Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Winda dla niepełnosprawnych
strony: [ 1 ]
Wojciech Tański26-09-2003 12:28:29   [#01]

Proszę o podpowiedź, gdzie szukać źródeł finansowych na przystosowanie budynku szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym roku do 1 klasy przyjęlismy dziewczynkę poruszającą się na wózku. Cieszę się ogromnie, że mama zdecydowała się na zapisanie dziecka do szkoły rejonowej. Na razie sobie jakoś radzimy - panowie z obsługi wnoszą i znoszą wózek, wszystkie zajęcia są na parterze. Ale taki stan to prowizorka. Konieczne jest wyposażenie szkoły w windę. Ułatwi to także innym rodzicom dzieci niepełnosprawnych podjęcie decyzji o posłaniu dziecka do naszej szkoły.

Dowiadywałem się, że winda z dobudowanym szybem to koszt rzędu 150 000 zł.

Do jakich drzwi można pukać z prośbą o pomoc? Poza gminnymi rzecz jasna.

Piotrek26-09-2003 12:55:18   [#02]

pukajcie, a będzie Wam otworzone (?)

Wybudowałem taką windę parę lat temu. Połowę pieniędzy ok. 80 tys. dostałem resztę dozbieraliśmy.

Pierwszy adres to PFRON, ale radzę spróbować w wojewódzkim. Dobrze, aby ktoś ten wniosek pilotował, ja korzystałem z pani senator. Zawsze w okolicy ktoś taki się znajdzie.

Radzę zwrócić się także do dep. spraw społ. przy Prezydencie RP. Czasem pomagają. Poza tym kilka fundacji.

Na privie możemy pogadać.

Życzę powodzenia.

Ewa z Rz26-09-2003 21:35:21   [#03]

albo...

zakupić pojazd (gąsienicowy, akumulatorowy) wożący wózek po schodach - koszt znacznie mniejszy, ok 15 tys zł.

Mam taki...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]