Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomocyyyyyyyyy!! Radni zwariowali!
strony: [ 1 ][ 2 ]
Slav24-09-2003 18:43:37   [#01]

Kochani ratujcie!

Dzisiaj w czasie sesji gminy Korczew radni ogłosili plan reorganizacji oświaty gminnej:

1. zwolnienie dyrektorów szkół

2. ustanowienie jednego dyrektora zarządzającego placówkami w całej gminie

3. radykalne cięcia finansowe.

Jeśli chodzi o pkt 3 to mają takie prawo, ale czy mogą zrobić taki numer. Pilnie proszę o namiary aktów prawnych (najlepiej z adresami stron), które wykluczą ten pomysł. Muszę przygotować się do piątku - posiedzenie Komisji Oświaty.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.

Slavek

PS

Resztę szczegółowo opiszę, jak mi "nerw" przejdzie. Na dzisiaj mam po dziurki w nosie.....

Pozdrawiam

Slav

RomanG24-09-2003 18:49:03   [#02]
Ustawa o systemie oświaty stanowi, że placówką kieruje dyrektor. Każdą! :-))
Slav24-09-2003 18:55:14   [#03]

Przepraszam!

Z "tych nerw" :) podpisałem się nickiem. Teraz to nadrabiam ;)

PZDR

Sławek Kaleta

PSP Korczew/Bugiem

Slav24-09-2003 18:59:22   [#04]

Do Romana

HM!

Teoretycznie ja nią kieruję, ale radni chcą mnie i moje koleżanki wywalić z pracy w ramach poszukiwanie "oszczędności". I tu jest pies pogrzebany...

Poszukuję aktów prawnych, które jednoznacznie ograniczą takie "reformy"

Sławek Kaleta Slav

Marek Pleśniar24-09-2003 19:06:36   [#05]

a czy planowana jest zmiana statusu szkół?

 np połączenie w jakis zespół albo likwidacja i zamiana większości w filie jednej z nich?

Slav24-09-2003 19:12:48   [#06]

Do Marka

Wszystko jest możliwe. Radę opanował delikwent pałajacy nienawiścią do szkół, który na posiedzeniach wali pięścią w stół i wykrzykuje: "ja wam kur... pokażę" , "oświata doprowadzi gminę do ruiny" itp. Niestety ma spore poparcie kolegów z Samoobrony...

To jest jego najnowszy pomysł.

beera24-09-2003 19:19:26   [#07]

wiesz co?

Mam wrażenie, że skończy się to tylko na wkurzeniu się nawzajem

te pomysly sa dość absurdalne i nawet nie wiadomo jak to komentować.

Może chodzi chlopu o powstanie zespołów obsługi szkoł, co dopuszcza OSO?

Lub o powstanie jednej szkoły z oddzialami zamiejscowymi?

Coś tam kombinuje ale dość śmiesznie brzmi calość:-)

Choc ja wiem, czy smiesznie? Strasznie jakoś...

RomanG24-09-2003 19:23:28   [#08]
I smieszno, i straszno...
Marek Pleśniar24-09-2003 19:24:53   [#09]

to co?

osmieszamy czy straszymy?

hę?

pilnuj Sławek tej sprawy - co z siecią szkół bo na razie to brzmi niepoważnie. Moim zdaniem nalezy się przygotowaćna kilka etapów.

Najpierw zwalczyć absurd pomysłu z jednym dyrektorem a jakby w wielu osobach:-)

Potem pójdą po resztki rozumu do głowy i zaczną z tym co piszemy - zespół albo filie.

Na to też nalezy sie przygotować.

Slav24-09-2003 19:33:09   [#10]

Do Asi

Dzięki za współczucie, ale ten delikwent ma zamiar to wcielić w życie! Z podsłuchanych przez "życzliwych" rozmów spod budki z piwem wiem, ze odgraża się,że tych "głupich ..." (sorry nie będę cytował) załatwi na cacy i teraz mogą mu "naskoczyć" bo jego córka już skończyła gimnazjum.... Ma za soba spore poparcie (Samoobrona). Powtarzam PILNIE potrzebuję namiary na akty prawne, które JEDNOZNACZNIE przekreślą "reformatołskie" pomysły.

AnJa24-09-2003 19:41:48   [#11]

Wszystko jest w UoSO:

1.Odwołanie dyrektora:

Art. 38.

1. Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce:

1) odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie:

a) złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem,

b) ustalenia negatywnej oceny pracy lub negatywnej oceny wykonywania zadań wymienionych w art. 34a ust. 2 w trybie określonym przepisami w sprawie oceny pracy nauczycieli - bez wypowiedzenia,

c) złożenia przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny wniosku, o którym mowa w art. 34 ust. 2a,

2)  w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty, a w przypadku szkoły i placówki artystycznej oraz placówki, o której mowa w art. 2 pkt 7, dla uczniów szkół artystycznych prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, może odwołać nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w czasie roku szkolnego bez wypowiedzenia.

Czyli gdyby chcieli w trakcie roku szkolnego - a o to im chyba chodzi- to piłka jest po stronie K.O.

.

2.Mogą zlikwidować  - na razie tak, ale zdaje się że niedługo za zgodą K.O. -bedzie trudniej.

Art. 59. 

1. (Szkoła publiczna, z zastrzeżeniem ust. 2, może być zlikwidowana z końcem roku szkolnego przez organ prowadzący szkołę, po zapewnieniu przez ten organ uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole publicznej o tym samym albo zbliżonym profilu. Organ prowadzący jest obowiązany co najmniej na 6 miesięcy przed terminem likwidacji zawiadomić rodziców uczniów, właściwego kuratora oświaty oraz właściwy organ jednostki samorządu terytorialnego o zamiarze likwidacji.

3.Mogą powołać Zespół - chyba o to im chodz, też ma być od niedługo zgoda K.O.

Art. 62. 

1. Organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych, rad szkół lub placówek i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół lub placówek, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej.

2. Dyrektor zespołu jest dyrektorem szkoły lub placówki w rozumieniu ustawy.

3. Utworzenie zespołu następuje w trybie art. 58, z tym że akt założycielski wymaga zaopiniowania przez rady pedagogiczne.

Art. 58. 

1. Szkołę lub placówkę publiczną zakłada się na podstawie aktu założycielskiego, który określa jej typ, nazwę i siedzibę.

2.Akt założycielski szkoły publicznej, w której realizowany jest obowiązek szkolny, oprócz danych wymienionych w ust. 1, określa także jej zasięg terytorialny (obwód), a w szczególności nazwy miejscowości (w miastach nazwy ulic lub ich części) należących do jej obwodu, a także podporządkowane jej organizacyjnie szkoły filialne. Szkole publicznej, prowadzonej przez osobę fizyczną lub osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego, nie ustala się obwodu, chyba że osoba prowadząca wystąpi z takim wnioskiem.

6. Organ lub osoba, o których mowa w art. 5 ust. 2, zakładająca szkołę lub placówkę podpisuje akt założycielski oraz nadaje pierwszy statut.

7. Akt założycielski i statut szkoły lub placówki publicznej przesyła się właściwemu kuratorowi oświaty oraz innym organom właściwym do sprawowania nadzoru pedagogicznego nad szkołą lub placówką.

Zespół może powstać też dopiero od września - czyli na razie to raczej rozprowadzanie i sondowanie opinii.

Nie zmienia to faktu, że jeśli zechca to zrobią.

RomanG24-09-2003 19:47:46   [#12]
"ja wam kur... pokażę"

Typ ekshibicjonisty.
Jakby naprawdę był do czegoś zdolny, to krzyczałby raczej:
- Ja was, k..., wszystkich wyp...
Slav24-09-2003 19:49:05   [#13]
:)     ale przez łzy wściekłości!
AnJa24-09-2003 19:53:22   [#14]

Niestety jest to poważne - tego typu pomysły chodzą za niektórymi samorządowcami od jakiegoś czasu. Teraz, w związku z planowanym zwiększeniem uprawniwń K.O. w tej kwestii(likwidacja, łączenie w zespoły za zgodą) zaczynaja przyspieszać. W trakcie prywatnych spotkań z naszymi decydentami parę razy uczestniczyłem w temacie: a czemu nie 1 zespół, nawet rozrzucony w terenie, z 1 dyr. i kilkoma wice w placówkach, sprawnym zespołem administracyjnym ...itp. Rozmowy miały charakter mocno teoretyczny, ale argumenty za jakieś pojawiały się.

