Forum OSKKO - wątek

TEMAT: klasa sportowa
strony: [ 1 ]
Gaba25-09-2003 18:08:26   [#01]
kto z was ma klasy sportowe, zwłaszcza sportów takich rzadszcyh np. czy jest w Polsce klasa szachowa, albo strzelecka... jak się takie coś zakłada, jakie są przepisy...

Podzielcie się uwagami. Dziękuję.
Bewa25-09-2003 19:21:09   [#02]

klasy sportowe

Mam klasy sportowe o profilu piłki siatkowej. realizowany jest w nich program autorski tz.własny. Ilość uczniów i godzin w-f , a także inne przepisy określa rozporządzenie (jest w vulcanie pod hasłem "klasy sportowe"). Zwiększona liczba w-f wiąże się z finansami, a więc musisz dogadać się z organem prowadzącym.Jest jeszcze jedno rozporządzenie (mam w szkole), które określa badania lekarskie jakim musi być poddany kandydat oraz potwierdzenie lekarza medycyny sportowej. Właśnie uganiałam się za takim lekarzem, bo w moim mieście nie ma człowieka z taką specjalnością. Trzeba mieć na te badania pieniądze ok. 125 zł od ucznia (szukam taniej).
Piotrek26-09-2003 12:17:21   [#03]

witaj Bewa

ja też mam 3 klasy sportowe - też siatkówka i tez nie mamy w naszym miasteczku lekarza med. sportowej.

Mimo wszystko - klasy sportowe to znakomite rozwiązanie dla coraz gorzej zbudowanej i ospałej młodzieży, to usługa ponadstandardowa i dlatego konieczna jest zgoda organu prowadz. Mój na razie się zgadza...

Gaba26-09-2003 18:37:19   [#04]
jak robicie nabór, czy macie testy?

Planuję (mam trenera - program autorski) taki sport, gdzie sa tylko dwie takie klasy w Polsce - organ się wstępnie zgadza... ile macie godzin wf?

Bo mój sport jest bardzo statyczny... lekarza do niego nie trzeba... ale gdyby...
wiem, że 2 godziny będą się musieli się ruszać, ale 4 trening... więc, ile macie wf dołożone?
Lucyna N26-09-2003 19:21:12   [#05]

U nas (gimnazjum) klasy sportowe - siatkówka dziewcząt - to  kontynuacja ze szkoły podstawowej. Przetasowania następują ze względu na zmianę rozporządzenia w sprawie ich tworzenia. Liczba "trenujących" została określona na min. 20 osób. Stąd z kilku grup już istniejących tworzy się jedną - liczniejszą. Czasem wraz z klasą dostaję ich trenera z podstawówki.

Organ prowadzący do 3 godz. wf dokłada 7 godz. dodatkowo. Razem: 10 godz. na tydzień.

Piotrek27-09-2003 20:46:24   [#06]
Tak, robimy testy. Sami opracowują je nauczyciele. Nauka także odbywa się na podstawie pr, autorskiego. Liczba godzin - chyba minimum 8, potem coraz więcej. to jest w rozporzadzeniu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]