Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co w teczce mianowanego?
strony: [ 1 ]
beem22-09-2003 13:36:40   [#01]

Realizuję staż na naucz. mianowanego. Co powinno znaleźć się w dokumentacji, którą kiedyś za ileś tam lat zawiozę do KO. Wiem, że dawniej zbierało się zdjęcia, kasety, prace dzieci, itp. Podobno teraz coś się zmieniło. Czy może mnie ktoś oświecić, a może każde KO ma inne wymagania ?????

Gosia.

Dżoana22-09-2003 14:19:40   [#02]
Jeżeli to staż na mianowanego, to żadne KO nie ma tu nic do rzeczy. Poczytaj przepisy!!!!!!! Jak możesz robić ten staż skoro ich nie znasz????
bea6622-09-2003 14:31:54   [#03]
po co teczka do KO?
rozp. MENiS z 29 maja 2002r zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli - pkt 6 b-  mówi o tym, w jakiej formie może być przedstawiana dokumentacja;
Ewa z Rz22-09-2003 14:39:10   [#04]

wszystko zgodnie z rozporządzeniem

Rozporządzenie MEN z dnia 3 sierpnia 2000 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. Nr 70, poz. 825 oraz z 2002 r. Nr 82, poz. 744)

§ 7. 1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego powinna, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmować:
1) dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych lub poświadczone kopie tych dokumentów, a w przypadku nauczyciela kontraktowego i mianowanego - akt nadania stopnia awansu zawodowego,
2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w okresie odbywania stażu; w przypadku nauczyciela, który w okresie odbywania stażu zmienił miejsce zatrudnienia, oraz nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, w każdej w wymiarze mniejszym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć, łącznie w wymiarze co najmniej połowy obowiązującego wymiaru zajęć, należy załączyć zaświadczenia ze wszystkich szkół, w których nauczyciel był zatrudniony w okresie stażu, o ile nie jest możliwe udokumentowanie zatrudnienia świadectwami pracy,
3) zatwierdzony plan rozwoju zawodowego oraz sprawozdanie z jego realizacji,
4) ocenę dorobku zawodowego za okres stażu,

3. Do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego nauczyciele mogą załączyć, poza dokumentacją wymienioną w ust. 1 i 2, inną dokumentację świadczącą o ich osiągnięciach zawodowych.

Czyli w teczce MUSI byc jedynie to co zostało wytłuszczone - wszystkie inne dokumenty nie tylko być nie muszą, ale wręcz nie mogą. Zamieszczenie ich może byc potraktowane przez komisję jako nieznajomość prawa.

Dżoana22-09-2003 14:45:06   [#05]

A punkt trzeci?

3. Do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego nauczyciele mogą załączyć, poza dokumentacją wymienioną w ust. 1 i 2, inną dokumentację świadczącą o ich osiągnięciach zawodowych.

AgataK22-09-2003 20:40:15   [#06]

możesz w teczce umieścić to, co chcesz. najlepiej żeby to było ułożone tak, byś potem mogła omawiać swoje sprawozdanie i opierać się na dokumentacji w teczce. powinny tam być naprawdę najważniejsze dokumenty, które pokażą twoją pracę przez te trzy lata, a jakie to będą dokumenty to już zależy od ciebie. Ale mają rację moi poprzednicy - najpierw uważnie i ze zrozumieniem przeczytaj rozporządzenie. wbrew pozorom większość z nas czyta je "po łebkach" i potem są problemy. Nie musisz też nic dołączać i też będzie dobrze, ale papierki zbieraj, bo potem na ich podstawie napiszesz sprawozdanie. zresztą nie wiadomo, czy za trzy lata nie będzie nowego rozporządzenia ..... :-)))

pozdrawiam

fredi22-09-2003 20:47:20   [#07]

do EWY

Chyba praktyka niestety jest inna. Nokt nie czyta oceny dorobku zawodowego za okres stażu, tylko szuka się załączników
AgataK22-09-2003 20:51:27   [#08]
to chyba zależy od komisji. poza tym pamiętajmy, że to jest na mianowanego nie na dyplomowanego, o ile ja dobrze zrozumiałam
Zola22-09-2003 22:11:21   [#09]
u nas praktyka była taka,że przewodnicząca sprawdza czy teczka zawiera dokumentację zgodna z rozporządzeniem i czyta ocenę
komisja wysłuchuje sprawozdania ustnego nauczyciela i zadaje pytania
mozna dołączyć jakieś bardzo wyjątkowe załączniki np. publikacje , program - są to wymogi na dyplomowanego i jeśli młody nauczyciel moze się tym pochwalić to warto
inne dokonania sa zwykłą codzinna pracą nauczyciela i nie ma potzrby ich dokumentować
teczki moich nauczycieli były bardzo chudziutkie, ale ich ustnych sprawozdań słuchało się z przyjemością, ich odpowiedzi na zadawane pytania były bardzo merytoryczne
i oto tu chodzi
beem22-09-2003 23:04:54   [#10]
Pomyliłam się, oczywiście chodziło mi o komisję, a nie o KO. Dzięki. Gosia.
HenrykB23-09-2003 00:05:34   [#11]

U nas też komisja nie sprawdzała załączników.

Tylko podstawowa dokumentacja wymieniona w rozporządzeniu.

Oczywiście, można dołączyć inną dokumentację, ale tylko świadczącą o osiągnięciach zawodowych.

Jakich?

Co nazwać osiągnięciem? To już interpretacje.

Moje nauczycielki miały chudziutkie teczki i nie było żadnych problemów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]