Z mojej praktyki: 1,5 roku temu chciano moje gimnazjum połaczyć w zespół z SP. Postawiła się mocno Rada Pedagogiczna (moja, SP przyklepała), trochę zrobili rodzice, udało sie przekonać kilku radnych i pomysł gotowy niemal na 100% padł. W efekcie ja w wakacje szukałem innej pracy, ale szkoła została i do pomysłów  z Zespołem na razie nikt nie wraca.

Marek Pleśniar24-09-2003 20:15:34   [#15]

prawo to za mało.

Utworzenie zespołów jest zgodne z prawem.

Trzeba poruszyć społeczność lokalną i prasę tudzież.

Slav24-09-2003 20:15:37   [#16]

   To ja dzisiaj rano...

A teraz to tylko  i katar!    :)

Slav24-09-2003 20:20:13   [#17]
Tutaj nie chodzi o zespół czy zespoły! Wg radnych należy zmniejszyć liczbę dyrektorów (3 SP i 1 gimnazjum w gminie) w ramach oszczędności. Tak naprawdę to prywatna wojenka jednego z wpływowych (krzykliwych) radnych. On ma nam pokazać. Były już anonimy do KO (wyśmiane przez nas i wizytatorów). Teraz jest atak z innej strony. Potrzebuję argumentów do "dyskusji" z tym panem.
Slav24-09-2003 20:23:19   [#18]
Argumentów prawnych oczywiscie!
Majka24-09-2003 20:25:51   [#19]
Niech ten "pojedynczy" dyrektor zażąda poczwórnego (co najmniej!) dodatku funkcyjnego. Najlepiej w wysokości pensji 4 dyrków....
Marek Pleśniar24-09-2003 20:26:41   [#20]

hmm, więc należy sprawę osmieszyc,

Masz UOSO. Co więcej potrzebne? Umów się do KO, które w sprawie jakoś przecież udział weźmie i się z nimi naradź.

Marek Pleśniar24-09-2003 20:29:22   [#21]

aha

powiedz Sławek,  czy to oficjalne? Czy Rada Gminy czy jak jej tam coś juz w tej sprawie robi?

Innymi słowy czy mozna zając oficjalne stanowisko w tej sprawie - wobec istniejących dokumentów i poczynionych kroków. Chetnie do nich wystosuję zapytanie by odpowiedź OSKKO - zarzad - otrzymało i rozwazyło. Ale musi to być reakcja na fakty a nie gadanie radnego.

Slav24-09-2003 20:32:44   [#22]
Jak dotąd jest to "gadanie" grupy radnych. W piątek lub poniedziałek ma zebrać się komisja oswiaty i przedyskutować ten pomysł. Dlatego cała nasza dyskusja. Pomysł jest "na poważnie" i ja do niego tak podchodzę.
AnJa24-09-2003 20:34:44   [#23]

Prawnie to można to co niżej - czyli zespół. Inaczej, bez likwidacji kierowanej przez niego szkoły,  stanowiska dyrektora  zlikwidować się nie da!

Jeśli naprawdę tacy nieuswiadomieni to ich też nie dokształcaj - jeśli podejmą niezgodna z prawem uchwałę( chociaż nie wiem jakiej ona mogłaby byc treści, bo ja takiej wymyślic nie potrafię;-) to i tak: wójt musi Was zwolnić, tzn wypowiedzię warunki, cofnąć dodatki itp - a on jest z urzędu od krzykaczy mądrzejszy. Jest jeszcze wojewoda, który sprawuje nadzór nad samorządowym prawodawstwem - a takiego knota prawnego na pewno nie puści.

Jeśli się jednak uprą to tak zmienią regulamin, że sam odejdziesz. Np.obniżenie pensum - do 17 godzin, dodatek funkcyjny -1 zł, motywacyjny od 1 do 3 zł ;-)

Jakby gdzieś szukali doradcy dla samorządu -  poleccie moje usługi ;-)))

Marek Pleśniar24-09-2003 20:38:05   [#24]

ano racja. Niestety świeta prawda.

Trzymaj rękę na pulsie i nam tu pisz to sie ponaradzamy:-)

Własciwym momentem na reakcję jest moment oficjalny.

Marek Pleśniar24-09-2003 20:39:12   [#25]
a Twoim radnym dedykuję:
fredi24-09-2003 20:39:36   [#26]

zachowaj spokój!!!!!

 "ja wam kur... pokażę" , "oświata doprowadzi gminę do ruiny" itp. Niestety ma spore poparcie kolegów z Samoobrony...

