Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uzupełnianie pensum
strony: [ 1 ]
Alkot123-09-2003 18:14:45   [#01]
Czy może mi ktoś odpowiedzieć na dwa moje pytania:
1. Czy można pensum 18 godzin uzupełniać zastępstwami doraźnymi?
2. A może można uzupełniać zespołem wyrównawczym?
Gdzie dokładnie można znaleźć te informacje / proszę o podstaw prawną/
Dziękuję serdecznie za pomoc.
Elusia23-09-2003 19:05:37   [#02]
A masz stałe zastępstwa doraźne? U nas zespołem i kółkami dopełniają do 18.
Alkot123-09-2003 19:59:18   [#03]
Nie to nie są stałe zastępstwa doraźne. W każdym tygodniu jest inaczej. Sprawa dotyczy wprowadzenia lekcji basenu w klasach nauczania zintegrowanego,który prowadzą nauczyciele w-f  i to im dyrektor płaci za godziny brakujące nauczycielkom, a im chce uzupełnic zastepstwami doraźnymi. Czy tak można dodam, że nauczyciele n.z. są mimo to zobowiązani do odwożenia i przywożenia dzieci na i z basenu.
AgataK23-09-2003 23:38:25   [#04]

w warszawie uzupełniać można etat t y l k o  godzinami dyrektorskimi, nie wolno dac tzw. godzin miejskich ani też nauczania indywidualnego

nie wiem niestety jak jest w innych miastach bo to zalezy teraz od organu prowadzącego

a to co pisze Alkot nie mieści mi się w glowie

violka24-09-2003 00:21:24   [#05]

Alkot

nie bardzo rozumiem - przecież z ramówki wynika że zintegrowanego powinno być 18 godzin , a basen to przecież można z dyrektorskich (4 godziny na klasę)

basen nie może być w ramach zintegrowanego, poza tym w zintegrowanym uczy jeden n-l, inny conajwyżej dodatkowych zajęć - religia, angielski, korektywa, basen, informatyka, czy też inne takie co sobie życżą dzieci i rodzice, oczywiście w ramach możliwości szkoły

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]