Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatkowe zatrudnienie nauczyciela bibliotekarza
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane25-09-2003 22:02:42   [#01]
Bardzo proszę o pomoc w kwestii ustalenia sposobu obliczania wynagrodzenia
Stan faktyczny : nauczyciel zatrudniony jest w tej samej szkole w pełnym wymiarze godzin na stanowisku nauczyciela bibliotekarza i dodatkowo jako nauczyciel WOS-u w wymiarze 5 godzin tygodniowo. Posiada pełne przyotowanie do prowadzenia obu rodzajów zajęć. Według jakiego przelicznika (1/30 czy 1/18 )powinien byc wynagradzany za godziny dydaktyczne ? Jaka jest podstawa prawna ?
Z góry dziękuję za pomoc !
ela
Macia25-09-2003 22:10:29   [#02]

U nas

rozstrzyga to regulamin ustalony przez organ prowadzący.

N-el ma liczone za godzinę stosownie do tego jaki jest wymiar etatowy danego przedmiotu czy szczebla. W przypadku jaki opisałaś za te 5 godzin miałby płacone z wymiaru biblioteki czyli 1/30, np. w zerówce 1/22. jesli ma zastepstwa doraźne jakiegos przedmiotu to 1/18

Janusz z W25-09-2003 22:27:57   [#03]

To już regulamin musi określać

W gminnym regulaminie, którego byłem autorem (choć nie ukrywam, że korzystałem też z pomysłów "wygrzebanych" na I-necie) zawarłem taki oto zapis:

Wynagrodzenie za jedną godzinę ponadwymiarową oraz doraźne zastępstwo nauczyciela ustala się; dzieląc przyznaną nauczycielowi stawkę wynagrodzenia zasadniczego (łącznie z dodatkiem za warunki pracy, jeżeli praca w tej godzinie została zrealizowana w warunkach uprawniających do dodatku) przez miesięczną liczbę godzin tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin, ustalonego dla rodzaju zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, realizowanych w ramach godzin ponadwymiarowych.

Taki zapis pozwala na płacenie nauczycielowi, zgodnie z tym co robi. Wydaje mi się, że brak takiego zapisu uniemożliwia liczenie wynagrodzenia za godziny WOS-u z pensum 18 godzinnego. Chyba, że zawarta zostanie osobna umowa.

Janusz z W25-09-2003 22:29:18   [#04]

Znowu zamarudziłem

;-)))
Macia25-09-2003 22:32:08   [#05]

Dokładnie

jak opisał to Janusz. W poprzednim moim poście zrobiłm błąd pisząc że te 5 godz. ma z 1/30 bo odwróciłam sytuacje. Myslałam , że ma etat n-la a 5 godz. biblioteki. Powinno byc z 1/18
Ewa z Rz26-09-2003 00:17:43   [#06]

U mnie taki n-l powinien mieć na nauczanie WOS-u  osobną umowę - może tak być bo jest to inne stanowisko, inny rodzaj pracy, rozliczany innym pensum. Organ nie dopuszcza łączenia godzin w sytuacji gdy wg jednego pensum jest cały etat.

AnJa26-09-2003 11:30:16   [#07]
Dwie umowu z jednym nauczycielem w tej samej szkole? Ciekaw jestem co na to księgowa, a zwłaszcza zusowski PłatnikII;-)
Ewa z Rz26-09-2003 21:32:00   [#08]

nie ma problemu

Ja tak mam (1/2 etatu polskiego na zastępstwie i 1/2 etatu biblioteki na stałe) i jest ok.

Dla Płatnika jest to zatrudnienie w pełnym wymiarze, a jak sie umowa na zastepstwo skończy to będzie zmniejszenie wymiaru.

AnJa26-09-2003 21:52:08   [#09]

Jasne:-)

MaDem26-09-2003 22:04:38   [#10]
W mojej szkole jest sytuacja podobna. Za godziny dydaktyczne płacimy wg 1/18.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]