Na takie numery łasa jest prasa.

Daj im cynk, tylko tak, zeby ni9kt nie wiedział , że to ty.

Jeszcze raz: tylko spokój cię moze uratować, albo następne wybory

Wiceprzewodniczący rady.

Gaba24-09-2003 20:44:00   [#27]
Marku, gdzie to było... Towarzystwo Głupich Kroków...

Monthy?
Leszek24-09-2003 20:55:52   [#28]

USTAWA
z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty
(Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 i Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 141, poz. 943, z 1998 r. Nr 117, poz. 759 i Nr 162, poz. 1126, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, Nr 19, poz. 239, Nr 48, poz. 550, Nr 104, poz. 1104, Nr 120, poz. 1268 i Nr 122, poz. 1320, z 2001 r. Nr 111, poz. 1194 i Nr 144, poz. 1615 oraz  z 2002r. Nr 41, poz. 362 i Nr 113, poz. 984 i Nr 141, poz. 1185, a także Nr 200, poz. 1683; z 2003 r. Nr 6, poz. 65 i Nr 128, poz. 1176 , Nr 137, poz. 1304)

art 17. ust. 4. Rada gminy, z uwzględnieniem ust. 1 i 2, ustala plan sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę, a także określa granice obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjów, z wyjątkiem specjalnych, mających siedzibę na obszarze gminy, z zastrzeżeniem art. 58 ust. 2. W przypadku publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez inne organy, określenie granic ich obwodów następuje w uzgodnieniu z tymi organami. Uchwała rady gminy podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

art. 17. ust. 6. Ustalanie planów sieci publicznych szkół, o których mowa w ust. 4 i 5, następuje po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty o zgodności planu z przepisami ust. 1-5.NOWOŚĆ

art. 62.1. Organ prowadzący szkoły różnych typów lub placówki może je połączyć w zespół, z zastrzeżeniem ust. 5a-5c. Połączenie nie narusza odrębności rad pedagogicznych, rad rodziców, rad szkół lub placówek i samorządów uczniowskich poszczególnych szkół lub placówek, o ile statut zespołu nie stanowi inaczej.NOWOŚĆ
1a-1c / skreślenie /
2. Dyrektor zespołu jest dyrektorem szkoły lub placówki w rozumieniu ustawy.
3. Utworzenie zespołu następuje w trybie art. 58, z tym że akt założycielski wymaga zaopiniowania przez rady pedagogiczne.
4. W zakresie uregulowanym odmiennie w statucie zespołu tracą moc postanowienia zawarte w statutach połączonych szkół lub placówek.
5. Organ prowadzący zespół szkół lub placówek albo szkół i placówek może wyłączyć z zespołu niektóre szkoły lub placówki , włączyć do zespołu inne szkoły lub placówki, a także może rozwiązać zespół za zgodą kuratora oświaty. W przypadku wyłączenia szkół lub placówek z zespołu oraz rozwiązania zespołu, przepisów art. 58 i 59 nie stosuje się.
5b. Połączenie w zespół przedszkola ze szkołą podstawową albo z gimnazjum, szkoły podstawowej z gimnazjum albo przedszkola ze szkołą podstawową i gimnazjum wymaga pozytywnej opinii kuratora oświaty. /NOWOŚĆ

USTAWA z dnia 27 czerwca 2003 r.

o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 137, poz. 1304)

Art. 15. 2. Istniejące w dniu wejścia w życie ustawy zespoły:

1) przedszkola i szkoły podstawowej,

2) przedszkola i gimnazjum,

3) szkoły podstawowej i gimnazjum,

4) przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum

mogą funkcjonować nie dłużej niż do dnia 31 sierpnia 2005 r., chyba że przed tym dniem uzyskają pozytywną opinię, o której mowa w art. 62 ust. 5b ustawy wymienionej w art. 1 niniejszej ustawy.

To fragment nowości, który może pokazać jaka jest droga do reorganizacji szkół. Jeszcze występuje kwestia filii, które może posiadać tylko szkoła podstawowa.

Pozdrawiam

Slav24-09-2003 21:06:22   [#29]

Dzięki za porady! Ja łączę się poprzez modem, tak wiec rozumiecie  Jutro od rana znowu tutaj bedę. Pozdrawiam.

