Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ekwiwalent za odzież ochronną
strony: [ 1 ]
Golka2422-09-2003 10:44:41   [#01]

Mam małe pytanko. W mojej szkole wypłaca się ekwiwalenty za odzież ochronną pracownikom obsługi oraz nauczycielom wychowania fizycznego ( np. na zakup koszulki sportowej, czy dresu ). W tym roku jedna z nauczycielek wych. fizycznego, która do tej pory pracowała w mojej szkole i był to dla niej główny zakład pracy, przeniosła się do innej szkoły, a u mnie ma tylko 7 godzin. Obecnie, ta druga szkoła jest jej głównym zakładem pracy. Czy tej nauczycielce też należy się ekwiwalent za odzież, czy należy się on wyłącznie pracownikom, dla których moja szkoła jest głównym miejscem pracy? Z góry dzięki za pomoc.

Janusz z W22-09-2003 12:18:18   [#02]

Ale przecież ją zatrudniasz...

Kodeks Pracy nakłada na pracodawcę obowiązek wyposażenia pracownika w odpowiednią odzież i obuwie robocze. Wydawanie ich w formie rzeczowej można zastąpić wypłatą ekwiwalentu pieniężnego uwzględniającego aktualny poziom cen. Istotne jest to, by w regulaminie pracy określić normatywne wyposażenie pracowników w odzież i obuwie robocze czyli również czas użytkowania poszczególnych elementów ubrania roboczego. W przypadku zatrudnienia pracownika na część etatu należy ten okres odpowiednio wydłużyć.
violka24-09-2003 00:44:32   [#03]

tu chyba nie chodzi o to która szkoła jest główna, czyli gdzie ma więcej godzin,

ale o to kto jest pracodawcą - zapewnia ten co z nią podpisał umowę o pracę, jesli u ciebie uzupełnia etat to nie jest twoim pracownikiem, a tylko oddelegowanym do uzupełnienia z tamtej szkoły

chyba że podpisałaś z nią oddzielną umowę na te kilka godzin - wtedy zapewniasz wszystko - czyli całą koszulkę i cały dres, a nie 7/18, czyli np. rękaw  ;))

ulkowa24-09-2003 09:17:38   [#04]

normy bhp

Mam problem z ustaleniem norm dla poszczególnych pracwoników i nauczycieli. Może ktoś ma jakieś gotowe normy i na jakiej podstawie je zrobił. U mnie nauczyciele wychowania fizycznego domagają sie nawet kurtek. Komu dajecie buty.. Czy nauczycielom praktycznej nauki zawodu też i naile. dzieki za pomoc.
Lucyna N24-09-2003 09:36:55   [#05]

Mam jakieś Zarządzenie MEN  (nr 5) z 8 kwietnia 1991 r. w sprawie ustalenia tabeli norm przydziału środków ochrony indywidualnej oraz odzieży....

Kurtka dla nauczycieli wf przypada zgodnie z tym zarządzeniem przypada na 4 z.o. , obuwie sportowe d.z. (do zużycia)

Ewa z Rz24-09-2003 12:56:57   [#06]

normy ustalane są wewnętrznie,

chyba, że zrobił to organ dla wszystkich swoich szkół.

Można posiłkować się normami obowiązującymi w szkołach prowadzonych przez administracje rządowa - ale to NIE obowiązuje szkół samorządowych i in.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]