany"
-to jest fizycznie czy nie; jako jednostka uczniowska w klasie?

Romanq26-03-2002 22:33:04   [#02]

Kurcze:
-nie wiem skad to "j" się wzięło w linku?

ma być: sierpień

Żaczek27-03-2002 00:16:21   [#03]

Nabór do szkó ł ponadgimnazjalnych.

I. Przyjmowanie podań kandydatów do szkół

      1. Szkoła, do której wpłynęły dokumenty kandydata, nanosi pieczęć na pierwszej stronie  podania

         2.  Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych składają dokumenty w terminie

                                          od 3 kwietnia do 29 maja 2002 r.

         3.  Do podania ( zał. nr. 2) o przyjęcie do szkoły absolwenci gimnazjów dołączają:

·          świadectwo ukończenia szkoły (oryginał) oraz zaświadczenie o wyniku   egzaminu  gimnazjalnego(najpóźniej w terminie 3 dni od daty otrzymania),

·         świadectwo zdrowia  potwierdzające możliwość nauki i pracy w zawodzie,

·         dwie fotografie,        

·         kandydaci z wadami słuchu, wzroku, narządów ruchu i innymi schorzeniami dołączają posiadane orzeczenia kwalifikacyjne poradni psychologiczno – pedagogicznej,

·           kandydaci – laureaci lub finaliści konkursów przedmiotowych dołączają zaświadczenia wydane przez komisje konkursowe,

        II. Kwalifikowanie do szkół

        1. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych ( Technikum,   Liceum)   powinno nastąpić nie później niż 29 czerwca 2002 r. w szkołach pierwszego wyboru oraz nie później niż 5    lipca  2002 r. w szkołach drugiego wyboru.

        2. W Zasadniczej Szkole Zawodowej rozpoczęcie kwalifikowania ustala się na 1 lipca 2002 r.

        3. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do Zasadniczej Szkoły Zawodowej powinno nastąpić do 10 lipca 2002 r.

         4. Kwalifikowanie  zakończy się nie później niż 31 sierpnia 2002 r.

         5. Termin, w ciągu  którego kandydaci umieszczeni na listach kandydatów przyjętych do szkół będą zobowiązani potwierdzić wolę     podjęcia nauki w danej szkole  wynosi trzy dni od wywieszenia listy.

 

 

bogna27-03-2002 12:12:58   [#04]

nabór do ponadgimnazjalnych

harmonogram naboru ogłoszony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest umieszczony na stronie mojej szkoły:

www.zsb.konin.lm.pl

A jak rozwiązać deklarację woli podjecia nauki w danej szkole? - nie mam żadnego mądrego pomysłu!

bogna27-03-2002 17:24:24   [#05]

Stan

Może Ty masz jakiś pomysł - w jaki sposób uczniowie będą wyrażać swoją wolę ?

 Może każdy kto woli uczyć się w tej szkole (a nie innej) przyniesie prezent dla dyrektora?

stan27-03-2002 18:09:41   [#06]

????????!

Nie wiem co na to urząd skarbowy ?
Może lepiej nie wywoływać wilka z lasu.

A poważnie. Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. Myśląc na "gorąco" chyba zaproponujemy podpis na liście kandydatów do danej klasy. Mam takie możliwości lokalowe i kadrowe, że przyjmę wszystkich, którzy chcą się u mnie uczyć. Może być problem z klasami równoległymi. Np 80 chętnych - za dużo na dwei klasy a za mało na trzy. Zastosujemy uporządkowanie listy wg największej liczby punktów; ci którzy nie zmieszczą się otrzymają propozycję profilu zbliżonego. I w tej sytuacji część może zmienić szkołę. Jakieś potwierdzenie rodziców/opiekunów musi być.

Pozdrawiam
stan

Romanq27-03-2002 22:25:56   [#07]

"Pomroczność jasna"? :-))))

*1
A nie wystarczą potwierdzone kopie?
Skoro ma "wszędzie zdawać"... oryginał, może i powinien zachować!
*2 
A jak zachoruje i "wysadzi" z listy (w sierpniu) ucznia punktami przyjętego w czerwcu? -klasa ma już 37?
*3
A jak się rozmyśli i pójdzie do innej:
zabierze dokumenty (-po podpisie o "woli"), jest 25-ty (do klasy, więcej chętnych brak?)
Wniosek:
Skoro są "martwe dusze" i nabór trwa aż do pierwszych dni września? Listy są nierzetelne.
Mało tego, dają błędny "obraz naboru", a co to pociąga za sobą chyba Dyrektorom nie muszę tłumaczyć...