Slav

Ewa z Rz25-09-2003 00:52:18   [#30]

I z tym zespołem nie takie oczywiste...

W zespół połączyć można (w każdym czasie, nie tylko od 1 wrzesnia) szkoły różnych typów.

Czyli gim z sp (obecnie za zgodą KO), ale nie 3 sp razem! Takiej uchwały wojewoda nie puści (już zadbacie o to by musiał to zauważyć), gdyż jest ona sprzeczna z UoSO. Gminy już to przerabiały jakiś czas temu, gdy poszedł w Polskę pomysł tworzenia Gminnych Zespołów Przedszkoli - nawet NSA (bodajże) zajął w tej sprawie stanowisko.

Zatem temat nie nowy, w latach 94-96 wałkowany i wydawałoby się definitywnie rozstrzygnięty... No ale komuś sie wydaje, że pierwszy na to wpadł - taki genialny...

Marek Pleśniar25-09-2003 01:13:49   [#31]

musimy więc poczekac - zobaczymy co tam wymyśla by skrytykowac odpowiednio;-)

wstałaś ewa?

 to ja idę spać:) Zmiana warty.

Ewa z Rz25-09-2003 01:17:56   [#32]
:-))
Slav25-09-2003 09:41:23   [#33]

Witam ponownie

Jestem znowu z Wami. Po niespokojnej nocy przeglądam ustawy i już trochę lepiej się czuję. Jeśli ktoś znajdzie cos ciekawego to proszę o przesłanie na priv-a. Dzięki
Sławek (Slav)
Elusia25-09-2003 15:51:01   [#34]
A kupią temu nowemu dyrkowi helikopter? ;-)))
Marek Pleśniar25-09-2003 15:55:52   [#35]
znam wersję o rowerze górskim raczej;-)
Janusz z W25-09-2003 16:22:49   [#36]

Ciekawe rzeczy

Bywam wścibski. Dlatego też "pogrzebałem" w danych BIP-u dotyczących Sławka gminy. Mówiąc szczerze to... niewiele się dowiedziałem. Uchwała w sprawie budżetu na 2003 r. jest publikowana jedynie w swojej części zasadniczej. Brak jest załączników, z których można by się wywiedzieć ile subwencji na oświatę gmina dostaje, jakie są wydatki na oświatę. Odnoszę wrażenie, że radni chcą "się zamachnąć" na subwencję oświatową...
bogna25-09-2003 16:32:00   [#37]

a może to chodzi tylko o zarządzanie nieruchomością?

Sławku - piszesz, że jednym z pomysłów reorganizacji oświaty w gminie ma być "ustanowienie jednego dyrektora zarządzającego placówkami w całej gminie".

I tak się zastanawiam,czy to przypadkiem nie wiąże się z dostosowaniem działań gminy do Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami ?

W ustawie tej jest zapis, że gminne (powiatowe) zasoby nieruchomości - a takimi są nieruchomości szkolne - mogą być zarządzane wyłącznie przez zarządców licencjonowanych.

I może w takim razie zwolnienie dyrektorów ma dotyczyć jedynie zwolnienia ich z pełnienia funkcji zarządcy nieruchomości, którą to funkcję od 01.01.2002r. sprawują niezgodnie z prawem?

Janusz z W25-09-2003 16:50:38   [#38]

Gdyby chodziło tylko o to...

...o czym piszesz Bogno, to w zapędach radnych, jakie Sławek opisuje nie byłoby mowy o pieniądzach, a jedynie o racjonalnej reorganizacji.
Krystyna Za25-09-2003 17:12:07   [#39]

Sławku nie daj się radnym  z Korczewa!!! - Pozdrawiam i trzymaj się dzielnie

 :-))

A tak na marginesie: Sławek jest moim radnym powiatu i pracuje w Komisji Oswiaty

Krystyna Za25-09-2003 17:54:57   [#40]

Dodam jeszcze, ze mój Radny rózni się znacznie od radnych których opisuje. Jest osobą rozsadną i nigdy nie wydaje pochopnych decyzji. Życzę wszystkim takich ludzi we władzach samorządowych a Sławkowi rozwiązania pozytywnie problemu! ;-)))

Pozdrawiam

Marek Pleśniar25-09-2003 18:33:02   [#41]

aaa

to będziemy mieli wieści z pierwszej ręki:-)

Slav25-09-2003 22:12:40   [#42]

Przepraszam, że tak późno odpisuję.

