Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zeszyt zarządzeń
strony: [ 1 ]
Macia25-09-2003 20:04:28   [#01]
Jakie informacje tam zamieszczacie? czy są to tylko zarządzenia z prawdziwego zdarzenia tzn. z podstawą prawna i wszystkimi cechami tego aktu czy równiez inne informacje np. o posiedzeniu rady pedagogicznej.
Bożenak25-09-2003 20:20:15   [#02]

U mnie funkcjonuje; 1. KSIĘGA ZARZĄDZEŃ ( Zarządzenie z dnia.... nr.../....dyr....SP...... w sprawie .....

podstawa prawna......

zarządzam co następuje....

2. Zeszyt informacji - tam piszę o zleconych zadaniach, przypominam o czymś, informuję o posiedzeniu RP i innych bieżacych sprawach.

Zarówno w 1 jak i 2 nauczyciele podpisują, że się zapoznali z w/w.

Macia25-09-2003 20:23:54   [#03]

Tak myślałam

że coś mam nie tak bo u mnie jest tylko zeszyt informacji a zarzadzenia są na kartkach numerowane i wkładane do segregatora. Bożenko dzięki za podpowiedź
Bożenak25-09-2003 20:33:35   [#04]
Myślę , że to wcale nie jest nie tak. Jest ok. (według mnie). Nie dodałam, że niektóre zarządzenia są długie, piszę je na komuterze ...i  zszywaczem wpinam do ksiegi. Zachowuję kolejność zarządzeń , ale po prostu nie chce mi się ich przepisywać. Nie wiem czy to jetst dobrze, ale wydaje mi sie , że skoro masz na kartkach , ponumerowane , spięte w jedną całość to jest w porządku. Nawet wygodniej, bo jak już wspomniałam księga to i dodatkowy wydatek i nie zawsze się sprawdza.
beera25-09-2003 21:26:15   [#05]

ja też

wszystko na komputerez

numeruję i wpinam sukcesywnie

Gaba26-09-2003 06:36:50   [#06]

U mnie chronologia to wszytsko porządkuje... hmmm

A ja mam jeden zeszyt, gdzie pojawiają się sukcesywnie infomacje - pisane na koputerze oraz ręcznie.

Są to wpisy o charakterze zarządzeń (numer data) oraz zalecenia, uwagi bieżące, wskazówki.
beera26-09-2003 08:13:38   [#07]

jak gaba

mam to w jednym:-)

trudno byloby w kilku- no, w kazdym razie niewygodnie dla mnie i nauczycieli

Gaba- zarządzenie numerujesz osobno?

apje26-09-2003 08:46:03   [#08]
A jaką podstawę prawną podajecie w zarządzeniu informującym o posiedzeniu RP, np. szkoleniowym.
Gaba26-09-2003 09:04:05   [#09]
Asiu - tak, zarządzenia mają swoje numery niezależne numerowane 1/2003 (przyczym 1 to jest pierwsze w roku szkolnym) z dnia 2 wrzęsnia w sprawie... a potem zalecenia, wnioski, wskazówki infomacje, zaproszenia, inne organizacje dnia (z kalendarza wynika, że a w ks. zarządzeń są szczegóły). To samo pisze na plakatach dla uczniów. Jest z tym coraz lepiej - dzieci maja tablicę informacyjną.

Apje - ja nie podaję podstawy, bo rady są wypisane osobno na cały rok, zaplanowane odgórnie w kalendarzu czyli terminy są sztywne ( w stosunku do ptrzeb, wniosków), chyba ze trzeba zwołać nazwyczajną... ale gdzie jest powiedzine, że zarządzeniem... Można zarzązeniem, ale nie jest powiedzne w regulaminie RP, że musi być. Hmm, zastanwaim się, czy nie robię jakiejś głupoty.
krystyna26-09-2003 14:23:38   [#10]

Od powstania gimnazjum - jest to jedna "Księga zarządzeń", prowadzona jak i Gaby i u Asi...

A dyr. "zarządza" w niej m. in.:

  • zebrania rady pedagogicznej (z proponowanym porządkiem obrad)
  • spotkania (zebrania) z rodzicami (a zwłaszcza, co im ważnego przekazać)
  • powołanie komisji kwalifikacyjnej
  • powołanie i sklad zespołów nadzorujących (egzamin)
  • powołanie zespołów doraźnych (do opracowania czegoś tam...)
  • powołanie szkolnych komisji konkursowych
  • terminy dotyczące klasyfikacji i promocji (do kiedy, kogo i o czym należy poinformować, do kiedy oceny wpisać itp...)
  • bardzo ważne sprawy organizacyjno - porządkowe
fredi30-09-2003 19:06:17   [#11]
a co inni piszą w zarządzeniach ?
Macia30-09-2003 19:23:23   [#12]
w jakich sprawach jest zarządzenie dyra a w jakich decyzja?
AgataK30-09-2003 20:02:31   [#13]

Ostatnio na jakimś szkoleniu powiedziano nam, że np. powiadomienie rady powinno być w Księdze Zarządzeń, jeśli taki zapis znajduje się w regulaminie, tzn. zapis o sposobie powiadamiania o radzie ped.

Poza tym w takiej księdze wpisuję zarządzenia także dla prac. adm. i obsługi, np. o wprowadzeniu zmiany do reg. pracy i konieczności zapoznania się z tym.

Kiedyś zaprzyjaźniona wizytatorka, wcześniej dyrektorka szkoły poradziła mi tak: jeśli napiszę w formie zarządzenia i inni pod tym się podpiszą, to w razie czego ja jako dyr jestem chroniona i to niestety się sprawdza. Inaczej trudno egzekwować, bo tłumaczą się, ze nic nie wiedzieli, nie zauważyli lub coś tam. A tak czarno (lub niebiesko :-))) ) na białym mają, że zostali powiadomieni.

Do niedawna też z tego mało korzystałam, ale życie mnie nauczyło ...

Polecam korzystanie z księgi i wpisywanie wszystkiego, co się chce koniecznie wyegzekwować.

pozdrawiam

Agata

fredi30-09-2003 20:04:58   [#14]
 a jeżeli zarządzenia wywiesza się w pokoju nauczycielskim to nie wystarczy?
AgataK30-09-2003 20:06:25   [#15]

A jaki masz dowód, że się z nim zapoznali, skoro nikt sie pod tym nie podpisał???????

:-)))

Marek Pleśniar30-09-2003 20:08:02   [#16]

w regulaminie pracy powinno byc podane miejsce, sposób przyjety w firmie dla informowania pracowników o wszelkich sprawach.

Mają oni obowiązek dowiadywać sie w ten sposób.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]