Mariola27-03-2002 23:14:00   [#08]

to może klasy będa mniejsze?

no 25 osób?

Żaczek28-03-2002 08:58:24   [#09]

Numery...

 

Organ zarejestruje np.1000 kwalifikowanych, a przystąpi 1500. Oj będą numery, będą..!! A jak będzie naprawdę okaże się 1 września. "Wolę" można poświadczyć podpisem w każdej szkole.

Gaba28-03-2002 16:56:05   [#10]

Nie proś o to bociana...

a ja proponuję co innego, zamiast narzekania - nauczyciele brać sie do roboty i robić dzieci, co narzekacie i narzekacie, to wy jesteście winni, dzieci wam brak to se je zróbcie. Ot, i co. Nauczycielki podnosic dzietność, nie lenić się, zapałeniać sobie klasy...

Sądzę, że organy tak często myślą, znam  szkołę, gdzie niezapisanie dziecka nauczycielskiego do tej właśnie placówki, gdzie naucza dany nauczyciel ,jest odbierane jako nietakt.

:)

Gaba
Mariola28-03-2002 18:13:44   [#11]

znam  szkołę, gdzie niezapisanie dziecka nauczycielskiego do tej właśnie placówki, gdzie naucza dany nauczyciel ,jest odbierane jako nietakt.

Gaba, o co w tym zdaniu chodzi?

Romanq28-03-2002 20:51:24   [#12]

organy

No to niech... te organy się wezmą do roboty!
Wesołychzdrowych i weselszych!
Tak jakoś w tradycji: Wielkanoc smutniejsza niż Boże Narodzenie...
Teraz, wreszcie wiem!
"Chiba" o te dzieci.... (przyrost) chodzi?!

Gaba28-03-2002 21:33:35   [#13]

a tam zaraz, o co chodzi...

Mariolko, własnie o to, chodzi, o czym piszę -
niezapisanie dziecka nauczycielskiego do pewnej krakowskiej szkoły, gdzie uczy nauczyciel (będący autorem siedmiolatka - kandydata do podstawówki),
jest odbierane przez grono nauczycielskie  jako uderzenie w żywotne interesy placówki... no, kiedy jest np. 15 nauczycieli mających dzieci, kiedy oni zapiszą 15 do szkoły, a  to jest po 3-5 łebków więcej...spoza rejonu... - takie perpetuum mobile... wszytskie dzieci nauczycielek zapylają do szkoły mamusi.


Gaba, o co w tym zdaniu chodzi? O nic nie chodzi w tym zdaniu... trza się wziąc do roboty, bo będziemy musieli pozamykać interesy...
Marek Pleśniar28-03-2002 21:52:03   [#14]

hmm

tp teraz oczekuję eskalacji żądań

nie... spowodowanie nowego przyszłego ucznia będzie w złym tonie!!!!!

Mariola28-03-2002 22:55:25   [#15]

kurka Gaba

tyle roboty przed świętami a ty jeszcze gonisz do TAKICH prac?

trzeba już , od zaraz?

a nie można w święta?

:-)))))))))

Marek N29-03-2002 01:41:55   [#16]

Organy, interesy

Oczom nie wierzę. Może za wcześnie farbowaliście jajka?
Gaba29-03-2002 04:10:35   [#17]

malowane jaja - rypło się wreszcie

Z tymi jajkami to było tak... przed laty w Galerii Mleczki była sobie taka kartka świąteczna buszmen do buszmena mówi - te, słyszałeś, ze dzieś  daleko stąd jest lud, który na wiosne maluje sobie jajka...

Ot, i cała prawda
Marek N29-03-2002 04:12:16   [#18]
To co, farby tak na nich działają?
stan29-03-2002 13:58:24   [#19]

...

Kuma do kumy.
Co Wasz stary robi?
Jajka maluje.
!?
A od kiedy z niego taki kokiet?
;-)
stan

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]