Bogno! Piszesz:

I tak się zastanawiam,czy to przypadkiem nie wiąże się z dostosowaniem działań gminy do Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami ?

Nie. Jest to po prostu wojenka z całą oświatą w gminie (myślę, że jest to temat zastępczy - łatwiej jet krytykować i pokrzykiwać niż zająć się konstruktywna pracą) Sztandarowe hasło "oświata doprowadzi gminę do upadku" trafia na podatny grunt - gmina jest jedna z najbiedniejszych w kraju, drogi są fatalne itd. Po co więc pracować, jak mozna pokrzyczeć i zdobyć poparcie niezbyt zorientowanych w temacie wyborców.

Krysiu! Przesadzasz. Ja robię tylko to co do mnie należy. Jednakże dziękuję za miłe słowa i psychiczne wsparcie.

Wszystkim, którzy mi pomogli dziękuję (czekam na dalszą pomoc). Gminna komisja oświaty zbierze się w przyszłym tygodniu - ekipa atakujaca "zbiera siły" - ja i moje koleżanki też :)

Pozdrawiam na dziś

Sławek (Slav)

Marek Pleśniar27-09-2003 01:08:36   [#43]

uważajcie;-)

"Tych radnych nie obsługujemy"
26.09.2003 11:08 (aktualizacja 11:51)
Plakaty z Grudziądza
Plakaty z Grudziądza / RMF
Trzy tysiące afiszów ze zdjęciami kilkunastu grudziądzkich radnych zawisło w oknach wystawowych sklepów i na straganach. Nad zdjęciami duży napis "Oni oszukali wyborców", pod zdjęciami dodano też: "Tych radnych nie obsługujemy".

Tak się powinno rozliczać tych, którzy obiecywali co innego, a robią coś innego - usłyszał nasz reporter w mieście. Co innego mówią radni, których twarze można zobaczyć na plakatach.

- Zobaczyłem to dzisiaj. To dyskryminacja. Ktoś mnie wybrał, podjął taką decyzję. Ja szukałem argumentów, które mnie przekonały do takiej, a nie innej decyzji. Mam jeszcze sumienie i z pełną odpowiedzialnością podjąłem taką decyzję - mówi Sławomir Szymański, przewodniczący klubu radnych Ruchu dla Grudziądza.

Mieszkańcy miasta mówią: - Za niedotrzymanie obietnic powinno się ich wyrzucić. Tak samo jak z tym naszym rządem, z Millerem i ze wszystkimi po kolei. Afera za aferą, a oni dalej siedzą...(RMF)
Elusia27-09-2003 10:03:59   [#44]
Jak byław latem w Ustce, to też na drzwiach niektóryvh knajp wisiała informacja, że w godz. ...(nie papiętam) radnych nie obsługujemy. Ale było bez zdjęć. Ponoć chodzilo o jakiś zakaz sprzedaży używek.
Slav27-09-2003 10:31:14   [#45]

:)

Dobre, ale czy zgodne z prawem?
Piotrek27-09-2003 21:00:38   [#46]

może nie prawem

ale rozsądkiem! I ludowym pojeciem sprawiedliwosci. Oszukałeś, ukradłeś -to na furę gnoju i za wioskę!!!

Może czas by wrócić do przejrzystego modelu dobro - zło, nagroda - kara...

o tempores! o mores!

Marek Pleśniar27-09-2003 21:06:01   [#47]

i sedes per pedes:-)))

mi sie bardzo podobał pręgierz we wrocławiu:-)

AnJa27-09-2003 21:19:46   [#48]

A u nas w sąsiednim miasteczku była ze 3 lata temu na placyku przed marketem klatka: jak kogoś złapali na kradzieży to do klatki.

A moze by tak przed  niektórymi budynkami użytecznosci publicznej;-) 

Z ta klatka, to zdaje sie, że raczej marketing był bo znajomi mówią, że nikt tam nie siedział:-)

HenrykB27-09-2003 21:56:06   [#49]

U nas w Szydłowcu jest pod ratuszem pręgierz. Odnowiony!!!

Czekamy na chętną dziewicę.

Powyższego nie traktować jako oferty w świetle ustawy o zamówieniach publicznych.

AnJa27-09-2003 22:25:45   [#50]
No przepraszam: albo dziwica albo publiczne;-)
strony: [ 1 ][ 2 ]